Strana 3 od 15 PrvaPrva 1234513 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 21 do 30 od 143

Tema: Ski povrede

  1. #21
    baksuz ski dude avatar
    Datum registracije
    05.12.2005
    Lokacija
    NBG
    Skije / Bord
    Atomic GS (jbg ne znam koje)
    Godina
    32
    Poruke
    482

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od dyape_zmay
    ne znam sta da kazem, pitajte popa za ovo danas na kopu... on je to bolje video
    i sta ti bi sa prstom
    ski rules


  2. #22
    SKIholic Hurmiza avatar
    Datum registracije
    22.03.2005
    Poruke
    98

    Podrazumevano

    Pa bilo je vise tih situacija:

    1. silazak sa prace prema zlatnim zitima - frajer smeka ribe po kaficima i ne vidi kamen. Potpuna rotacija kolena bez otvaranja veza. Posledice i danas kad se menja vreme osecam bol, i skijam sa bandazom kolena. 2 Dana sam hodao na stakama da bih onda namazao obavezan rekvizit kad krenem na skijanje Diklofenak i izasao na staze.

    2. Praca pada sneg kao lud, staza puna hankova, magla, ja skijam u koloni prvi iza mene 2 ribe i jedan matorac. Dete mi ulece u putanju, bezim desno i zabijam vrh skije u sneg, padam, a onaj matorac iza mene nalece i otvara mi glavu skijom. Usivanje.

    3. Kopaonik - u spustu se zezam i gledam iza sebe i ne vidim majku sa detetom. Dete hvatam za ruke i nosim nekih 200m, spustam ga bezbedno i nastavljam ali onda puca vez i ...

    4. Mavrovo - pad sa korpe na prvoj stanici, ugruvanost
    5. Jahorina - boric mi ulazi ispod oka, usivanje
    6. Borovec - pad sa borda nesvest 15 min

    .....

  3. #23
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.887

    Podrazumevano

    Od 1987 do danas bez povrede (kuc, kuc u drvo). Bilo je padova, ali i pad je let.
    Dete mi ulece u putanju...
    Hurmiza, ništa lično, ali naježio sam se na navedeni citat. Imam dvoje sitne skijaške djece, pa sam sam vrlo osjetljiv po tom pitanju. Ako je dijete bilo ispred (ispod) tebe, ono ima prednost i MORAO SI GLEDATI, PRILAGODITI BRZINU USLOVIMA, KOČITI I ZAOBIĆI U ŠIROKOM LUKU.

    Momci, pročitajte 10 osnovnih FIS pravila o ponašanju na stazi. Imaćete i vi djecu.

    Gledao sam kako momci skaču preko prelomnice, a da ne znaju ima li koga ispod. Ne dao im bog da se moje dijete nađe tamo...

  4. #24
    SKIholic Hurmiza avatar
    Datum registracije
    22.03.2005
    Poruke
    98

    Podrazumevano

    Slazem se sa tobom Stekane, a svu odgovornost za navedene slucajeve snose roditelji ili ucitelji te dece koji su ih pustili bez nadzora. BTW nikad nikoga nisam povredio na stazi, cak sam mnogo puta sebe stvljao na kocku da ne bih povredio druge.

  5. #25
    skibuldozer bojan avatar
    Datum registracije
    23.12.2004
    Godina
    50
    Poruke
    164

    Podrazumevano

    Ja vam moram ispričati jednu groznu priču. Beše ski vikend na jahorini, februar 2005 i jeziva magla. Silazim sa Ogorjelice jedan i kod gornjeg prvog stuba ljudi viču sa korpi: "idi do stuba, dečko je udario u njega". Stižem prvi, zajedno sa njegovim ocem, dečko petnaestak godina se zabio glavom u stub i leži beživotno smrskane glave, nema disanja a čini mi se ni pulsa. Kako smo znali i umeli vadimo jezik, masiramo srece i dajemo veštačko disanje. posle minut-dva dobija nešto disanja i slab puls. Pritom počinju stizati i ostali skijaši među kojima je bilo i doktora. Služba spasavanja je relativno brzo došla, ali im je trebalo nešto vremena da se dogovore kako da ga transportuju dole, strmina je oprilično nezgodna. Pomislio sam da smo ga spasili ali narednog dana od ljudi iz službe čujem da je u komi u Sarajevskoj bolnici.

    Posle mesec dana bio sam opet na vikendu i pitao za njega. Rekoše mi da je dugo bio u komi i da zadnje što su čuli je da se nije probudio. Daj bože da jeste i da je dobro.

    Od svih stubova na ogorjelici 1, samo ovaj nije imao strunjaču sa gornje strane.

    Ljudi, nemojte juriti kroz maglu NIKADA. I nosite tamne zatvorene prave ski naočare, pustite frajerisanje bez naočara, loše naočare (za sunce koje magle) i ostalo

  6. #26
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.070

    Exclamation

    Citirati Originalno postavljeno od Hurmiza
    2. Praca pada sneg kao lud, staza puna hankova, magla, ja skijam u koloni prvi iza mene 2 ribe i jedan matorac. Dete mi ulece u putanju, bezim desno i zabijam vrh skije u sneg, padam, a onaj matorac iza mene nalece i otvara mi glavu skijom. Usivanje.
    Dete je bilo ispred tebe, sto znaci da nije ono uslo u tvoju putanju nego ti u njegovu .

    http://www.skijanje.co.yu/Oko_Skijanja/ski_bonton.htm (3)

  7. #27
    fruitcake donkey oddball avatar
    Datum registracije
    03.10.2005
    Lokacija
    eastern gates
    Skije / Bord
    goltes space
    Godina
    44
    Poruke
    760

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od ski dude
    i sta ti bi sa prstom
    nista an svu srecu, izgleda da je samo nabijen. mislio sam na pad na malom karamanu
    who is afraid of death - better not live...
    ان شاء الله

  8. #28
    SKIholic Hurmiza avatar
    Datum registracije
    22.03.2005
    Poruke
    98

    Podrazumevano

    U pravu si kad je dete u pitanju ja sam usao njemu jer to su deca
    Najbolje sto dete nije povredjeno (ako se detetom smatra riba od 16 god)
    Za mene je dete!

  9. #29
    Space Shuttle Ski Misko avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    689

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Hurmiza
    U pravu si kad je dete u pitanju ja sam usao njemu jer to su deca
    Najbolje sto dete nije povredjeno (ako se detetom smatra riba od 16 god)
    Za mene je dete!
    Zavisi kako se gleda! , mene ako pitas to je devojka.
    Space Shuttle Ski

  10. #30
    SKIholic Hurmiza avatar
    Datum registracije
    22.03.2005
    Poruke
    98

    Podrazumevano

    To ti kazem

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •