Strana 80 od 205 PrvaPrva ... 3070787980818290130180 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 791 do 800 od 2041

Tema: Ski centar Tornik

  1. #791
    Super Member HEROES avatar
    Datum registracije
    11.12.2011
    Poruke
    292

    Podrazumevano

    Ne radi gore nista,osim trake za klince,za sada.

  2. #792
    Junior Member vlada_va avatar
    Datum registracije
    11.12.2012
    Lokacija
    Valjevo
    Skije / Bord
    Rossignol
    Godina
    40
    Poruke
    7

    Podrazumevano

    U nedelju 23.12 je bila dobra staza, ali s obzirom na vremenske uslove od nedelje do sada, mislim da ni na torniku nema snega...


    Evo snimak iz kafica sa vrha staze ...

  3. #793
    Member blackholemix avatar
    Datum registracije
    02.10.2010
    Skije / Bord
    Atomic D2 SL
    Poruke
    76

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od vlada_va Pogledati poruku
    U nedelju 23.12 je bila dobra staza, ali s obzirom na vremenske uslove od nedelje do sada, mislim da ni na torniku nema snega...
    Ima snega na Torniku, vidi se na kameri.
    Nekoliko cm utabanog sigurno, mislim i da u podnožju nije puno progledala staza.

    Kada bi zahladnelo na nekoliko dana, lako bi se sa veštačkim prekrili kritični delovi, ali ovo vreme ubi. Pojedoh se svaki dan.

  4. #794
    Super Member HEROES avatar
    Datum registracije
    11.12.2011
    Poruke
    292

    Podrazumevano

    Ovih dana najavili kao neko zahladjenje,nije mnogo,ali dovoljno da gore po noci bude -4,5 stepeni,i da pocnu da "gruvaju",bar sada vode ima koliko hoces.

  5. #795
    ◆◆ Grimani avatar
    Datum registracije
    04.02.2010
    Lokacija
    Valjevo
    Skije / Bord
    Line Sir Francis Bacon / Fischer BigStix / Volkl Mantra /
    Godina
    43
    Poruke
    858

    Podrazumevano

    Drugar iz gss mi rece u ponedeljak da oni beze sa Tornika jer vec tada se videlo da stvari idu na dole...
    za dobar sneg pored minusa im treba niza vlaznost vazduha, u nedelju se na nekim delovima videlo da izbacuju vodu iako je bio minus pa su morali da gase topove. Dakle oko 50% vlaznost i neki minus nizi od -5 i eto vestaka...sada ne vidim da ti uslovi postoje iako ima vode.

  6. #796
    Member blackholemix avatar
    Datum registracije
    02.10.2010
    Skije / Bord
    Atomic D2 SL
    Poruke
    76

    Podrazumevano

    Dovoljno je da bude -2C na suvom termometru i da relativna vlažnost ne igra ulogu, tj. može da bude 100%. Kakav sneg hoćeš kontrolišeš sa odnosom vode i vazduha.

    Relativna vlažnost igra ključnu ulogu ako je temperatura viša od -2C, npr. ako je +2C onda rel. vlažnost mora biti niža od 30%. Na planinama mislim da je retko kada je zimi ispod 60-70%.

    Naravno što je temperatura niža i relativna vlažnost to je bolje u smislu količine, npr. kada je -10C u odnosu na -3C može 5 puta više snega da se napravi, tj. 5 puta više vode stigne da se iskristališe praveći indentičan sneg u smislu koliko je vlažan.

    I još jedna stvar koja igra ulogu tokom dana, a to je insolacija tj. količina energije koju predaju sunčevi zraci. Zato je bolje tokom noći, nego tokom dana, i kada je baš magla i oblačno insolacija postoji. To je već trodimenzionalno, funkcija od 3 parametra i te tabele nisam našao, npr. ako je -3C i 100% pri kojoj insolaciji može da se pravi sneg. Mislim da to naši ljudi testiraju onako "od ruke", puste top i minimalno vodu, maksimalno vazduh i prate kakav je sneg, ako je previše vodeno prekida se.

    Toliko o veštačkom snegu.

  7. #797

  8. #798
    Member blackholemix avatar
    Datum registracije
    02.10.2010
    Skije / Bord
    Atomic D2 SL
    Poruke
    76

    Podrazumevano

    Pošto nismo Ameri i Farenhajt nam je neprirodan, a Celzijus prirodan, evo krive za pravljenje: link

    I ovaj video gde država ima keša da uradi veliki kapacitet pumpi, gde ima dovoljno vode i gde još imaju sreću sa temperaturom i to sve mogu da iskoriste.

    Video

    Plače mi se.

  9. #799
    Member
    Datum registracije
    24.12.2012
    Poruke
    66

    Podrazumevano

    samo da ga kazem da je magla najveca smrt sa snijega,prakticno ga jede

  10. #800
    Super Member HEROES avatar
    Datum registracije
    11.12.2011
    Poruke
    292

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Grimani Pogledati poruku
    Drugar iz gss mi rece u ponedeljak da oni beze sa Tornika jer vec tada se videlo da stvari idu na dole...
    za dobar sneg pored minusa im treba niza vlaznost vazduha, u nedelju se na nekim delovima videlo da izbacuju vodu iako je bio minus pa su morali da gase topove. Dakle oko 50% vlaznost i neki minus nizi od -5 i eto vestaka...sada ne vidim da ti uslovi postoje iako ima vode.
    Oni kao beze,ono, kao se videlo da stvari idu dole!?...sta pricate,sta minus nizi od -5,jesi li kad video top koji baca sneg!?...prodjite se filozofiranja o vlaznosti,procentima...dovoljno je minus 2-3 i pocinje pravljenje snega,jos cu da izvestavam o kvaliteti ,gustoci,procentu vode i dr...u snegu!?

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 2 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 2)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •