Strana 7 od 15 PrvaPrva ... 56789 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 61 do 70 od 143

Tema: Ski povrede

  1. #61
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.073

    Podrazumevano

    Za taj problem guljenja (do krvavljenja) kože koja dodiruje "jezir" cipela imaš jedno ultra jednostavno i efektno rešenje . Postoji "namensko" rešenje za to, prodaje se u dobrim prodavnicama ski cipela / bootfittera itd. A reč je o silikonskom materijalu - dimenzije oko 10x10cm "lepi" se na kožu ispod čarapa - na problematično mesto. Može da se koristi 30 dana (skijaških).

    Čimi ni se da je ovo efektnije rešenje pošto se ništa ne budži, i dalje možete da stegnete cipelu i da vam drži nogu maksimalno.

    Stvar radi 100% i rešava vas tih problema. Da li to može da se kupi kod nas - nemam pojma.

    Evo i tačnog opisa na Internetu - ne mislim na ovaj konretan proizvod nego inače .

  2. #62
    Banned
    Datum registracije
    29.02.2004
    Lokacija
    Zemun
    Godina
    48
    Poruke
    133

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od wlad Pogledati poruku
    Za taj problem guljenja (do krvavljenja) kože koja dodiruje "jezir" cipela imaš jedno ultra jednostavno i efektno rešenje . Postoji "namensko" rešenje za to, prodaje se u dobrim prodavnicama ski cipela / bootfittera itd. A reč je o silikonskom materijalu - dimenzije oko 10x10cm "lepi" se na kožu ispod čarapa - na problematično mesto. Može da se koristi 30 dana (skijaških).

    Čimi ni se da je ovo efektnije rešenje pošto se ništa ne budži, i dalje možete da stegnete cipelu i da vam drži nogu maksimalno.

    Stvar radi 100% i rešava vas tih problema. Da li to može da se kupi kod nas - nemam pojma.

    Evo i tačnog opisa na Internetu - ne mislim na ovaj konretan proizvod nego inače .
    u pravu si, taj silikon je još bolje rešenje ako je dostupno. Ali meni je ovo sasvim komotno rešilo problem.

  3. #63
    Super Member sev avatar
    Datum registracije
    26.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Superior Pro; Elan Magfire 82xTi
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Ja sam do sada (godinama) koristio elasticni zavoj. Ovo tvoje je genijalno resenje i od mene imas pivo !

  4. #64
    Senior Member wetmila avatar
    Datum registracije
    15.09.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fisher
    Godina
    56
    Poruke
    168

    Podrazumevano

    Na žalost povrede se dešavaju i mlađima. Naime, wetmila mlađi je na ski stazi na Adi polomio ruku vežbajući bord. Pogrešan potez i-kvrc. Gips 4 nedelje. Otkazano skijanje.

  5. #65
    Senior Member wetmila avatar
    Datum registracije
    15.09.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fisher
    Godina
    56
    Poruke
    168

    Podrazumevano

    Wetmila mlađi je danas skinuo gips i počinju pripreme za Kals u koji idemo 12.3. umesto danas. Fizikalna terapija i imobilizator za ručni zglob će biti opcija. Da li će voziti bord ili će ove godine morati skije - videćemo.

  6. #66
    Ski legenda Flexon avatar
    Datum registracije
    16.05.2006
    Skije / Bord
    Elan M999 x 2 + LP XXL
    Godina
    47
    Poruke
    1.496

    Podrazumevano

    moja sezona je zavrsena taman kad sam planirao zapadni izlet
    i to sto je najzalosnije nije se desilo na skijanju polomio sam nogu 8 sedmica minimum jojjjjjjjjj

  7. #67
    Member
    Datum registracije
    16.01.2008
    Skije / Bord
    volkl
    Godina
    57
    Poruke
    33

    Podrazumevano

    Ja pre dve zime odem na skijanje u BG i drugi dan u dubokom snegu iz...bem koleno. Pukne mi bocni ligament, a ukrsteni naprsnu. Ostanem jos 4 dana sa suprugom i celim drustvom, a kad sam dosao kuci gips 6 nedelja, oporavak pola godine. Sada je sve u redu, moze da se skija, ali mora prvo da se pogleda u krstenicu, da se vidi kolko se ima godina (doktorove reci, na to sto volim da se ludiram na stazi)
    U svakom slucaju brz i uspesan oporavak, bice jos vremena za skijanje

  8. #68
    Super Member
    Datum registracije
    21.11.2007
    Poruke
    241

    Podrazumevano

    Da se i ja pohvalim. Pre mesec dana pri malo brzem zaokretu uzletim. okrenem se i sletim na ledja i glavu. Srecom sam imao kacigu, koja je pukla kao lubenica. Potres mozga, istegnuce misica, 3 dana bolnice u Krusevcu i tek se skoro oporavih.

  9. #69
    Member
    Datum registracije
    25.12.2010
    Skije / Bord
    Head super shape magnum 163, atomic sugar daddy 183
    Godina
    41
    Poruke
    44

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Nikolino Pogledati poruku
    Da se i ja pohvalim. Pre mesec dana pri malo brzem zaokretu uzletim. okrenem se i sletim na ledja i glavu. Srecom sam imao kacigu, koja je pukla kao lubenica. Potres mozga, istegnuce misica, 3 dana bolnice u Krusevcu i tek se skoro oporavih.

    Drago mi je da to cujem da je sve na kraju ispalo o.k. Mislim da smo bili u istom busu.
    Kopaonik (skibus).

  10. #70
    Ski legenda Flexon avatar
    Datum registracije
    16.05.2006
    Skije / Bord
    Elan M999 x 2 + LP XXL
    Godina
    47
    Poruke
    1.496

    Podrazumevano

    prije par sati dodjoh od ortopeda mora operacija ploca metalna sarafi
    ligamenti se sjebali jojjjjjjjj 3 mjeseca minimum

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •