Strana 56 od 205 PrvaPrva ... 646545556575866106156 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 551 do 560 od 2041

Tema: Ski centar Tornik

  1. #551
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Tako je, SL i VLS za cicibane, decu 1 i 2...Sutra trening sve do 11h, za vikend na Cigoti start u 9:30h.

    http://www.skisavez.com/alpsko_skija...1_22122012.pdf

  2. #552
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od HEROES Pogledati poruku
    Da,cuo sam da je za vikend takmicenje,nemam nista protiv takmicenja,ali kako je krenulo,pocece da organizuju takmicenja svakog vikenda u sezoni,dobro je to za klince i promociju skijanja,ali se ne uzima u obzir da je Tornik malo skijaliste, i da mnogi skijasi mogu da uzivaju na njemu samo vikendom,a takmicenje samo napravi jos vecu guzvu,tako da mnogi vikendasi ostanu uskraceni za kvalitetno skijanje.
    Ne znam da li je nekad takmicenje bilo na levku (to je staza Tornik jel?) ili na donjem delu Zmajevca, pre pocetka sidra Bandera ili je uvek na Cigoti...? Mislim da je levak + donji deo Zmajevca odlican za deciji SL, a ima i sirinu i ne tako veliki nagib za VSL. Doduse, malo je problem doneti kapije i struju-komunikaciju, ali tu su motorne sanke i agregati, nek se isprse ovi iz SS, kad vec imaju takmicenje

    Na taj nacin takmicari uopste ne bi smetali i pravili guzvu, gro skijasa bi nastavljalo ski putem prema Cigoti, a bolji skijasi, pa i sami takmicari bi cepali Zmajevac i cao - ionako retko ko skrene sa ski-puta (staza Tornik) desno na levak i donji deo Zmajevca...

  3. #553
    Super Member HEROES avatar
    Datum registracije
    11.12.2011
    Poruke
    292

    Podrazumevano

    Mislim da nikada nije bilo takmicenje na tom delu Tornika,ali mi kroz glavu prolazi da je jednom bio cilj pored sidra Bandera,ali nisam siguran.Nekada se vozio super dzi,sa vrha staze Tornik,start je bio gde je sad izlaz sestoseda,pa preko "piste"(danas"Ribnicki put"),pa sve do podnozja Cigote,skoro 2500m duzine,to je bilo pre vise od 20 godina.

  4. #554
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Ma na levku bi bilo zgodno bas, struju mogu da vuku sa dna sidra bandera, a da i cilj bude tu negde, uz levu stranu ka spojnom putu sa Cigote, malo iznad ka dnu Zmajevca, na sirokom delu. Na taj nacin je otvoren prolaz na sidro svim skijasima, plus pola levka je slobodno za skijase, geldano za zice, leva polovina - apsolutno ne bi smetalo nikom zivom niti bi pravilo guzvu. Start bi bio na zaravni pred pocetak spojnog puta sa Tornika na Cigotu, tu bi takmicari lepo mogli da odloze opremu, zagreju se, itd... Trening i dolazak na start je resen sidrom bandera i malim veslanjem sa vrha sidra do izlaska sestoseda, pa spustanjem Tornikom do starta. Jedino sto je to mozda kratko, ne mogu sad ovako napamet, bas cu da snimim situaciju za vikend. Nije losa ni varijanta da pola Zmajevca bude za SL, onaj neutabani deo ka stubovima i da opet cilj bude na dnu levka...? Ne mogu da odredim duzinu, ali poredjenja radi, na Kopu je start slaloma bio na medjustanici crna duboka, a cilj na spajanju crne i crvene...

  5. #555
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Symon Pogledati poruku
    Skijah naravno i čuveni crni Zmajevac na Torniku proglašen za stazu za napredne i ozbiljne skijaše i ako nisi ski expert tu nema šta da tražiš .
    Ko je to proglasio??? Bice kolega da si malo preuvelicao ili lose razumeo - bilo je reci o tome da je celo skijaliste Tornik za bolje i napredne skijase, ukljucujuci i Zmajevac, a da nikako nije za "apsolutne pocetnike i lose skijase", jer je sama kategorizacija staza na Torniku takva da i kataloski ne odgovara losim skijasima, akcenat na "losim", sto je veoma razlicito od tvoje konstatacije...

    uostalom, procitaj moj post:

    http://www.skijanje.rs/forum/showthr...tornik&page=51

    post #505, lepo pise: "..mislim da Tornik NIJE za lose skijase i pocetnike".

    Pored toga, Zmajevac jeste strm, ali je prilicno sirok i skoro idealno ravan, pa ga nije tesko voziti, sta vise, to je pravo uzivanje i dosta podseca na Gvozdac, sem u svom donjem delu gde je siri, kao sto je neko vec primetio. Za razliku od Zmajevca, recimo crna Duboka na Kopu ima kod medjustanice krivinu, suzenje, pa cak i mali bocni nagib sto je cini posebno teskom u tom segmentu, narocito nakon stvaranja hupsera i ledenih ploca zbog velikog broja skijasa koji ostro koce upravo na tom delu staze - sto nju, pak, na tom delu cini daleko ostrijom i tezom od Zmajevca u svakom slucaju...

  6. #556
    Instruktor za uzivanje Symon avatar
    Datum registracije
    17.12.2005
    Godina
    61
    Poruke
    222

    Podrazumevano

    Slažem se kolega da je crna Duboka u tom delu gde je kontra nagib vrlo nezgodna i da je treba par puta odskijati sa velikom pažnjom da se koliko toliko navikneš.

    Da pročitah sad tvoj post i videh da ti je zasmetao moj komentar da Zmajevac kao i celo skijalište Tornik može lagano da odskija moj drugar skijaš sa 10-tak skijaških dana.

    Nije problem ali ne bih sad baš u svakoj temi pisao više o tome da li može ili ne može. Neko može i sa 10-ak dana neko ne može ni sa 50 sve je to vrlo individualno.

    Pozdrav...

  7. #557
    Super Member HEROES avatar
    Datum registracije
    11.12.2011
    Poruke
    292

    Podrazumevano

    Voleo bih da se na Zmajevcu,jednom odrzi jace takmicenje u slalomu,jer mislim da je Zmajevac po Fis standardima za slalom.Problem bi mozda mogao da bude taj start,koji predlazes,jer bi se tu stvorila velika guzva,na ulasku u Ribnicki put,ionako kada je guzva tu se cesto napravi "cep",sto se staze tice mislim da bi za klince bila sasvim dobra.

  8. #558
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Sve je individualno, naravno, ali nije korektno prema nekome ko nije bio na Torniku, a zeli da dodje na skijaliste, pa na licu mesta skonta da ipak ne moze da se spusti ni Zmajevcem, ni Tornikom, a ni Cigotom iako ima desetak dana "skijanja" u nogama. Zatim nekako na jedvite jade se srolja do dna, pa ostatak dana, vikenda ili celog zimovanja provede na ski traci, sidru do prve kucice ili jos gore, na kanapu na Obudovici. Toliko. Necu ni ja vise da komentarisem Tornik u tom smislu.

  9. #559
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    bio bi taj deo ogradjen, cep ne bi bio veliki, moze da se koristi i onaj deo, ka shumi...potpuno bi bili "izolovani"

  10. #560
    Super Member HEROES avatar
    Datum registracije
    11.12.2011
    Poruke
    292

    Podrazumevano

    Potpuno se slazem,kao sto sam vec negde i napisao,poenta je sta za nekoga znaci lagano,i sta znaci skijati.Sa sestoseda kada gledas ima dosta onih koji se spustaju i niz Zmajevac i niz druge staze,mozda oni uzivaju,ali ja kada ih gledam vidim samo tesko mucenje,i nista vise.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 2 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 2)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •