Strana 85 od 205 PrvaPrva ... 3575838485868795135185 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 841 do 850 od 2041

Tema: Ski centar Tornik

  1. #841
    Member
    Datum registracije
    18.01.2013
    Poruke
    63

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od HEROES Pogledati poruku
    Kamenja nema,ako ces da trazis, nacices po neki,led je normalna pojava,pogotovo u popodnevnim satima,put se cisti,da se necisti,ne bi mogao ni juce,a ni danas doci do Tornika,e sad mozda bi mogao bolje da se cisti,ali treba uzeti u obzir da se nalazi na cistini gde su cesti smetovi.Po mom misljenju sasvim su dovoljne zimske gume,lanci su potrebni bas onima koji ne znaju da voze po tim uslovima,ali mislim da su njima potrebni i kada padne 5 cm.
    E, ako ti ono zoveš "ČIŠĆENJEM" puta, onda ili nisi video šta zaista znači očišćen put ili voziš ratraka, pa ti je svejedno.......elem, šalu na stranu, put se zaista NE ČISTI, so NIJE posipana i to se jasno vidi kad se uključuješ na magistralu - odatle kreće očišćen put......do magistrale je beo od snega, a na magistrali počinje crn/tamno siv put
    Izmenio/la KoleBGD; 26.01.2013 u 23:55.

  2. #842
    Senior Member Dogac avatar
    Datum registracije
    10.02.2011
    Lokacija
    Užice
    Godina
    45
    Poruke
    110

    Podrazumevano

    Ja sam prošle godine tim putem vozio po 10 cm neutabanom snegu. Pre mene prošlo par auta. Sramota.

  3. #843
    Super Member jopopo avatar
    Datum registracije
    03.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Rossignol Radical Mutix R11
    Godina
    52
    Poruke
    594

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od KoleBGD Pogledati poruku
    ...i pali se ESP (a oprezan sam vozač)
    Zato se i pali ESP, zato što si oprezan, ako voziš sporije i povremeno kočiš pa daješ gas to je normalno.

    I dobro je da se pali, zato i služi.

    A da se put ne čisti kako treba, to sam i ja pisao prošle godine, ako prođeš oko pola 9 velika verovatnoća da si prvi. Čistač prođe jednom oko 10h pa šta gurne u stranu, gurne. Potpuno tačno!

  4. #844
    Super Member HEROES avatar
    Datum registracije
    11.12.2011
    Poruke
    292

    Podrazumevano

    Kako vam nije jasno.da se put ne cisti uopste,ne bi niko mogao ni doci do centra,eto napadalo je ovih dana oko 20-25 cm,plus sto na tom putu se obavezno stvori 2-3 smeta od preko pola metra, do metar,nema sanse da bi iko dosao do skijalista.E sad,mozemo pricati kako se cisti,to stoji,ali kada padne veci sneg,kao prosle godine,a neko od vas da je prvi oko pola devet,na tom putu,jedino sto bi mogao je da ceka cistac,drugi nacin da dodje do sakijalista ne postoji.Ja koliko sam tim putem prosao ne znam ni sam,ali zadnjih godina,od kada je Tornik poceo opet sa radom,nijednom nisam imao problem da prodjem,pa i pre pola devet,bio je bolje ili losije ociscen,ali je bio prohodan.A ranije kada uoste nije bio ni ciscen,nisam mogao ni da udjem na taj put,jer pri nesto vecem snegu,se odmah na pocetku stvarao smet od oko 1 metra,i onda bi svi cekali cistac komunalnog,da dodje i prodje prvi.I MOZDA JA STVARNO NISAM VIDEO OCISCEN PUT,ALI ONDA OVDE IMA DOSTA ONIH KOJI NISU VIDELI POTPUNO NEOCISCEN PUT,ne vozim ratrak ni nekakav terenac,ali valjda su vozaci sa ovih prostora dosta iskusniji,mada nisam nikad verovao da je to toliko izrazito.

  5. #845
    Super Member jopopo avatar
    Datum registracije
    03.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Rossignol Radical Mutix R11
    Godina
    52
    Poruke
    594

    Podrazumevano

    @HEROES
    Ma ti si potpuno u pravu, put je PROHODAN, meni nije problem kao ni tebi da se prođe tuda, ali je bruka u 21. veku da do skijaškog centra ne dođeš, suvim, potpuno očišćenim putem!!! To svako normalan želi i tu nema izgovora!

    Ja hoću da prođem u pola 9, da u 5 do 9 budem spreman i uhvatim prvu žicu. To je ultimativan zakon skijaša i ko to ne razume, nemoj da se bavi turizmom, neka gaji borovnice i brusnice po brdima!

  6. #846
    Member
    Datum registracije
    18.01.2013
    Poruke
    63

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od HEROES Pogledati poruku
    Kako vam nije jasno.da se put ne cisti uopste,ne bi niko mogao ni doci do centra,eto napadalo je ovih dana oko 20-25 cm,plus sto na tom putu se obavezno stvori 2-3 smeta od preko pola metra, ........I MOZDA JA STVARNO NISAM VIDEO OCISCEN PUT,ALI ONDA OVDE IMA DOSTA ONIH KOJI NISU VIDELI POTPUNO NEOCISCEN PUT,ne vozim ratrak ni nekakav terenac,ali valjda su vozaci sa ovih prostora dosta iskusniji,mada nisam nikad verovao da je to toliko izrazito.
    Види, нема потребе да се љутиш, ово што сам написао заиста је тако и пут заиста НИЈЕ БЕЗБЕДАН - човеку који је питао да ли да води децу, не бих препоручио одлазак на Торник (гризла би ме савест да ово нисам постовао), сем ако нема добар џип, са добрим гумама и есп-ом. Мени није проблем да прођем, кола су ми опремљена са најбољом опремом која постоји на тржишту, па тек могу мислити како је онима који немају добре гуме (или имају само 2), немају абс и есп ?
    Ово сам постовао, из разлога што ако неко има амбицију да себе зове "центром" и узима солидну лову за ски пас за оних пар жичара, мора и да се потруди, а не да чека да се ствари среде само од себе..........
    p.s. данас је бар део пута посут сољу и одмах се види резултат, међутим, опет пар км је практично НЕОЧИШЋЕНО. Жао ми је што то нисам снимио камером, просто невероватно, могли су да се мало отворе за со и да пошаљу чистача.......

  7. #847
    Super Member HEROES avatar
    Datum registracije
    11.12.2011
    Poruke
    292

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od jopopo Pogledati poruku
    @HEROES
    Ma ti si potpuno u pravu, put je PROHODAN, meni nije problem kao ni tebi da se prođe tuda, ali je bruka u 21. veku da do skijaškog centra ne dođeš, suvim, potpuno očišćenim putem!!! To svako normalan želi i tu nema izgovora!

    Ja hoću da prođem u pola 9, da u 5 do 9 budem spreman i uhvatim prvu žicu. To je ultimativan zakon skijaša i ko to ne razume, nemoj da se bavi turizmom, neka gaji borovnice i brusnice po brdima!
    Brate moj,pa naravno da bi svako od nas to zeleo,ali mislim pricati o tome sada ovde u Srbiji...sta da ti kazem.Ali za svih ovih par godina od kada ponovo radi Tornik,kada god sam hteo da uhvatim prvu zicu,to sam i uradio,put me nikada u tome nije sprecio,a sigurno da sam najvise puta skijao gore od svih nas ovde,i nikada mi se to nije desilo,ne kazem, da mozda nije nekom drugom,mozda neki drugi dan,kada ja nisam izlazio gore,to je moguce.

  8. #848
    Super Member HEROES avatar
    Datum registracije
    11.12.2011
    Poruke
    292

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od KoleBGD Pogledati poruku
    Види, нема потребе да се љутиш, ово што сам написао заиста је тако и пут заиста НИЈЕ БЕЗБЕДАН - човеку који је питао да ли да води децу, не бих препоручио одлазак на Торник (гризла би ме савест да ово нисам постовао), сем ако нема добар џип, са добрим гумама и есп-ом. Мени није проблем да прођем, кола су ми опремљена са најбољом опремом која постоји на тржишту, па тек могу мислити како је онима који немају добре гуме (или имају само 2), немају абс и есп ?
    Ово сам постовао, из разлога што ако неко има амбицију да себе зове "центром" и узима солидну лову за ски пас за оних пар жичара, мора и да се потруди, а не да чека да се ствари среде само од себе..........
    p.s. данас је бар део пута посут сољу и одмах се види резултат, међутим, опет пар км је практично НЕОЧИШЋЕНО. Жао ми је што то нисам снимио камером, просто невероватно, могли су да се мало отворе за со и да пошаљу чистача.......
    Ma ne ljutim se, daleko od toga,ja sam malopre prosao tim putem,sa dva klinca,i nikad taj put nisam smatrao nesto nebezbednim,naravno kada si na planini u tim uslovima,uvek treba biti dodatno oprezan,pogotovo na delu oko jezera.Ali vajlda mi "lokalci" drugacije dozivljavamo te stvari,od nekog sa strane,ali sigurno se mogu sloziti,da bi put trebao bolje da se cisti,valjda smo mi odavde navikli na neke stvari,pa ih i ne primecujemo,nama je vazno da dodjemo na vreme gde smo planirali,i onda to podrazumevamo ociscenim putem

  9. #849
    Member
    Datum registracije
    18.01.2013
    Poruke
    63

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od HEROES Pogledati poruku
    Ma ne ljutim se, daleko od toga,ja sam malopre prosao tim putem,sa dva klinca,i nikad taj put nisam smatrao nesto nebezbednim,naravno kada si na planini u tim uslovima,uvek treba biti dodatno oprezan,pogotovo na delu oko jezera.Ali vajlda mi "lokalci" drugacije dozivljavamo te stvari,od nekog sa strane,ali sigurno se mogu sloziti,da bi put trebao bolje da se cisti,valjda smo mi odavde navikli na neke stvari,pa ih i ne primecujemo,nama je vazno da dodjemo na vreme gde smo planirali,i onda to podrazumevamo ociscenim putem
    Danas je na Torniku bilo dobro, uglavnom sam bio na sestosedu, da nije ovog sr..nje sa putem, mislim da bi cela prica sa ski "centrom" Tornik mogla da ima neku ozbiljnost. Sam put je dobar i vidim da je asfalt nov, imaju bankine prema jezeru, jedino ovo sa ciscenjem ostavlja loš utisak..........

  10. #850
    Super Member jopopo avatar
    Datum registracije
    03.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Rossignol Radical Mutix R11
    Godina
    52
    Poruke
    594

    Podrazumevano

    @HEROES
    Vidi, treba pričati o tome, to je nemar i neodgovornost i neko treba da bude odgovoran i da bude kažnjavan i smenjivan. Ne zanima me šta je po sredi, uslovi postoje, resursi takođe, ne postoji neko ko upravlja time! Svako štrajkuje za svakojake gluposti a skijaši ćute i trpe pod geslom "dobro je i ovo da imamo". Ne ide tako, složićeš se?

    @KoleBGD
    Pa nema veze oprema koliko kvalitet guma i iskustvo vozača, kod nas se svo iskustvo vozača svodi na gradsku vožnju i 10 dana pod snegom. Izlazio sam ja Ladom Samarom pre 20 godina na Kopaonik i Brezovicu, bez ikakve opreme po snežnom i zavejanom kolovozu ali takva situacija sada ne sme da se dešava. Postoje svi uslovi za održavanje. Generalno ljudi ne znaju da voze i plaše se svih ostalih uslova koji su različiti od idealnih ali to nije tema.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 3 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 3)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •