Strana 12 od 15 PrvaPrva ... 21011121314 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 111 do 120 od 143

Tema: Ski povrede

  1. #111
    Senior Member MadMike82 avatar
    Datum registracije
    23.02.2019
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    K2 charger
    Godina
    41
    Poruke
    144

    Podrazumevano

    Zavijao je onaj sanitet na Torniku po više puta na dan, za svo vreme mog boravka tamo i neverovatno mi je da se toliko povreda, zrelih za prevoz sanitetom, dešava na jednom tako malom skijalištu.




  2. #112
    i-a, i-a...
    Datum registracije
    03.02.2006
    Lokacija
    Banjaluka
    Skije / Bord
    Atomic Nomad Blackeye
    Godina
    42
    Poruke
    796

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od macak011 Pogledati poruku
    Na zalost ruptura ACL, lezija MCL i verovatno operacija... No, sve je za skijase, a pravi dasa mora sve da proba!
    Jedna od novih metoda za rekonstrukcija ACL-a je Ligamys. Brzi i koliko razumijem potpuniji oporavak nego kod klasicne metoda grafta tetive (moja gospoja isprobala, nazalost). Kvaka je da operacija mora uslijediti unutar 3 sedmice od povrede, i nije uvijek moguca (koliko razumijem, ligament mora biti u podobnom polozaju). Ne znam da li ti je realna opcija, radi se u dosta zemalja Evrope, nazalost ne i kod nas:

    http://ligamys.com/en/home/doctor/ce...tres.3249.html

  3. #113
    Junior Member
    Datum registracije
    19.11.2019
    Godina
    39
    Poruke
    20

    Podrazumevano

    Mislim da se ovo radi i kod nas,tj prilicno sam sigurna ,tzv ankori tj apsorbujuci srafovi da se tako izrazim.

  4. #114
    Super Member
    Datum registracije
    27.12.2012
    Lokacija
    Kapedunum
    Skije / Bord
    Head Supershape i. Magnum, Head WC i.SLR, Fischer RC4 THE CURV RACE TI
    Poruke
    352

    Podrazumevano

    Mi do sada nismo imali problema sa povredama ( ne persiram sebi, nego je ovo porodični profil pa zato pišem u množini). Međutim, zbog godine proizvodnje u nekim godinama kolena počinju pomalo da škripuću. Da li su gorepomenute ortoze za kolena možda dobra opcija kao prevencija od povreda? Da li postoje možda neki suplementi za regeneraciju hrskavice kod onih koji se bave sportom? Konkretno, da li imate iskustva sa nekim određenim? Suprug je po preporuci lekara koristio glukozamin-sulfat "DONA"
    i misli da ima nekih rezultata ali svakako je dobro čuti i tuđa iskustva i savete.

  5. #115
    Super Member sasacg avatar
    Datum registracije
    25.01.2010
    Lokacija
    Belgrade
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    42
    Poruke
    736

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od neo031 Pogledati poruku
    Mi do sada nismo imali problema sa povredama ( ne persiram sebi, nego je ovo porodični profil pa zato pišem u množini). Međutim, zbog godine proizvodnje u nekim godinama kolena počinju pomalo da škripuću. Da li su gorepomenute ortoze za kolena možda dobra opcija kao prevencija od povreda? Da li postoje možda neki suplementi za regeneraciju hrskavice kod onih koji se bave sportom? Konkretno, da li imate iskustva sa nekim određenim? Suprug je po preporuci lekara koristio glukozamin-sulfat "DONA"
    i misli da ima nekih rezultata ali svakako je dobro čuti i tuđa iskustva i savete.
    Od ozbiljnijih suplemenata ovog tipa preporucujem Universal Animal Flex, kombinaciju razlicitih supstanci


  6. #116
    Member zex avatar
    Datum registracije
    27.02.2008
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Da
    Godina
    45
    Poruke
    64

    Podrazumevano

    Ja pijem FORTINN skoro godinu i po dana i cini mi se da pomaze. Radio sam magnetnu odprilike pre dve godine i planiram da opet uradim u skorije vreme pa cu bas videti da li se popravila hrskavica. Pored ovoga pijem hijaluronsku kiselinu i turmerik.

  7. #117
    i-a, i-a...
    Datum registracije
    03.02.2006
    Lokacija
    Banjaluka
    Skije / Bord
    Atomic Nomad Blackeye
    Godina
    42
    Poruke
    796

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Smotanko Pogledati poruku
    Mislim da se ovo radi i kod nas,tj prilicno sam sigurna ,tzv ankori tj apsorbujuci srafovi da se tako izrazim.
    Kod ove metode nema apsorbujucih srafova, jedan ostaje (titanijumski, u butnoj kosti), drugi se vadi (iz potkoljenice). Jedino je vjestacki ligament apsorbujuci, ako sam dobro shvatio. Mozda postoje i druge metode sa apsorbujucim srafovima.

  8. #118
    Super Member FreeRider avatar
    Datum registracije
    29.09.2013
    Lokacija
    Podgorica, Montenegro .
    Skije / Bord
    Soul7
    Godina
    49
    Poruke
    949

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od neo031 Pogledati poruku
    Mi do sada nismo imali problema sa povredama ( ne persiram sebi, nego je ovo porodični profil pa zato pišem u množini). Međutim, zbog godine proizvodnje u nekim godinama kolena počinju pomalo da škripuću. Da li su gorepomenute ortoze za kolena možda dobra opcija kao prevencija od povreda? Da li postoje možda neki suplementi za regeneraciju hrskavice kod onih koji se bave sportom? Konkretno, da li imate iskustva sa nekim određenim? Suprug je po preporuci lekara koristio glukozamin-sulfat "DONA"
    i misli da ima nekih rezultata ali svakako je dobro čuti i tuđa iskustva i savete.
    Pozdrav Neo
    Neka nastavi sa Glukozaminom...
    Ja ga pijem godinama, ima napukle meniskuse i trebao sam da operišem desno koljeno, ali evo funkcionišem bez problema, padobranstvo, paraglajding, motor, skijanje... E diskus jesam operisao prije 10 godina stvarno
    Glukozamin, steznici koljena na skijanju su meni obavezni i ponekad tableta za bolove, i to je to.


  9. #119
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Drugari, nije u pitanju moja povreda, već ćerke mog prijatelja, Ivone i još jedne devojčice, Ive (2008)iz Niša pre dva dana na Kopu, noćno skijanje, K.Greben u sredu uveče (31.3) oko 20h. Sudar je bio ozbiljan i obe su završile u Trauma centru. Ivona se oporavlja i sada želi da zna kako je mala Iva, a nemaju kontakt. Zna se samo da je Iva imala nagnječenje rebara to veče. Pomozite nam da pronađemo Ivu, hvala unapred svima!

  10. #120
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Iva pronađena, u kontaktu su! Znam samo da su i jedni i drugi još na Kopu.. Svakako hvala svima!

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 3 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 3)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •