Strana 52 od 205 PrvaPrva ... 242505152535462102152 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 511 do 520 od 2041

Tema: Ski centar Tornik

  1. #511
    Junior Member
    Datum registracije
    24.01.2010
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    39
    Poruke
    18

    Podrazumevano

    Tornik uzimajući u obzir blizinu BG-u je jedno sasvim solidno skijalište, ima sve što jedan skijaš zahteva, a to koliko dugo ide žica to je sad druga priča, ima stvari koje se mogu popraviti ali ljudi polako pa do pre nekoliko godina niko gore nije ni skijao. A što se početnika tiče te žalbe na njih su mi jako glupe, pa svako je jednom počeo sa skijanjem meni ne smetaju tamo gde ih ima puno ne skijam ili ako već skijam usporim. Tornik je prava priča za vikend skijanje, tačno je da se staze mogu malo kasnije tabati to je moje mišljenje ne kažem da sam upravu ali smatram da ovoliki broj staza je moguće spremiti za kratko vreme pa ne tabaju 100km staza nego 8km. Pozdrav svima koji vole Tornik.

  2. #512
    Member
    Datum registracije
    25.01.2010
    Poruke
    38

    Podrazumevano

    Da ne adresiram post na nikoga pojedinacno,bez obzira na to da li je nastanjen na Zlatiboru ili ne....elem,Tornik i Zlatibor mi se izuzetno svidjaju i rado cu doci opet.
    Ali sve do jedne stvari koje sam naveo u vidu nedostataka stoje.
    Necu da ulazim u dubinu sara na gumama i broj kilometara predjenih kako na stazama,tako i na putevima-svako ko je ovaj vikend bio na Torniku,
    a nije ga gledao iz kancelarije ili slicno,
    zna o cemu govorim kada kazem da je put bio MALTENE NEOCISCEN i da je na stazama bilo PREVISE LEDA I NEUTABANOG SNEGA.
    I to nije nesto sto se ne da popraviti,valjda to i jeste sustina ovog foruma-da ucinimo da nase omiljene zimske destinacije postanu bolje i da se isprave propusti koji su do sada ucinjeni.
    A bez obzira na to da li su staze crne,crvene ili plave,mislim da svi vi znate sta se podrazumeva kada se kaze da je "STAZA DOBRO PRIPREMLjENA".
    A kada kazem da ovog vikenda staze na Torniku NISU BILE DOBRO PRIPREMLjENE,
    svi koji su bili tamo znace na sta mislim.
    I ne moze da postoji RAZLOG zbog kojeg staze na skijalistu ne trebaju biti dobro pripremljene i prilazni put skijalistu neociscen.
    Evo i slike "ociscenog" puta.
    Priložene slike Priložene slike
    Izmenio/la boypet80; 18.01.2012 u 00:08. Razlog: dodavanje slike

  3. #513
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    @janusski
    Vidi, druze, klinja ti vec dve godine skija i tek sad moze niz Tornicke staze, a zena i cerka prosecni skijasi - oni definitivno nisu losi skijasi, zar ne? Ne mogu vise da objasnjavam, ali evo primera: za mene los skijas bi bio neko kao recimo tvoj sin od pre godinu i po dana, a da ide jedva niz Zmajevac, sa glavom u torbi? Da li se sad razumemo?? Dakle, pravim veliku razliku izmedju pocetnika i loseg skijasa sa jedne i prosecnog, dobrog, odlicnog i eksperta sa druge strane...

    vidimo se na stazi.
    Izmenio/la macak011; 18.01.2012 u 00:14.

  4. #514
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od montoya Pogledati poruku
    Tornik uzimajući u obzir blizinu BG-u je jedno sasvim solidno skijalište, ima sve što jedan skijaš zahteva, a to koliko dugo ide žica to je sad druga priča, ima stvari koje se mogu popraviti ali ljudi polako pa do pre nekoliko godina niko gore nije ni skijao. A što se početnika tiče te žalbe na njih su mi jako glupe, pa svako je jednom počeo sa skijanjem meni ne smetaju tamo gde ih ima puno ne skijam ili ako već skijam usporim. Tornik je prava priča za vikend skijanje, tačno je da se staze mogu malo kasnije tabati to je moje mišljenje ne kažem da sam upravu ali smatram da ovoliki broj staza je moguće spremiti za kratko vreme pa ne tabaju 100km staza nego 8km. Pozdrav svima koji vole Tornik.
    Meni ne smetaju pocetnici, naprotiv. Smetaju mi neoprezne budale na skijama, jos ako su uz to i losi skijasi, a pritom skijaski receno i "kamikaze", tek onda.
    Izmenio/la macak011; 18.01.2012 u 00:15.

  5. #515
    Member
    Datum registracije
    06.01.2009
    Lokacija
    Aranđelovac
    Godina
    55
    Poruke
    86

    Podrazumevano

    Glavni problem početnika na torniku nije konfiguracija terena nego gužva i indijanci. Traka i Plandište su extra za totalne početnike. Kada se oni apsolviraju onda Tornik-Put-Čigota, kada nema gužve, i u početku obavezno uz pratnju instruktora ili naprednih skijaša. Najstmiji delovi ove rute jesu zahtevni ali su i prilično široki, ne previše dugi i završavaju se dugim ravnim delovima što donekle bude olakšanje.
    Po meni, najbolje se uči kada slijaš na granici svojih mogućnosti a Tornik pruža uslove upravo za to. Na granici ne znači i preko svojih mogućnosti jer onda postaješ indijanac i opasnost kako za sebe još i više za druge.
    Onaj šestosed čak i u sporom hodu uveliko prevazilazi kapacitete postojećih staza tako da se nadam da će u nekoj skorijoj budućnosti prosecanjem nekih novih staza opravdati svoje postojanje.
    Sve čestitke za urađeno u poslednje 2-3 godine. Neko možda misli da može i brže i više. Ja sam zadovoljan...

  6. #516
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    @boypet80
    Vidi ovako, na Torniku sam bio u utorak, cetvrtak, petak i subotu. U nedelju nisam. Svaki dan, sve staze su bile pripremljene dobro, u ovoj temi imas slike koje sam stavljao, lepo se vide rebarca i na Zmajevcu i u levku, prelistaj malo. A sto se kancelarije tice, u ponedeljak sam, na moju zalost umesto na stazi, bio u kancelariji, pa sam tuzno gledao web kameru umesto da skijam i otuda opaska "da Zlatibor lepo izgleda iz kancelarije". Dakle, nisam ga skijao misem, vec skijama, tamo, ok? A sad pitanje: zar stvarno mislis da staza Zmajevac, te duzine i tezine moze da izdrzi ceo dan toliki broj skijasa od kojih je vecina prosecnih koji uglavnom koce i skidaju sloj po sloj snega na stazi, a da ne "pukne"? Rece cini mi se, wlad u nekom postu, napolju te i takve crne staze tabaju svaki peti dan, a na Torniku cesce, da ne kazem svaki dan...aman. Pored toga, sve dane sem petka, skijao sam poludnevno, pa sam kuci kretao u 13:30h - put je bio samo vlazni asfalt! Samo je ujutru bio beo od snega, skoro svaki dan, a dolazio sam na parking medju prvima, 8:30h. i nisam se klizao i nisam stavljao lance i imam zimske gume, a nisam presao milione kilometara... ocigledno se zaboravlja da je sneg skoro non stop padao i da je bilo perioda sa izuzetno jakim padavinama prosle nedelje. Posebno je kritican cini mi se petak ( nisam siguran vise), jer je ratrak tabao i nocu i ujutru, pa je opet na Zmajevcu bilo svezeg snega preko utabanog i staze je i pored toga bila ujutru odlicna - neka se javi jos neko ko je bio ovih dana ujutru i neka kaze svoje misljenje. Mislim da su staze krajnje korektno radjene i da su usled velikog broja skijasa pucale, sto je i normalno, uzimjauci u obzir i kompletnu vremensku sliku, temperaturu vazduha i snega, vetar, svez sneg, sunce i maglu, itd...

  7. #517
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    ..i da zavrsim elaborat: ja sam Tornikom PREZADOVOLJAN. Uvek moze bolje, ali ne moze preko noci. Svaka cast svima na Torniku, samo tako nastavite. Kome ne odgovara ili ne valja ili je previse plavicast i ravan, postoje: Tri Doline, Samoni, Val Toran, Kopaonik, Jahorina, Kaprun, Hintertuks, Sen Moric, Alta Badija, Maribor, Stara Planina, Nasfeld, Gerlicen, Sas Fi, Laks, Sefeld, Brezovica, Crni Vrh, Durmitor, Banjsko, Pojana Brasov, Zakopane, Krvavec, Popova Sapka, Mavrovo, Kolasin, Valdizer, Madona, Livinjo, Sestrijere, Bormijo, Kortina, Val Gardena, Kicbil, Inzbruk (______dodaj na listu ako fali____), ...

  8. #518
    Member
    Datum registracije
    06.01.2009
    Lokacija
    Aranđelovac
    Godina
    55
    Poruke
    86

    Podrazumevano

    Macak, ti si se baš ozbiljno isprimao da zaradiš taj besplatni ski pass što predloži neko ovde. Na slici ne izgledaš kabasto, mada ti tvrdiš suprotno...

  9. #519
    Member
    Datum registracije
    25.01.2010
    Poruke
    38

    Podrazumevano

    @macak
    Pazi,pomno sam pratio tvoja pisanja vezano za Tornik i smatram da su bila veoma korisna i verodostojna.
    Ja sam stigao u petak vece i bio sma na Torniku subotu i nedelju.
    U subotu sam bio od 13h pa do zatvaranja skijalista,skijaliste i put do Tornika su bili ok.
    Jedina zamerka tada je bila sto sestosed ne ide maksimalnom brzinom a preko ljudi iz Skijalista Srbije sam dobo info da "stede" jer nema guzve na stazama pa nema potrebe za vecom brzinom...A ne vidim u cemu je problem sto bih zeleo da sto krace sedim na zici i hladim se ako vec moze i bez toga...Ti se ne slazes sa mnom vezano za to?
    Dalje...
    Noc subotu na nedelju je pocelo da veje i nastavilo je i u nedelju prepodne.
    Put je bio katastrofa blaga,sto se vidi iz slike koju sam okacio gore.
    Skijasa je bilo mnogo manje nego u subotu,
    evo i slike sa skijalista vezano za broj skijasa...
    Tako da za stanje na stazama ne mogu okriviti "veliki broj" skijasa,vec njihovu opustenost vezano za sredjivanje staza nakon sto su zavrseni raspusti i udarni vikendi prosli.
    Da je bilo gadno vreme-bilo je,ali ako nisu sposobni da srede skijaliste u takvim okolnostima onda bi se trebali pod hitno popraviti na bolje.
    A same izjave radnika sa zice vezano za razlog zasto ne rade punom brzinom zice dovoljno govore o tome koliko brinu za same skijase.
    A tek odgovor lika sto naplacuje parking na moje pitanje kada ce opet da ciste put ka Torniku:
    "Pa cistili su jutros,valjda ce popodne da prodju opet"
    Naravno,kada sam se vracao oko 15h put jos uvek nije bio ociscen-bio je u gorem stanju nego kada sam dolazio.
    E sad,najvaznije od svega-zasto su svi odmah poleteli da brane Tornik kao da sam ja nekakav neprijatelj koji nema pametnija p[osla nego ovde da mraci ljude...?
    Ponavljam-Tornik je u svojoj zamisli odlican,ali neke stvari treba ispraviti i ljudi treba da znaju sta sve moze da ih zadesi u zavisnoti od vremenskih prilika.
    Toliko od mene,nadam se da ce moje iskustvo nekome biti korisno,isto kao sto su meni bila korisna iskustva "macka011".
    Priložene slike Priložene slike

  10. #520
    Super Member HEROES avatar
    Datum registracije
    11.12.2011
    Poruke
    292

    Podrazumevano

    Prvo se kaze kako je Tornik fantastican,pa se onda naredja deset zamerki,koje totalno odudaraju od takve tvrdnje,pa se na kraju opet tvrdi da je fantastican.Meni samo upadaju u oci zamerke, koje daju ljudi koji mi lice kao da su retko kad bili na skijama,price o pripremljenosti staza,"pucanju"staza,hladnoci,previse tvrdoj podlozi,prijateljima koji su posle deset dana na skijama dobri skijasi,itd.Na Brezovici se ne mogu tacno setiti sta sam vozio,ali negde u to vreme sam imao RC COMPREX X, i neke k2,zaboravio sam oznaku,staze su tada normalno tabane,sem onog dela Lavljih vrata veoma strmog gde su uvek hupseri,koliko se secam onaj, ja mislim dvosed,nisam siguran,nikad nije radio sto ide na "Piribeg",jer su vetrovi gore bili snazni,pa cesto nije bilo snega i na stazi.Djoleta ne poznajem,kao i nikoga sa Brezovica,a da li su tabaci isli na rakiju,mozda, nemam pojma.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 2 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 1 - Gostiju: 1)

  1. veljadj

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •