Strana 4 od 205 PrvaPrva ... 234561454104 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 31 do 40 od 2041

Tema: Ski centar Tornik

  1. #31
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Bili smo za vikend na Torniku gde ocigledno ni pola metra snega nece biti dovoljno, ovako mislim da ga ima oko 10cm, iako zvanicno kazu bar 20. Bez starih skija ili rentala nikako na vrh inace ste dzabe kupovali skije.. Kamenolom na sve strane, borba za zivot.. Vidi se da je pusteno skijanje "na silu". Reklamacije uz racun za vracanje para od ski-pasa nema nista, na salteru vas savetuju da prodate na "crno"... Bice ovde skijanja kad naprave topove ili kad padne jedno metar. Sve u svemu, uzas, al bolje ista nego nista. Mi smo s*ebali skije, skijalo nam se jbg... )

  2. #32
    Senior Member fantommacan avatar
    Datum registracije
    29.11.2008
    Lokacija
    Obrenovac
    Godina
    48
    Poruke
    100

    Podrazumevano

    dosao sam sa ski vikenda,isti problem sam imao kao i MACAK011(dobro vece),staze ocajne,reklamacija nema.sa novim skijama nemojte ici niposto,sem ako neceta da ih napravite polovnim ili polomljenim,kao neki.uglavnom skijanja je bilo ali po kamenju,na 10-tak cm snega.staze su pustene na silu,nespremljene ili su spremljene nestrucno.UZAS I STRAVA

  3. #33
    Senior Member fantommacan avatar
    Datum registracije
    29.11.2008
    Lokacija
    Obrenovac
    Godina
    48
    Poruke
    100

    Podrazumevano

    postavicu slike uskoro da se sami uveriti u PROPAST

  4. #34
    Member 2d2f avatar
    Datum registracije
    23.08.2005
    Poruke
    69

    Podrazumevano

    u nedelju je staza bila bolje utabana i pored dosta kamenja moglo je da se vozi...
    kao shto su ljudi pre mene rekli uz rental nema brige, sa sopstvenim skijama jock ...
    crna staza je ok, ali je kratka :(

    i da put je u delu od Zlatibora do Tornika (10ak km) prilicno losh, pun rupa i uzak...

    cool skijanje za weekend - ne duze
    "Nekom Drina tece desno, nekom Drina lijevo tece
    ma sve da tece u dubinu na dve pole svet da sece,
    znam tajni gaz, moje lane, most se pruzi gde ja stanem..."

  5. #35
    Member
    Datum registracije
    05.01.2009
    Godina
    47
    Poruke
    46

    Podrazumevano Kamena s' ramena

    Ovde postoje idealni uslovi za organizovanje svetskog prvenstva u bacanju kamena sa ramena,ili bar najobičnijeg kamenovanja...
    A zna se koga treba kamenovati...Genijalce koji su dozvolili da se "kamenolom" pusti u rad i da se pri tome naplaćuju i ski pasovi...Pa,trebali su da nam daju bar šlemove i krampove,i za par jedna lepa kolica da skupljamo kamen...(a bogami i dinamit za veće gromade)

    Nije problem u nedostatku snega,već u očajno pripremljenoj podlozi,tako da ni pola metra prirodnog snega sa celom baterijom topova za sneg ovde neće puno pomoći!

    p.s.Pročitajte ovu nebulozu sa www.zlatibor.co.yu

    "Subota 14. februar oko 9 sati
    Bez obzira na veoma malo snega staze su bile odlično pripremljene. U podnožju maksimalno 15cm sabijenog snega, na vrhu oko 30cm. Staza Zmajevac nije bila otvorena a dugo najavljivani remontovani ski lift Bandera još nije u funkciji.

    Zaposleni Skijališta Srbije omogućili su besprekorno funkcionisanje sistema; od ljubaznih blagajnika i žičničara, do inspektora staza prepunog informacija i saveta. Osoblje iz gorske službe bilo je raspoređeno na svim delovima staze.

    U prepodnevnim časovima, oko 10h staza je bila idealana (posebno gornji deo staze Tornik) da bi se vec oko 11 časova na stazi Čigota pojavilo sitno kamenje. Ljudstvo Skijališta je svo vreme pratilo stanje i otklanjao krupnije komade. Prisustvovali smo situaciji koja je za sve pohvale; osoblje iz Skijališta u saradnji sa osobljem gorske službe upozorilo je skijaša koji je ugrožavao svoju i bezbednost drugih skijaša."

  6. #36
    Junior Member
    Datum registracije
    26.11.2007
    Godina
    44
    Poruke
    16

    Podrazumevano

    Bio sam pre dva dana na Torniku. Razocarao sam se kada sam, oko 9h, dosao i video da skijaliste ne radi. Na par mesta je bilo izlepljeno obavestenje da skijaliste ne radi zbog nedostaka snega. Ipak, kako se do 9:30 prikupilo dosta ljudi koji su hteli da skijaju, i pored upozorenja da nema dovoljno snega, i da ima kamenja, pogotovu u donjem delu staze Tornik, upravnik skijalista i jos par momaka iz Gorske sluzbe su se spustili stazom, posavetovali, i izasli sa obavestenjem da ce pustiti skijanje, da ce svi imati pravo na besplatnu voznju, i da nakon toga skijasi odluce da li ce skijanje nastaviti, ili ne. Po meni, krajnje profesionalno. Nisam primetio da se neko vratio kuci, cak sta vise, skijasa je iz sata u sat bilo sve vise.
    Treba razumeti i te ljude iz Skijalista, voleli bi i oni da sve to funkcionise besprekorno, ali sigurno da ima debeo razlog zasto je ovako kako je sad. Nadam se, i verujem, da ce biti sve bolje i bolje.

  7. #37
    Senior Member
    Datum registracije
    16.01.2007
    Lokacija
    BG
    Skije / Bord
    Head
    Poruke
    169

    Podrazumevano

    80 cm
    (20-45 utabanog)

    ovo je info za cetvrtak

    I sta sad?
    Kakvo je trenutno stanje.

  8. #38
    Junior Member
    Datum registracije
    08.01.2009
    Godina
    50
    Poruke
    5

    Podrazumevano

    Juče bilo skijanje.
    Vrlo dobro,ali nema više od 50cm.
    Na žalost,ne taba se dovoljno ažurno tako da je i pored svga nas desetak na stazi počelo da izbija kamenje što je za svaku osudu.Zmajevac zvanično nije radio ali ko voli celac imao je dobru zabavu.Za vikend će definitivno biti skijanja ali poneti stare daske za svaki slučaj,Srbija je to.

  9. #39
    Member
    Datum registracije
    05.01.2009
    Godina
    47
    Poruke
    46

    Podrazumevano Prvi dan skijanja

    Izgleda da je ova količina snega (ne sećam se da je na Zlatiboru bilo 80cm snega) minimum za koliko toliko normalno skijanje na Torniku.Bio sam od 9h na stazi.Radile su sve staze sem Zmajevca,na kome se ratrak mučio cela dva sata da utaba bar pola staze,i nije uspeo.Proklizavao je,klizao postrance,i na kraju su odustali.
    Staza "Tornik" je bila ekstra.Na Čigoti se već oko podneva počelo da pojavljuje gle čuda sitno kamenje,uprkos ipak ne prevelikom broju skijaša.(i znatno manje kamenja pri dnu "Tornika")
    Sve u svemu jutarnja poludnevna karta je opcija izbora za Tornik...
    Sveže slike :Tornik,Zmajevac,Vrh Tornika,i naravno Čigota.
    Priložene slike Priložene slike

  10. #40
    Instruktor za uzivanje Symon avatar
    Datum registracije
    17.12.2005
    Godina
    61
    Poruke
    222

    Podrazumevano

    Staza je do 13 casova drzala dobro posle toga je popustila ali je moglo da se skija medjutim problem je sitno kamenje koje prosto sece skije na donjoj padini ispred sestoseda,na ostalom delu staze ga nema, ali i to je sasvim dovoljno da vam ubije skije. Sadasnja visina snega je minimum minimuma. Mislim da bez novih padavina vec u nedelju ce biti samo odvaljivanje skija.Skijaliste je na dobrom nivou momci koji tamo rade se trude i maksimalno su korektni u odnosu na jajare na Kopu ali bez topova za sneg tesko da ce to funkcionisati kako valja. I rekao bih da sestosed ide -1 brzinom prosto mi je neshvatljivo kako to sporo ide. Nadam se da ce sledece sezone proraditi sistem za zasnezivanje staza i to ce onda biti super skijanje ili da zatrpa metar i po prirodnog snega

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •