Strana 164 od 205 PrvaPrva ... 64114154162163164165166174 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 1.631 do 1.640 od 2041

Tema: Ski centar Tornik

  1. #1631
    Super Member
    Datum registracije
    20.10.2017
    Lokacija
    Kruševac
    Poruke
    217

    Podrazumevano

    FB objava Skijališta Srbije: Ski opening na Torniku je od 20. do 23.decembra! Pripremljene su staze Cigota i Tornik, kao i decija staza.

    Smeštaj u Brzeću, kod gondole
    Korisne informacije o zimovanju u Banskom www.apartmanbansko.com
    Brzeće Apartmani www.BrzeceSmestaj.com
    Brzeće Smeštaj www.Brzece-Smestaj.com
    Vaučeri 2023. www.Vauceri.net
    Apartman Ema Brzeće, blizu gondole: https://www.brzecesmestaj.com/apartm...aonik-smestaj/
    Brzeće - Apartman Nina, kod gondole: https://www.brzecesmestaj.com/apartm...ndole-smestaj/
    Kupovina Prodaja

  2. #1632
    Super Member
    Datum registracije
    27.12.2012
    Lokacija
    Kapedunum
    Skije / Bord
    Head Supershape i. Magnum, Head WC i.SLR, Fischer RC4 THE CURV RACE TI
    Poruke
    352

    Podrazumevano

    Evo, sada i zvanično potvrđeno da je prvi dan besplatan, a ostala tri sa popustom od 30%

  3. #1633
    Super Member HEROES avatar
    Datum registracije
    11.12.2011
    Poruke
    292

    Podrazumevano

    Slabo danas,sem lepog vremena i skijanja za dz,nepripremljene staze,guzva...usled svega toga i prilicno lose skijanje,ali ko nas j...,vazno je da su Marine ili koje su vec tamo vode,jos malo pa spremne za skijanje.

  4. #1634
    Super Member
    Datum registracije
    27.12.2012
    Lokacija
    Kapedunum
    Skije / Bord
    Head Supershape i. Magnum, Head WC i.SLR, Fischer RC4 THE CURV RACE TI
    Poruke
    352

    Podrazumevano

    Deca i suprug su juče bili na Torniku. Ocena otvaranja sezone je identična oceni člana HEROES. Uređenje staze na Torniku je poslednjih godina jako problematično. Juče su se vrlo brzo pojavile ledene ploče. Deca kažu da je, recimo, staza Mali Karaman na otvaranju sezone na Kopaonika bila u boljem stanju u 14 h nego Tornik u 11h. Nismo nikakvi eksperti i ne razumemo se u uređenje staza, ali ....nešto tu odavo ne štima.
    Ako se neko razume u materiju volela bih da mi objasni kako uopšte treba da funkcioniše priprema staze?

  5. #1635
    Super Member HEROES avatar
    Datum registracije
    11.12.2011
    Poruke
    292

    Podrazumevano

    Postoji neka prica,mislim ja sam laik pa se i ne udubljujem mnogo,da prvi sneg koji se taba nikad ne moze biti onako sredjen kao tamo drugi ili treci put.Kao sto sam i napisao,laik sam u vezi toga,ali znam sta je lose propremljena staza,ili gotovo neutabana,vec samo sneg razvucen po njoj,isto tako bio sam i prosle godine na otvaranju,i bilo je dosta bolje to sredjeno.Da,mogao bih se sloziti da u poslednjih par godina skijaliste kao da se po malo ali sigurno,zapostavlja,nista se ne ulaze,a cene skipasova samo skacu,i to samo one koje se najbolje i prodaju,kao da se gleda da skijaliste radi samo za vreme praznika i raspusta,i kada to prodje da se zatvori,bez obzira na vremenske prilike.Cesto sam ovde preporuciova da se dodje na Tornik,da se bar `proba`,sve je bilo bolje,i osecao se i neki elan kod svih da Tornik postane ono sta moze,danas to vise nije slucaj na zalost,danas vise ne bih mogao nikom da preporucim skijanje na Torniku,kada se sve ovo uzme u obzir,jednostavno ne vredi to tih para ni blizu,sad ko kako zeli.

  6. #1636
    Super Member veljadj avatar
    Datum registracije
    15.12.2017
    Lokacija
    Lazarevac-Veliki Crljeni
    Skije / Bord
    Rossignol Pursuit 13 Carbon
    Godina
    50
    Poruke
    230

    Podrazumevano

    Ja sam prvi dan bio oko 11 sati na Torniku i onakvo stanje staze obično bude oko 14 sati jer na prelomnici Čigote je bilo spašavanje golog života jer su hupsali(valjda se tako kaže) bili i po pola metra visoki.
    Danas drugi dan je već bila druga priča,bio sam od 9 do 14 sati i staza je mnogo bolje držala iako su vremenski uslovi bili mnogo lošiji nego prvi dan,ceo dan temperatura u plusu i s vremena na vreme je padala sitna kiša.Od 9 do 12 je bilo idealno za skijanje.Doduše bilo je i manje skijaša a i staza je bila bolje pripremljena...

  7. #1637
    Super Member
    Datum registracije
    27.12.2012
    Lokacija
    Kapedunum
    Skije / Bord
    Head Supershape i. Magnum, Head WC i.SLR, Fischer RC4 THE CURV RACE TI
    Poruke
    352

    Podrazumevano

    Slučano naleteh na ovu fotografiju sa openinga, ne znam da li je od četvrtka ili petka, ali mislim da se koliko toliko vidi stanje staze, što reče Velja "spašavanje golog života" ...

    48381236_2098588893566880_3363067462735101952_n.jpg



  8. #1638
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    Ha, ovde se pegla tehnika stare skole skijanja.
    To je obavezno da bi bili spremni za van staze,
    no lupetam i onako velika vecina i ne razmisja za van stazu

  9. #1639
    Super Member
    Datum registracije
    20.10.2017
    Lokacija
    Kruševac
    Poruke
    217

    Podrazumevano

    Ova staza nije radjena od prethodnog dana, a prethodnog dana je po mrazu skijano verovatno i nasatli su hupsteri!
    Smeštaj u Brzeću, kod gondole
    Korisne informacije o zimovanju u Banskom www.apartmanbansko.com
    Brzeće Apartmani www.BrzeceSmestaj.com
    Brzeće Smeštaj www.Brzece-Smestaj.com
    Vaučeri 2023. www.Vauceri.net
    Apartman Ema Brzeće, blizu gondole: https://www.brzecesmestaj.com/apartm...aonik-smestaj/
    Brzeće - Apartman Nina, kod gondole: https://www.brzecesmestaj.com/apartm...ndole-smestaj/
    Kupovina Prodaja

  10. #1640
    Super Member
    Datum registracije
    18.10.2014
    Poruke
    236

    Podrazumevano

    Ovo je staza od cetvrtka, standardna slika na prelomnicama na Torniku kad god ima vise od 200 ljudi na stazi. Videli dzabe pa vele aj da rovimo i mi malo da se kaze da smo skijali. Danas potpuno druga prica, u 3 popodne bolja staza nego juce u 11, jer su se "skijasi" pokupili kad su videli da se placa. Kad vidim ko sve dodje da skija za vreme tih besplatnih dana, pozelim da skipas bude i duplo skuplji nego sto jeste (iako realno ne vredi ni pola svoje trenutne cene).

    Inace staza se priprema svaki dan, ne znam ni da je ikad staza na Torniku uspela da prezivi 2 dana bez tabanja. Juce ocajno pripremljeno doduse, ali pripremljeno.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •