Strana 53 od 205 PrvaPrva ... 343515253545563103153 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 521 do 530 od 2041

Tema: Ski centar Tornik

  1. #521
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od HEROES Pogledati poruku
    Prvo se kaze kako je Tornik fantastican,pa se onda naredja deset zamerki,koje totalno odudaraju od takve tvrdnje,pa se na kraju opet tvrdi da je fantastican.Meni samo upadaju u oci zamerke, koje daju ljudi koji mi lice kao da su retko kad bili na skijama,price o pripremljenosti staza,"pucanju"staza,hladnoci,previse tvrdoj podlozi,prijateljima koji su posle deset dana na skijama dobri skijasi,itd.Na Brezovici se ne mogu tacno setiti sta sam vozio,ali negde u to vreme sam imao RC COMPREX X, i neke k2,zaboravio sam oznaku,staze su tada normalno tabane,sem onog dela Lavljih vrata veoma strmog gde su uvek hupseri,koliko se secam onaj, ja mislim dvosed,nisam siguran,nikad nije radio sto ide na "Piribeg",jer su vetrovi gore bili snazni,pa cesto nije bilo snega i na stazi.Djoleta ne poznajem,kao i nikoga sa Brezovica,a da li su tabaci isli na rakiju,mozda, nemam pojma.
    @heroes: pitanje za daske i konstatacija ratraka, Breze i rakije je za ovog Ski Manijaka sto je skijao Brezu 2006-2009 a Tornik mu smesan, ne za tebe

  2. #522
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od nemijazz Pogledati poruku
    Macak, ti si se baš ozbiljno isprimao da zaradiš taj besplatni ski pass što predloži neko ovde. Na slici ne izgledaš kabasto, mada ti tvrdiš suprotno...
    Cim ona seka bude trazila kintu za skipass, ja cu tutnem ovu temu na 16 papira kroz ono prozorce, sa sve slikama!

    Na slikama me nema, sem onih ledenih sestosed-stubova, al' tu sam po dimenzijama...

    @admin: brisite ovaj duplikat iznad, tako mi i treba kad postujem sa telefona
    Izmenio/la macak011; 18.01.2012 u 07:24. Razlog: duplikat...

  3. #523
    Super Member plecko avatar
    Datum registracije
    17.01.2009
    Lokacija
    Obrenovac
    Godina
    46
    Poruke
    410

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od macak011 Pogledati poruku
    ..i da zavrsim elaborat: ja sam Tornikom PREZADOVOLJAN. Uvek moze bolje, ali ne moze preko noci. Svaka cast svima na Torniku, samo tako nastavite. Kome ne odgovara ili ne valja ili je previse plavicast i ravan, postoje: Tri Doline, Samoni, Val Toran, Kopaonik, Jahorina, Kaprun, Hintertuks, Sen Moric, Alta Badija, Maribor, Stara Planina, Nasfeld, Gerlicen, Sas Fi, Laks, Sefeld, Brezovica, Crni Vrh, Durmitor, Banjsko, Pojana Brasov, Zakopane, Krvavec, Popova Sapka, Mavrovo, Kolasin, Valdizer, Madona, Livinjo, Sestrijere, Bormijo, Kortina, Val Gardena, Kicbil, Inzbruk (______dodaj na listu ako fali____), ...
    DIVČIBARE

  4. #524
    Member
    Datum registracije
    25.01.2010
    Poruke
    38

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od HEROES Pogledati poruku
    Prvo se kaze kako je Tornik fantastican,pa se onda naredja deset zamerki,koje totalno odudaraju od takve tvrdnje,pa se na kraju opet tvrdi da je fantastican.Meni samo upadaju u oci zamerke, koje daju ljudi koji mi lice kao da su retko kad bili na skijama,price o pripremljenosti staza,"pucanju"staza,hladnoci,previse tvrdoj podlozi,prijateljima koji su posle deset dana na skijama dobri skijasi,itd.Na Brezovici se ne mogu tacno setiti sta sam vozio,ali negde u to vreme sam imao RC COMPREX X, i neke k2,zaboravio sam oznaku,staze su tada normalno tabane,sem onog dela Lavljih vrata veoma strmog gde su uvek hupseri,koliko se secam onaj, ja mislim dvosed,nisam siguran,nikad nije radio sto ide na "Piribeg",jer su vetrovi gore bili snazni,pa cesto nije bilo snega i na stazi.Djoleta ne poznajem,kao i nikoga sa Brezovica,a da li su tabaci isli na rakiju,mozda, nemam pojma.
    Tornik je fantastican kao prirodna lepota i kao potencijal u vidu skijalista.
    Ali sve zamerke koje sam naveo stoje i bilo bi mnogo bolje za samo skijaliste,
    tj za skijase,
    da se poprave.

  5. #525
    Member
    Datum registracije
    23.02.2009
    Godina
    41
    Poruke
    42

    Podrazumevano

    Realno stanje na Torniku je da svake godine leci neke svoje mane, prvih je bio problem sa snegom i drenazama, ove godine je ocigledno da je bolje da tabanje krene rano ujutru sa 2 ratraka nego da radi jedan pa drugi, ko god je bio gore za vikend uslovi za skijanje su bili ocajni (od 12 sati svi su gledali samo nekako da se spuste od ogromen kolicine hupsera i snega).

    Prilazni put u ocajnom stanju, plus da napomenemo da sam video dosta ljudi koji su zbog naplate parkiranja gde morash da stanes na usponu zaglavili tu, pa morali nazad da zalete.


    Svi bi voleli da su staze bile bolje ispeglane a put bolje sredjen. Ono shto je posebno ove godine upalo u oci je da je cena skijanja dosta povechana, jer je sezona skupljeg ski pasa produzena do marta.

    i DALje najcesce skijam ovde jer mi je pola sata od kuche, ali ocekujem da che neke stvari popravljati

  6. #526
    Member
    Datum registracije
    25.01.2010
    Poruke
    38

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od hodac Pogledati poruku
    Realno stanje na Torniku je da svake godine leci neke svoje mane, prvih je bio problem sa snegom i drenazama, ove godine je ocigledno da je bolje da tabanje krene rano ujutru sa 2 ratraka nego da radi jedan pa drugi, ko god je bio gore za vikend uslovi za skijanje su bili ocajni (od 12 sati svi su gledali samo nekako da se spuste od ogromen kolicine hupsera i snega).

    Prilazni put u ocajnom stanju, plus da napomenemo da sam video dosta ljudi koji su zbog naplate parkiranja gde morash da stanes na usponu zaglavili tu, pa morali nazad da zalete.


    Svi bi voleli da su staze bile bolje ispeglane a put bolje sredjen. Ono shto je posebno ove godine upalo u oci je da je cena skijanja dosta povechana, jer je sezona skupljeg ski pasa produzena do marta.

    i DALje najcesce skijam ovde jer mi je pola sata od kuche, ali ocekujem da che neke stvari popravljati
    U potpunosti se slazem.

  7. #527
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Jel neko od vas skijao na Torniku PRE nego je otvoren sestosed? Kako je tada bilo? Bas bi bilo interesantno da to cujemo...

    Recimo ja sam skijao na Kopu, a verujem i vecina vas daleko pre nego je ukinut Pancic jedinica...ako se neko seca, tada je umelo da nedostaje snega, pa vojska nabacuje lopatama, kakvo crno tabanje, skijas gde ima malo zutog snega i zaobilazis zemlju...i bilo je super, niko nije kukao na cenu ski pass-a, na lose staze, na to sto nekad ne radi centar i pancic, pa cekas red na malom jezeru da se izvuces za suvo rudiste, itd... skijalo se i uzivalo...

    E, kako je bilo tih godina na Torniku? Jel se skijalo? Kako su sredjivali staze, jel su imali tabace (ratrake) ili ne? Neki od vas zvuce kao razmazeni klinci kojima ledena ploca metar puta metar smeta ko da je crk'o sestosed? Pa nije ovo Valdizer pa da se rebarca zaglave do popodne - mislim, pa sta ako staza pukne oko 11h, jel to kraj sveta? Jel umeju neki od vas uopste da se snadju po hupserima i kacamaku? Razumem ja da put do Tornika kosta ako zapucas iz BGD-a recimo, pa dvodnevni skipass, pa jedi nesto, pa popi nesto, pa ski servis ili renta - sve to kosta, znam. I sad, ako nije staza perfektna, odma' shpic-brada, gard, uzas, kukanje...

    Meni to ne smeta toliko. Umem da uzivam i na nesredjenoj stazi, dovoljan mi je sneg, skije i dobra volja. Nema veze i ako je magla i kao sto neko rece, alaudza od vremena i tada umem da uzivam.

    Vidimo se za vikend, jedvam cekam reakcije...

    @nemijazz: mislis da dobijam bar poludnevni za ovo??

    Sorry svima za

  8. #528
    Instruktor za uzivanje Symon avatar
    Datum registracije
    17.12.2005
    Godina
    61
    Poruke
    222

    Podrazumevano

    U vreme kad sam ja bio na Brezovici tabali su je jednom nedeljno odprilike naravno ne celu , samo Livadu i Lavlja vrata i to samo onoliko koliko ratrak uhvati u jednom prolazu gore-dole. SKI MANIJACI je samo ime udruženja i nema nikakve veze sa manijačenjem na stazi što će reći da ima skijaša od početnika do vrlo naprednih skijaša i bordera naravno. Skijam naravno i off piste ali su mi uređene staze naravno draže. Skije na kojima sam skijao Brezu su neki model Fischera ne sećam se tačno koji model behu , Volkl Unlimited , Elan Magfire 10 ako je to uopšte bitno. Sada trenutno skijam na Volkl AC 30 naravno ako je to nekom opet bitno. Naravno da smo skijali i Piribeg i ako nije radila žica, platiš ratrak, privatni naravno , podigne te gore i skijaš. To nam je bilo kao poslastica.Svu svoju opremu sređujem kod Gorana Salto M na Banovom Brdu, Lješka 2. "Ubiće me Zoki ispada reklama."

    Na Tornik mogu da stignem i sa letnjim gumama ako treba, nije mi problem ali reći da je poslednja deonica prilaznog puta u nedelju bila očišćena jednostavno nije tačno. U subotu je to bilo u redu i tačno je da su se u nedelju auti klizali u kretanju sa naplate parkinga.

    Tačno znam kako izgleda kad padnem sa 115 kg a posle treba da ustanem , otkačujem vez ako nije sam odradio pa na jedno koleno pa drugo i tako redom.

    Ne znam samo zašto se neki tako žestoko primaju na očigledne sitne nedostatke i zamerke kao da će te sitne zamerke srušiti skijalište i više ga neće biti.

    Naravno da sam zadovoljan Tornikom jer da nisam ne bih ni dolazio. Samo kažem da je po mom mišljenju i mišljenju drugara koji skijaju sa mnom Tornik livada za Brezovicu. Po našem mišljenju Tornik kao skijalište uopšte nije predodređen i rezervisan samo za ozbiljne i napredne skijaše. Sasvim lagano može da se odskija osim možda Zmajevca koji je nešto teži. Teže mi se popeti onim sidrom nego skijati.

    Još jednom pozdrav za sve ljubitelje Tornika...

  9. #529
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od macak011 Pogledati poruku
    Recimo ja sam skijao na Kopu, a verujem i vecina vas daleko pre nego je ukinut Pancic jedinica...ako se neko seca, tada je umelo da nedostaje snega, pa vojska nabacuje lopatama, kakvo crno tabanje, skijas gde ima malo zutog snega i zaobilazis zemlju...i bilo je super, niko nije kukao na cenu ski pass-a, na lose staze, na to sto nekad ne radi centar i pancic, pa cekas red na malom jezeru da se izvuces za suvo rudiste, itd... skijalo se i uzivalo...
    Ali da je Kopaonik i dan danas takav niko ne bi išao tamo da skija, to je napredak/progres nazovi ga kako hoćeš. U to vreme je to sve bilo normalno (kao što je SkiMan negde napisao u tim vremenima kada nisu postojali mali ski centri pored malih mesta tamo se skijalo tako što je traktor korišćen kao ski lift).

    I svi smo i tako uživali i lepo se skijali, ali smo uživali i na moru u CG a sada svi idu u Grčku i Tursku zato što je 5x bolje.

    Ne možeš očekivati da imaš*istu ponudu kao pre 20 godina, da drugi imaju 5x bolju ponudu i da ljudi i dalje dolaze - može ali za 2-3x manje pare.

    Tornik je daleko dogurao, nisam bio, ali ako se setimo da nije ni radio do pre par godina (zbog bombardovanja) sada je sjajan. Kada je napravljen 6sed prvih 1-2 sezone su bile kao "uklete", nema snega ni za leka, sunčaju se korpe. A sada i veštački sneg (i beskonačna akomulacija) i prirodan sneg, i sređivanje majstori naučili kako se koristi ratrag i rade žice svaki dan - sve za respekt

    Ne bi sada da poredim - ali slične dečije bolesti treba da preboli i Stara Planina (da taj nesrećni hotel proradi bez incidenata hotela sa 1*, da imaju stabilno napajanje, normalan prilazni put i sl.).

    Ali to je i odgovornost da isti ti centri (i Kopaonik) moraju za 10 godina da budu najmanje 2x bolji - zato što drugi neće čekati!

  10. #530
    Super Member HEROES avatar
    Datum registracije
    11.12.2011
    Poruke
    292

    Podrazumevano

    Ja sam skijao na Torniku pre sestoseda,pa negde to skijaliste postoji od 82-83 godine,pisacu o tome ovde,ali drugi put,ocigledno je da je ovde dosta ljudi koji bas i nisu skijasi,sudeci po pisanju.Ja se ne bojim da ce Tornik da propadne kao skijalste,cak sta vise,ali zamerke koje ovde citam,kao losa priprema staza,ili uspon kod naplate parking...!?su u najmanju ruku smesne,i otkud hupseri na stazi u podne,na kojoj se skija 1500 skijasa,navode me da se pitam da li su neki ovde bili uopste na planini.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 2 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 2)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •