Strana 11 od 15 PrvaPrva ... 910111213 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 101 do 110 od 143

Tema: Ski povrede

  1. #101
    Super Member FreeRider avatar
    Datum registracije
    29.09.2013
    Lokacija
    Podgorica, Montenegro .
    Skije / Bord
    Soul7
    Godina
    49
    Poruke
    949

    Podrazumevano


    Ponovo povreda pred sezonu,fraktura kosti stopala...



  2. #102
    Super Moderator Tadija_91 avatar
    Datum registracije
    20.09.2007
    Lokacija
    44° N - 20° E
    Skije / Bord
    193 Nordica Enforcer 93 + 196 Volkl Two
    Godina
    32
    Poruke
    1.445

    Podrazumevano

    Kako si to uspeo :/
    Motor?


    www.skimagare.info

    photo by Pizzeria-Tina
    Brezovica-ovde je Srbija najlepsa




  3. #103
    Super Member FreeRider avatar
    Datum registracije
    29.09.2013
    Lokacija
    Podgorica, Montenegro .
    Skije / Bord
    Soul7
    Godina
    49
    Poruke
    949

    Podrazumevano

    Ne, trening... kendo. Stara povreda, nijesam mirovao I pukla kost.


  4. #104
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Evo i ja da osvežim temu, na žalost. Treći dan skijanja, a ja zavrsio skijasku sezonu po svemu sudeci. Stradalo koleno, nije ozbiljna povreda po recima lekarke iz trauma centra, dala samo elasticni zavoj i biofreeze ali ja mogu samo oprezno i polako da hodam pravo osim da menjam pravac, onda osetim nestabilnost, nesto klecne, zaboli, kao da iskoci koleno na trenutak, padnem i cao. Doktor gugl kaze meniskus, doktorka kaze nista ozbiljno, mrdala nogu levo, desno, nema nekog posebnog bola...Obecavam, vraticu se na bele staze, makar sa nekom ortozom... Samo me nervira sto ne mogu normalno da hodam, odnosno da menjam pravac... Neverovatno, nit oteklo, nit nesto posebno boli. A pad bio na ravnom spojnom putu, pri maloj brzini pre vrha sidra plandište na Torniku, 20m iznad tornicke kuce, tezak sneg i "uvatio" skiju, ona jutros naostrena i ko u šinama, okrenulo me ka jelkama, morao da padnem, pad lagan, vez nije izbacio, a ja bukvalno seo sa 100kg dupetom na nogu, na vez, prakticno savio koleno "previse". Rezultat je da posle par sati se pojavljuje bol sa leve i desne strane kolena na dodir, po jedna tačka, a koleno postaje sve tvrdje. Mogu da stojim ali frka od hodanja postoji. Pritom na ekstenziju cujem jace krckanje u kolenu, sto mi se ne svidja ni malo. Otoka i dalje nema (?), a bol jedva primetan na pomeranje (?) Nisam siguran u reci lekarke da nije ozbiljno, a povratku planiram MRI, pa cemo videti... jedan poznanik fizioterapeut telefonom kaze da je ovakva nestabilnost kolena ipak moguća samo od istegnuca misica i tetiva, da ne mora biti meniskus?? Ima li ko kakvo slicno iskustvo? Ne bih da rasprodajem opremu. Ja sam do sada samo ramena i laktove "kvario"? Hvala i pozz svima!



  5. #105
    Junior Member
    Datum registracije
    19.11.2019
    Godina
    39
    Poruke
    20

    Podrazumevano

    Idi prvo kod ozbiljnog ortopeda pa posle sve drugo

  6. #106
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    To svakako, cim se dokopam kuce.


  7. #107
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Na zalost ruptura ACL, lezija MCL i verovatno operacija... No, sve je za skijase, a pravi dasa mora sve da proba!

    Svakako je dobro kako je moglo da bude, a evo malog neverovatnog horora kao nastavak ove moje nesrecne price.

    Konkretno, skratim boravak na Torniku zbog MRI i dok cekam u čekaonici da udjem, pojavi se lik, zove se Dusan ali zaboravih prezime, sav izlomljen i zavijen. Polomio i operisao ruku, snima polomljeno koleno i izlomio zube, udario glavom, kaciga mu pukla na pola...Pao na Kopu, udario u drvo... Jesam li naglasio da sam JA namerno pao da ne bih udario u drvo??


  8. #108
    Senior Member Bratko avatar
    Datum registracije
    28.01.2010
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    49
    Poruke
    128

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od macak011 Pogledati poruku
    Na zalost ruptura ACL, lezija MCL i verovatno operacija... No, sve je za skijase, a pravi dasa mora sve da proba!
    Slicnih smo godina i slicnih felera , pa kad vec hoces sve da probas da ti predlozim da prvo probas neku ortozu pre nego odes pod noz zbog ACL-a.
    Ja vec 10 godina skijam sa ortozama na oba kolena (Bauerfeind GenutrainS - u prilogu).
    Pre 10-ak god sam morao na artroskopiju meniskusa u oba kolena jer je postalo neizdrzivo hodati. Tada, pri intervenciji na meniskusima, mi je potvrdjeno da su mi prednji ukrsteni ligamenti kompletno pokidani (u oba kolena). Tuga i zal, hteo sam da poklonim svu opremu i prespavam sve sledece zime.
    S obzirom na godine i zahtevnu operaciju ACL (jer postoperativni tretman traje par meseci), predlozeno mi je da probam ortoze.
    Od tada se ne odvajam od njih ..vrlo su udobne, osecam se sigurno i nosim ih po ceo dan na snegu (i na kosarci). Naravno, kvadricepsi se jačaju pred ski sezonu .
    Priložene slike Priložene slike

  9. #109
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Bratko Pogledati poruku
    .. da ti predlozim da prvo probas neku ortozu pre nego odes pod noz zbog ACL-a.
    Ja vec 10 godina skijam sa ortozama..
    Heheheh, sjajan savet. Ja sam odlucio da mi ipak poprave ACL ali ortozu vec nabavio i planiram da odradim kompletan proces iz dva razloga: tezak postop proces ce me napokon naterati da 1) smanjim kilazu i 2) budem fizicki spremniji nego proteklih decenija. Uz ortoze (planiram preventivno i desnu) to je valjda win-win kombo (moderan izraz). Trenutno na nozi, zakljucana i glumi gips..




  10. #110
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Bratko Pogledati poruku
    .. pri intervenciji na meniskusima, mi je potvrdjeno da su mi prednji ukrsteni ligamenti kompletno pokidani (u oba kolena).
    Ovo zaboravih malocas. Pravi horor od saznanja.. Moj dubok naklon za hrabrost i sad je mnogo lakse imati poverenja u ortoze.






Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •