Rezultati 1 do 10 od 143

Tema: Ski povrede

Hibridni pregled

  1. #1
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.891

    Podrazumevano

    Od 1987 do danas bez povrede (kuc, kuc u drvo). Bilo je padova, ali i pad je let.
    Dete mi ulece u putanju...
    Hurmiza, ništa lično, ali naježio sam se na navedeni citat. Imam dvoje sitne skijaške djece, pa sam sam vrlo osjetljiv po tom pitanju. Ako je dijete bilo ispred (ispod) tebe, ono ima prednost i MORAO SI GLEDATI, PRILAGODITI BRZINU USLOVIMA, KOČITI I ZAOBIĆI U ŠIROKOM LUKU.

    Momci, pročitajte 10 osnovnih FIS pravila o ponašanju na stazi. Imaćete i vi djecu.

    Gledao sam kako momci skaču preko prelomnice, a da ne znaju ima li koga ispod. Ne dao im bog da se moje dijete nađe tamo...

  2. #2
    SKIholic Hurmiza avatar
    Datum registracije
    22.03.2005
    Poruke
    98

    Podrazumevano

    Slazem se sa tobom Stekane, a svu odgovornost za navedene slucajeve snose roditelji ili ucitelji te dece koji su ih pustili bez nadzora. BTW nikad nikoga nisam povredio na stazi, cak sam mnogo puta sebe stvljao na kocku da ne bih povredio druge.

  3. #3
    skibuldozer bojan avatar
    Datum registracije
    23.12.2004
    Godina
    51
    Poruke
    164

    Podrazumevano

    Ja vam moram ispričati jednu groznu priču. Beše ski vikend na jahorini, februar 2005 i jeziva magla. Silazim sa Ogorjelice jedan i kod gornjeg prvog stuba ljudi viču sa korpi: "idi do stuba, dečko je udario u njega". Stižem prvi, zajedno sa njegovim ocem, dečko petnaestak godina se zabio glavom u stub i leži beživotno smrskane glave, nema disanja a čini mi se ni pulsa. Kako smo znali i umeli vadimo jezik, masiramo srece i dajemo veštačko disanje. posle minut-dva dobija nešto disanja i slab puls. Pritom počinju stizati i ostali skijaši među kojima je bilo i doktora. Služba spasavanja je relativno brzo došla, ali im je trebalo nešto vremena da se dogovore kako da ga transportuju dole, strmina je oprilično nezgodna. Pomislio sam da smo ga spasili ali narednog dana od ljudi iz službe čujem da je u komi u Sarajevskoj bolnici.

    Posle mesec dana bio sam opet na vikendu i pitao za njega. Rekoše mi da je dugo bio u komi i da zadnje što su čuli je da se nije probudio. Daj bože da jeste i da je dobro.

    Od svih stubova na ogorjelici 1, samo ovaj nije imao strunjaču sa gornje strane.

    Ljudi, nemojte juriti kroz maglu NIKADA. I nosite tamne zatvorene prave ski naočare, pustite frajerisanje bez naočara, loše naočare (za sunce koje magle) i ostalo

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •