Ako ste imali povreda tokom voznje skija ili borda, iznesite ovde svoje iskustvo, dajte savet drugima, prilozite eventualno svoj rengenski snimak . . .

Evo mog neprijatnog iskustva - prelom iznad malog prsta desne noge - prilikom voznje borda.
Desilo se 16.02.2004 na Kopu, prvog skijaskog dana. Staza Duboka crvena zadnji spust negde oko 16:30. . . Kako??? Nemam pojma. Otprilike bord se pobio u sneg prilikom prelaska preko nekog kupsera, i jak trzaj noge preko donjeg kaisa veza (nije mi mjesno kako se nije iscupao).
A razlog, izmedju ostalog i, prvi dan na snegu u sezoni, umor u finisu dana, nedostatak kondicije . . .
Nastavio sam voznju toga dana, i vozio i svih narednih sest (jer mi je bilo lakse da vozim bord nego da hodam). Noga je oticala, ali sam se nadao da je samo jak udarac, ali ne i prelom. Osmog dana po povratku vidim da stvar ne ide na bolje, i snimak kaze sta je u pitanju. Jedva sam izbegao operaciju, a skoro dva meseca sa gipsom do kolena vam zivot okrene naglavacke. Pa rehabilitacija, sve je trajalo do kraja maja meseca.