Strana 51 od 205 PrvaPrva ... 41495051525361101151 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 501 do 510 od 2041

Tema: Ski centar Tornik

  1. #501
    Instruktor za uzivanje Symon avatar
    Datum registracije
    17.12.2005
    Godina
    61
    Poruke
    222

    Podrazumevano

    Volim Tornik i rado skijam na njemu ali reći da je za NAPREDNE ili OZBILJNE skijaše malo mi smešno. Moj drugar ga je za vikend skijao skoro pa lagano a na skijama je tek 10-ak dana i ne samo on.

    Onaj ko misli da je Tornik samo za OZBILJNE i NAPREDNE skijaše treba da odskija Brezovicu ako već nije da bi shvatio šta je ozbiljno i teško skijalište.

    Dodao bih još da naravno i prilazni put Torniku čini skijalište. Sa zimskim gumama smo se klizali poprilično.

    Pozdrav za sve ljubitelje Tornika...

  2. #502
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    @HEROES: e, sad je sve jasnije..

  3. #503
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    1. Neko ko je vec desetak dana na skijama, a ima smisla za skijanje i dobrog instruktora je vec ozbiljniji skijas u neku ruku - pitanje je da li bi se spustio niz bilo koju stazu Tornika sa dva sata skijanja u nogama kao "neki drugi skijasi" tamo - mislim uglavnom na vecinu tinejdzera delimicno ubijenih od opijata ili alkohola sa 36 minuta efektivnog skijanja pre spustanja spustom niz poslednji deo Cigote recimo...?

    2. Odskijao Brezovicu nekoliko sezona pre '97, posle toga nije bilo bezbedno...istovremeno se skijao na Kopu, Durmitoru, Rajkovu i Jahorini, za inostranstvo nije bilo "vremena"... "God Bless ZPU" - ko zna, shvatice

    3. Brzo ste vozili ili ste losi vozaci, ja imam relativno matore zimske gume (3.sezona, dobra sara, Krisalp pozadi i Michelin Alpin napred) i zadnju vucu, pa se nisam uopste klizao prosle nedelje, a sneg je padao svaki dan, a prilazni put bio beo od snega. Ili je jednostavno bilo leda ispod, tu gume ne pomazu, jedino spajkovi ili lanci u granicnom slucaju (tanak i krt led).

    I dalje smatram da Tornik nije za pocetnike i lose skijase. Nikako. Mozda deciji park i krnevo plandiste do medjustanice i odredjeni "plavi" delovi staza na Torniku, nikako njihovi crveni ili crni delovi...

    Ljubitelj Tornika, definitivno. Pozdrav.

  4. #504
    Super Member HEROES avatar
    Datum registracije
    11.12.2011
    Poruke
    292

    Podrazumevano

    Pa, jel' ovo skijaski forum!? ili sta?,tvoj drugar je skijao Tornik, sa 10-tak dana na skijama skoro pa lagano,sta je skijao,bebi stazu, ili stazu na pola prvog sidrasa!?,ma dajte ljudi,da ne skijam koliko skijam mozda bih u ovo i poverovao,sad zavisi sta za nekoga znaci skijati,ili jos bolje,sta znaci "lagano".Brezovicu sam skijao davno, u dva navrata,i ona je za dobre skijase,ali da me staza izmori kao Zmajevac na Torniku,na Brezi je jedino mogao onaj levak na Livadama,koji je bas strm ali dosta krace od Zmajevca,Lavlja vrata su staza sa najvecom visinskom razlikom,ali uopste nisu zahtevna za dobrog skijasa,to je koliko se ja secam Breze,a bio sam tamo zadnji put 94 godine.I ponavljam,ove tri staze na Torniku jesu za ozbiljnije skijase,ako se "skoro lagano"spustanje niz iste,ne racuna sedenje pola staze na dupetu,padanje pri svakom zavoju...ili ono, dobro je spustio sam se ,pao sam samo devet puta.

  5. #505
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    To je neverovatno koliko losi, a nabedjeni skijasi kontaju da je fora da se lomataju niz Zmajevac ili obe Duboke, Krcmar, Lavlja vrata ili sta ti ja znam, Gran Risu, recimo. Ja bre volim da uzivam cak i na Karaman grebenu, dosta puta odem na Krst pa "pustim" jedan carve da zabole butke kad nema nikog ni levo ni desno - to nikako ne smem na Dubokoj, nemam ni snage ni kondicije za to, na zalost... ali neeee, ako skijas plavu stazu onda si "out" ali ako se rokash i spasavas niz Zmajevac ili Duboku onda si faca, a sam Tornik je ondaK za pocetnike, jer ja sam gistro desetodnevni apsolutni pocetnik, a sroljao sam se niz crnu stazu, pa samim tim ona vise nije crna, nego je poplavela, a i ceo ski centar je boza i limunada i nikad vise necu ovde da skijam jer ja sam Tomba 21.veka... Razumem ja taj filing iliti adrenalin kad se spustis prvi putA niz crnku, ali eeej, izjaviti da je smesno da crno i crveno kategorizovane staze nisu za bolje skijase - pa koje su onda??? Tamno zelene? Zute?? Rozikaste? Sa cirkonima? Koje??

    Ljudi, ja nemam kondicije i udebelio sam se poslednjih 15 leta, na Zmajevcu se zadisem ko omladinka, stanem par puta. Na Cigoti vezem brzo vijuganje od ona dva kafica do prevoja, pa stanem jer mi dusa u nosu, a debeo sam k'o majka - a kad padnem - a padnem, zamislite, iako sam "napredan" skijas, neverovatno, jel?!? - ustajem tako sto moram da otkopcam vez pa se dizem ko slon....a imao sam 64 kg na istu ovu visinu i jeo sam crnu duboku, bio u radnoj grupi ski saveza na takmicenjima za klince, nosio krsh kapija gore-dole po bivsoj Jugi i ja bre i dalje mislim da Tornik NIJE za lose skijase i pocetnike. Brate, nije, jednostavno, nije. Tezak je jbg, posebno Zmajevac i to kad "pukne" - dakle pun mekanog snega i "smetova", jebeno je tezak tada, da se ne lazemo, posebno jer se "kacamak" pomesa sa ledenim plocama, pa oce da izbace skijasa iz skija k'o iz pracke! Ajde bre, ko o cemu, baba o ustipcima...

  6. #506
    Instruktor za uzivanje Symon avatar
    Datum registracije
    17.12.2005
    Godina
    61
    Poruke
    222

    Podrazumevano

    Skijah Brezovicu 2006,2007,2008 a mislim i 2009, trebao bih da pitam svoje SKI MANIJAKE kad bejasmo zadnji put i koliko se sećam beše mi značajno ozbiljnija nego Tornik. Dozvoljavam da svako neku stazu doživljava na različite načine.

    Niti sam brzo vozio niti sam posle 3 000 000 km loš vozač ali smo se u nedelju značajno više klizali nego u subotu. Sneg je subotu na nedelju dobro napadao i iznenadio putare kao i uvek.

    I da, naravno da moj drugar nije SEDAČ NA DUPETU nego je skijaš.Da nije skijaš naravno da bi ga nazvao SEDAČ NA DUPETU.Stazu na pola prvog sidra i ne doživljavamo kao stazu pa je i ne skijamo. To je staza malu decu i baš baš početnike.

    Naravno da sam skijao i strana skijališta ali ovde je reč o Torniku.

    Ljudi koji tamo rade vrlo su ljubazni, uvek su tu koliko sam video da pridrže sidro kome je potrebno ili da pomognu deci koja sedaju ili silaze sa šestoseda.

  7. #507
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Koliko sam pratio snow njeri i Tinu, Brezovicu uglavnom ne sredjuju, to je raj za offpiste. Ja off ne skijam, daleko sam od ekstrema i agresivnog skijasa i volim uredjene staze. Po tome sto kazes kad si skijao na Brezi, vidim da potenciras da si ski manijak i da zelis da kazes da si odlican offpiste skijas, a verovatno je i tvoj drugar takodje ski manijak i nije sedach na dupetu, vec skijas, pa samim tim, ako ne odlican, ono bar dobar skijas na uredjenim stazama, pa mu nije bilo tesko da odskija Tornik. Ali onda on nije apsolutni desetodnevni pocetnik ili ja propustam nesto???

    A za tri milke kilometara, skidam kapu koju nemam, zaista. Svaka cast.

    Jedno pitanjce, ako nije tajna, koje daske si vozio na Brezi?

    Ja sam sad vec davne '95-96- i 97 na Brezi vozio Comprex S, sredjen kod Djoleta u Mlatisuminoj, ali tad su radili staze, doduse za kilo rakije, ratrak se ne pali bez sljive, dzabe ti nafta...ko se seca, seca...

    Unapred hvala na odgovoru.
    Izmenio/la macak011; 17.01.2012 u 22:27.

  8. #508
    Senior Member
    Datum registracije
    16.01.2007
    Lokacija
    BG
    Skije / Bord
    Head
    Poruke
    169

    Podrazumevano

    Meni su staze na Torniku bile onako bas super, kad ih upeglaju ujutro.
    Staze su ozbiljne tezine, i nisu za pocetnike. Skijanje je ozbiljna stvar gde se kosti lome ko dobar dan, mislim da je guzva takodje veliki faktor rizika.

    POtrebno je osmisliti jos koju stazu u svakom slucaju, posto je ovo malo i brzo se covek zasiti.
    U svakom slucaju veliki korak napred pogotovo za lokalnu populaciju.

  9. #509
    Senior Member
    Datum registracije
    28.05.2009
    Poruke
    136

    Podrazumevano

    Prilazni put je svaki dan ciscen, kada sam dolazio ujutro put je bio neociscen od snega koji je te noci napadao ali se sa zimskim gumama prolazilo bez problema, pretpostavljam da nisu stizali jer je magistrala prioritet i svako jutro je od Bele zemlje do skretanja za Tornik bila u perfektnom stanju dok je i prilazni put od Tornika do magistrale prilikom povratka oko 15h bio potpuno cist, to je moje iskustvo a videcemo kako ce ovog vikenda biti.

  10. #510
    Junior Member janusski avatar
    Datum registracije
    08.12.2009
    Poruke
    8

    Podrazumevano

    I dalje smatram da Tornik nije za pocetnike i lose skijase. Nikako.

    Ljubitelj Tornika, definitivno. Pozdrav.
    Macak malo si preterao.
    Tornik je odlična staza i za početnike i za loše skijaše. Na sidru je odlična za apsolutne početnike,onaj deo uz lift. Zmajevac je odličan za dobre skijaše.
    Recimo ja sam klinja zadnje dve godine naučio da skija na Torniku i ove godine smem samog da ga pustim niz stazu. Žena i ćerka su prosečni skijaši i super idu niz Tornik koji i meni odgovara baš zbog toga što ima i crvene i plave delove pa mogu da izguram ceo dan na skijama. Ja skijam 35 godina i veoma sam dobar ali na Zmajevac odem jednom ili nijednom kad sam gore jer sam obično sa klinjom,a sidro je tu prilično zahtevno(treba imati snage u nogama za više vožnji)
    Što se tiče puta i parkinga ove godine je super, a ko se kliza po putu,a ima dobre gume bolje da se mane vožnje po snegu i ledu.
    Jedinu zamerku imam na cenu ski pasa koji bi po meni trebalo da bude jeftiniji za nekih 20-30%.

    Vidimo se na stazi.
    pozz

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 2 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 2)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •