Strana 118 od 205 PrvaPrva ... 1868108116117118119120128168 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 1.171 do 1.180 od 2041

Tema: Ski centar Tornik

  1. #1171
    Super Member HEROES avatar
    Datum registracije
    11.12.2011
    Poruke
    292

    Podrazumevano

    Ne znam o cemu pricas,radi se o vestackom osnezavanju,ako danima drzi dovoljan minus,a da ne pada nista,uz konstantno osnezavanje od na primer 5 dana,na stazama moze da se napravi utabanog vestackog snega do 20-25 cm...sada ce biti moguce dobro skijanje na Torniku,zahvaljujuci Vestaku,a sto se tice priridnog snega,da je samo njega, mogao bi da skijas,ali sa dosta mesta sa kamenjem,ako bi uopste i bilo skijanja sa ovih 25 cm...dakle vestacki sneg je prioritet,zbog toga je i minus daleko vazniji od padavina,pre svega na skijalistima te visine,kao sto je Tornik.

  2. #1172
    Super Member
    Datum registracije
    18.10.2014
    Poruke
    236

    Podrazumevano

    Na tih 20 cm utabanog snega mozemo da odemo ti i ja da skijamo posto ce to za jedan dan da pukne s obzirom na broj ljudi koji ce biti gore posle nove godine. Zato sam i rekao ono za padavine posto gore mora da se utaba bar 30 cm da sve bude kako valja, tj bez padavina slaba vajda posto za tih 30 treba da napada pola metra snega sto topovi ne mogu ni za 10 dana da urade.

  3. #1173
    Super Member
    Datum registracije
    27.12.2012
    Lokacija
    Kapedunum
    Skije / Bord
    Head Supershape i. Magnum, Head WC i.SLR, Fischer RC4 THE CURV RACE TI
    Poruke
    352

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od HEROES Pogledati poruku
    ...dakle vestacki sneg je prioritet,zbog toga je i minus daleko vazniji od padavina,pre svega na skijalistima te visine,kao sto je Tornik.
    E ako je do minusa čini mi se da je problem rešen Btw, put do skijališta po defaultu NIJE očišćen, tako da će biti kao i do sada, da ne menjamo navike


  4. #1174
    Super Member HEROES avatar
    Datum registracije
    11.12.2011
    Poruke
    292

    Podrazumevano

    25 cm utabanog vestackog snega,drzi kao pola metra utabanog prirodnog snega,ako ne i bolje,daleko je gusci i bolje drzi,cak i po toplim danima...da bi utabali pola metra prirodnog snega,treba minimum da padne bar 1m snega,sto nije palo jos od pre 5 sezona,tada nije bilo vestackog osnezavanja,i mnogo manje dana je bilo skijanja,nego narednih godina sa vestackim osnezavanjem,i ako je te sezone palo prirodnog snega,pa skoro kao svih narednih sezona,kada je vec bio montiran sistem vestackog osnezavanja...dakle bez vestackog osnezavanja, dobrog skijanja na Torniku bi se uhvatilo po sezoni u proseku 10-15 dana,uz prosecnu zimu kakve su zadnjih godina,uz vestak,i prosecnu zimu,moze da se uhvati i po 40 i vise dana vrlo dobrog skijanja.Prosle godine skijaliste je ukupno radilo mozda mesec dana jedva,od toga je bilo dobrog skijanja navise 7-8 dana,da nije bilo minusa skoro ceo decembar prosle sezone,kad nije palo vise od 20 cm snega,skijanja na Torniku uopste ne bi ni bilo.Hocu da kazem da je dosta bolje,da na primer u narednih mesec dana bude minusa,nego da se gleda u nebo,kada ce da padne i koliko snega,jer uz minus je samo zagarantovano skijanje,naravno sto padne vise snega svakako da dobro dodje,ali ponavljam,hladna zima garantuje duzu i bolju skijasku sezonu.

  5. #1175
    Super Member
    Datum registracije
    18.10.2014
    Poruke
    236

    Podrazumevano

    Slazem se ja sa ovim sto si napisao, ali sam mislio za pripremanje staza za Novu godinu. Naravno da je bolje da drzi dobar minus nego da pada jer bi moglo da se napravi i odrzava metar vestaka i moglo bi svaki dan da se skija, ali u naredna 3 dana kad ne bi padao sneg mislim da vestacko osnezavanje nema dovoljan kapacitet da napravi kvalitetan sloj da se za Novu godinu (a naravno i kasnije do Bozica posto ce se tad narod sjatiti gore) skija kako valja sa tolikim skijasima i jos bitnije borderima na stazi.

  6. #1176

  7. #1177
    Super Member
    Datum registracije
    05.01.2008
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    42
    Poruke
    394

    Podrazumevano

    Zmajevac je pokriven mocnim sistemom topova, da li su poceli da osnezavaju tu stazu ?

  8. #1178
    Super Member
    Datum registracije
    18.10.2014
    Poruke
    236

    Podrazumevano

    Mislim da su sve staze otvorene od sutra.

  9. #1179
    Super Member
    Datum registracije
    16.12.2006
    Lokacija
    beograd
    Godina
    53
    Poruke
    262

    Podrazumevano

    da li se zna kako je stanje sa zicarama?

  10. #1180
    Super Member
    Datum registracije
    18.10.2014
    Poruke
    236

    Podrazumevano

    Ipak radi samo staza Tornik, od Zmajevca nema nista jos neko vreme. Rade topovi pa je slaba vidljivost plus ima i malo magle. Ponegde ima kamenja ali moze se mimoici.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •