Strana 1 od 15 12311 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 143

Tema: Ski povrede

  1. #1
    Administrator admin avatar
    Datum registracije
    14.03.2005
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    63
    Poruke
    1.045

    Exclamation Ski povrede

    Ako ste imali povreda tokom voznje skija ili borda, iznesite ovde svoje iskustvo, dajte savet drugima, prilozite eventualno svoj rengenski snimak . . .

    Evo mog neprijatnog iskustva - prelom iznad malog prsta desne noge - prilikom voznje borda.
    Desilo se 16.02.2004 na Kopu, prvog skijaskog dana. Staza Duboka crvena zadnji spust negde oko 16:30. . . Kako??? Nemam pojma. Otprilike bord se pobio u sneg prilikom prelaska preko nekog kupsera, i jak trzaj noge preko donjeg kaisa veza (nije mi mjesno kako se nije iscupao).
    A razlog, izmedju ostalog i, prvi dan na snegu u sezoni, umor u finisu dana, nedostatak kondicije . . .
    Nastavio sam voznju toga dana, i vozio i svih narednih sest (jer mi je bilo lakse da vozim bord nego da hodam). Noga je oticala, ali sam se nadao da je samo jak udarac, ali ne i prelom. Osmog dana po povratku vidim da stvar ne ide na bolje, i snimak kaze sta je u pitanju. Jedva sam izbegao operaciju, a skoro dva meseca sa gipsom do kolena vam zivot okrene naglavacke. Pa rehabilitacija, sve je trajalo do kraja maja meseca.

  2. #2
    Member
    Datum registracije
    29.11.2005
    Lokacija
    Obrenovac
    Poruke
    37

    Podrazumevano

    Zbilo se to recimo '86. Pomjeren bubreg. Mjesec dana nepomican u krevetu. Lokacija: Jahorina, smet izmedju ogorjelice i poljica. Upratio sam nekog slovenca, da skace na istom smetu i pritom se okrene za 360 po vertikalnoj osi. Pogadjate sta je dalje bilo. 'Ocu i ja tako. Gorska sluzba me je transportovala do podnozja u onom njihovom koritu i tom prilikom su mi dodatno odbili bubrege. Dok sam, onako vezan, cekao utovar u hitnu, stotinjak skijasa iz reda za ski lift me je zagledalo kao rijetku zvijer. Htio sam u snijeg da propadnem. Od tada nisam vise skakao.
    Razlog povrede: vidjela zaba da se konj potkiva...

  3. #3
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.070

    Podrazumevano

    Uh, zeznuta tema. Ja nisam imao lomove (kuc-kuc) do sada, ali sam imao manje/vece istegnuca/nagnjecenja itd. u svojoj ski "karijeri" (skijam od 4 godine).

    Kao sto kazes Zorane, kriticni su prvi i drugi dan, prvi dan + umor je "dobitna kombinacija", zato se ja trudim da prvi dan ne skijam "do kraja".

    Moja najteza povreda je bila: u ogromnoj brzini, skok, pa uletanje u dobok sneg, pri doskoku izbacivanje veza i "katapult", nabijanje u dubok sneg na glavu, pritisak se preneo niz kicmu (nisam uspeo da napravim kolut). Tada sam osetio jak bol u ledjima i niz celu kicmu, sledecih 2-3 dana slabiji bol i sve je nestalo "samo od sebe". Verovatno sam imao srece, i to sto sam bio klinac (10-12 godina) je uradilo svoje (bio sam izuzetno mrsav - pa nije imalo mase koja bi uradila svoje). Posle su mi pricali prijatelji koji su videli dogadjaj da su se stvarno uplasili najgoreg. E da, lokacija: Lokve.

  4. #4
    shaun white wannabe vampire avatar
    Datum registracije
    01.09.2005
    Lokacija
    on the snow
    Skije / Bord
    rope crusteye
    Godina
    35
    Poruke
    128

    Podrazumevano

    pre par godina sestra i ja smo skijali na crvenoj dubokoj poslednja voznja toga dana pred zatvaranje zica, pukne nam korpa. srecom ispali smo sa oko 2m, a na dubokoj ima i dosta visih delova i samo smo se ugruvali. posle toga cale 'teo da ih tuzi, ali kao nista ne bi dobio jer nismo odmah prijavili slucaj

  5. #5
    MANIJAK, SKI MANIJAK ISIA_extreme_carver avatar
    Datum registracije
    10.11.2005
    Lokacija
    Zagreb, Croatia
    Godina
    41
    Poruke
    99

    Podrazumevano

    Nekih ozbiljnijih ozljeda nisam imao, uglavnom masnice i bolove poslije pretjerivanja sa brzinama i glupiranjem, jedino me jedne godine vez iznevjerio, naravno strgao se, jednostavno se iščupao iz skije pri spustu, brzine oko 90km/h, bio 2 minute bez daha, nekoliko natucenih rebara i to je sve, hvala bogu!
    Nije da se hvalim, ali....

  6. #6
    sta reci Bata Bane avatar
    Datum registracije
    12.01.2005
    Lokacija
    Belgrade
    Skije / Bord
    Head XRC 800i
    Godina
    54
    Poruke
    1.505

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Vamp
    pre par godina sestra i ja smo skijali na crvenoj dubokoj poslednja voznja toga dana pred zatvaranje zica, pukne nam korpa. srecom ispali smo sa oko 2m, a na dubokoj ima i dosta visih delova i samo smo se ugruvali. posle toga cale 'teo da ih tuzi, ali kao nista ne bi dobio jer nismo odmah prijavili slucaj

    Kako bre da vam pukne korpa. Ne mogu da verujem. Brate svuda u normalnim zemljama imali bi odstetu da bi mogli dozivotno da skijate dzabe, pa zamisli samo da ste bili iznad Malog Jezera gde je sva ona struja i da se to tu desilo

  7. #7
    sta reci Bata Bane avatar
    Datum registracije
    12.01.2005
    Lokacija
    Belgrade
    Skije / Bord
    Head XRC 800i
    Godina
    54
    Poruke
    1.505

    Podrazumevano

    Ja sam se najvise polomio dok sam cekao red na zicu na Zabljaku, i to pred 15 riba nekih nastavnica koje su bile tu, mozes misliti blama , i to tako sam pao da nisam mogao da ustanem jedno 10 minuta, ubio sam se kao pi...

  8. #8
    CHOBB6OAP^EP valdevit avatar
    Datum registracije
    06.09.2005
    Lokacija
    novi beograd
    Skije / Bord
    burton seven 2006
    Godina
    38
    Poruke
    230

    Podrazumevano

    ovako,ne mogu da vam skeniram moj rengenski snimak,aili vam mobu reci da sam totalno "nabio" vrat pri jednom padu na glavu.Juche sam bash bio kod doktora i rekao je da je to vrlo kritichno i da moram o vratu da vodim vishe rachuna nego o ochima :(

  9. #9
    fruitcake donkey oddball avatar
    Datum registracije
    03.10.2005
    Lokacija
    eastern gates
    Skije / Bord
    goltes space
    Godina
    44
    Poruke
    760

    Podrazumevano

    bane, jel' su bar pritrcale da ti pomognu???
    who is afraid of death - better not live...
    ان شاء الله

  10. #10
    sta reci Bata Bane avatar
    Datum registracije
    12.01.2005
    Lokacija
    Belgrade
    Skije / Bord
    Head XRC 800i
    Godina
    54
    Poruke
    1.505

    Podrazumevano

    Da da

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •