Strana 13 od 205 PrvaPrva ... 311121314152363113 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 121 do 130 od 2041

Tema: Ski centar Tornik

  1. #121
    brdjanin alexa avatar
    Datum registracije
    25.01.2008
    Lokacija
    19°53'N - 44°16'E
    Poruke
    173

    Podrazumevano Kakva je prognoza ????????

    Kakva je prognoza za vikend. Kakva je staza ovih dana?

  2. #122
    Super Member
    Datum registracije
    21.11.2007
    Poruke
    241

    Podrazumevano

    U ponedeljak 15. je bilo dobro skijanje. Do podne oblacno i hladno sa povremeno slabom maglom, te je staza dobro izdrzala. U 9h na parkingu oko 50-60 kola, pa sam mislio da ce od 12.30 biti 1000 ljudi, medjutim vecina je otisla popodne, a malo je doslo. Oko 14h ja progrejalo sunce i bilo je odlicno. Posle prvih 100m, staza je umereno zguljena i sneg se pretvorio u pesak, takodje i na poslednjoj nizbrdici, a ostalo kako se samo pozeleti moze.

  3. #123
    Junior Member
    Datum registracije
    19.12.2009
    Poruke
    16

    Podrazumevano

    Na sajtu Skijalista Srbije kazu da od danas radi i Tornik,da su sve staze pripremljene i da na njima ima 15 cm utabanog snega. Zna li neko nesto o tome,da li je bio skijanja danas?

  4. #124
    Super Member
    Datum registracije
    21.11.2007
    Poruke
    241

    Podrazumevano

    15 cm utabanog snega nije za Tornik dovoljno 100%. Nekad nije dovoljno ni 30-40cm. I ja ih voleo da cujem nekoga ko je trenutno gore.

  5. #125
    Member
    Datum registracije
    05.01.2009
    Godina
    47
    Poruke
    46

    Podrazumevano

    Bio sam na Torniku danas prepodne,pošto sam igrom slučaja čuo da Tornik po ko zna koji put ove godine ponovo počinje da radi...
    U startu na blagajni nude probnu vožnju,pošteno kažu da Čigota ne radi (snega više nema nego što ga uopšte ima),Zmajevac ima snega( zaledjen celac) ali nije uopšte taban.Može da se koristi samo staza Tornik odn. sidro.
    Danas temp.u minusu cele prepodne,provejava slab sneg,prilično gusta magla,i otprilike 5 (pet) skijaša na stazi uključujući mene.Dakle spooky situaciija,sve sa gustom maglom.
    Gornji deo Tornika solidan,a srednji deo je prava avantura za prolazak zbog čitavih delova staze gde izbija zemlja (recimo gde su prolazili sa motornim sankama).Srećom temp. je bila u minusu,sve smrznuto tako da je taj deo nalikovao igranju šaha (skakač na E4 pa...),dok ne smisliš i zapamtiš trasu kojom prolaziš.Donji deo staze opet ok,sem jednog dela na samoj sredini staze koji su ogradili,jer izbija voda.
    Sve u svemu danas je moglo da se skija (jedva),a sutra ako ne bude novog snega neka niko i ne pomišlja ode na Tornik.

    (Što bi rekli sa skis.rs "Ski centar „Tornik” na Zlatiboru punim kapacitetom") Popunjenost šestoseda blizu 85%,nas 5 na jedan šestoguz...
    Sve u svemu čini mi se da će JP SS ove godine biti u žešćem minusu,s obzirom da i ono što sam video na Kop-u pre 15 dana bilo prilično sablasno.

  6. #126
    Administrator admin avatar
    Datum registracije
    14.03.2005
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    63
    Poruke
    1.045

    Podrazumevano Rekonstrukcija ski lifta sidro - Krnevo plandište

    Iz Doppelmayr-a očekuju da će ovog leta, pored Kopaonika, raditi i na Zlatiboru. Očekuju dobijanje posla na rekonstrukciju ski lifta tipa sidro - Krnevo plandište na Torniku.

    Inače, za 10-tak dana se očekuje da se donese tenderska odluka o izboru izvođača radova za veštačko zasnežavanje na Torniku. Prva tenderska odluka za ovaj posaom iz marta 2010 je poništena. Nadajmo se da će se sada doneti konačna odluka, i da ce radovi početi što pre po idealnim uslovima za gradnju.

  7. #127
    Administrator admin avatar
    Datum registracije
    14.03.2005
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    63
    Poruke
    1.045

    Podrazumevano

    Tornik - Javni radovi na skijalištu

    U ski centru Tornik na Zlatiboru, u okviru Programa javnih radova koje realizuju JP Skijališta Srbije i Nacionalna služba za zapošljavanje Republike Srbije i ove godine se sprovode aktivnosti na uređenju skijališta. Ovim aktivnostima će se značajno unaprediti kvalitet ski staza i poboljšati nivo usluge i bezbednosti skijaša u ovom ski centru.
    Angažovano je osamnaest radnika na radovima koji obuhvataju: uređenje postojećih staza (ukljanjanje kamenja i niskog rastinja), čišćenje nanosa mulja iz taložnika i drenažnih kanala, saniranje oštećenja na busenu, zasejavanje nove trave preko postojećeg busenja i košenje trave na ski stazama.


    Letnju turističku ponudu Zlatibor proširuje sadržajima Ski-centra Tornik. Odlukom JP Skijališta Srbije, na Torniku će do kraja letnje turističke sezone svakodnevno biti moguća vožnja “tjubing” stazom i provod u dečjem zabavnom parku po ceni od 150 dinara.
    Svake srede i subote u pogonu će, u svrhe panoramskog razgledanja Zlatibora, biti šestoseda žičara, na kojoj cena jedne vožnje košta 300 dinara.

    Izvor: www.skijalistasrbije.rs

  8. #128
    Junior Member
    Datum registracije
    08.01.2009
    Poruke
    1

    Podrazumevano

    Ima li novih vesti u vezi sa vestackim zasnezavanjem skijalista?

  9. #129
    Senior Member
    Datum registracije
    28.05.2009
    Poruke
    136

    Podrazumevano

    Da li je doneta tenderska odluka?

  10. #130
    Administrator admin avatar
    Datum registracije
    14.03.2005
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    63
    Poruke
    1.045

    Podrazumevano

    JP Skijališta Srbije su objavile cene Ski-passa za zimu 2011.

    Pogledajte na strani sajta:
    http://www.skijanje.rs/Ski_Centri/srbija/tornik.htm

    Ili preuzmite PDF fajl:
    http://www.skijalistasrbije.rs/slici...20Zlatibor.pdf
    Priložene slike Priložene slike

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •