Strana 176 od 205 PrvaPrva ... 76126166174175176177178186 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 1.751 do 1.760 od 2041

Tema: Ski centar Tornik

  1. #1751
    Super Member
    Datum registracije
    18.10.2014
    Poruke
    236

    Podrazumevano

    Bice i to lagano, danas ceo dan pada sneg i skijasa za Bozic nema obicno.

  2. #1752
    Junior Member
    Datum registracije
    30.01.2019
    Lokacija
    Kosjeric
    Skije / Bord
    Atomic
    Godina
    37
    Poruke
    11

    Podrazumevano

    Bice dobri uslovi, lepo vreme a nema guzve, krece škola od 8og... Jedino što ne rade sve staze

  3. #1753
    Junior Member
    Datum registracije
    10.02.2015
    Poruke
    19

    Podrazumevano

    Nekako mi zao, sto evo sada kada su dobri uslovi nekako se ne trude da srede skijaliste da radi u punom kapacitetu.
    Treba iskoristiti ovih -9 za pravljenje vestackog snega. Al kako se vidi na kamerama topovi spavaju. Nazalost nemamo kamere na Zmajevcu da vidimo stvarno sta se desava. Dosao bih na par dana al nema smisla bez Zmajevca

  4. #1754
    Super Member HEROES avatar
    Datum registracije
    11.12.2011
    Poruke
    292

    Podrazumevano

    Nisam bio skoro gore,ali pretpostavljam da im dosta vode iz bazena odlazi na osnezavanje nove staze,koja je ujedno i najduza,pa dok se opet voda akumulira...ne bih mogao da tvrdim da se ne trude,mada s`obzirom na dosta nelogicnosti koje se gore desavaju par sezona unazad,nikada se ne zna.

  5. #1755
    Super Member
    Datum registracije
    27.12.2012
    Lokacija
    Kapedunum
    Skije / Bord
    Head Supershape i. Magnum, Head WC i.SLR, Fischer RC4 THE CURV RACE TI
    Poruke
    352

    Podrazumevano

    Nisu samo samo niske temperature i rad topova uslov da bi se neke staze osposobile za puštanje u rad. Sigurno nisu pravili novu stazu da bi je sada držali zatvorenu. Radnicu SS dežuraju u sve tri smene i koriste svaku priliku da spreme staze što pre. Na žalost, sve što je ovih dana padalo ( a verovatno i veštak koji je pravljen poslednjih dana ) je jak vetar odneo, tako da je pitanje kada će biti pušten Zmajevac i Stankova ravan. Na Stankovoj Ravni rade topovi kada to temperatura dozvoli tako da se može očekivati da ona bude uskoro puštena, a Zmajevac po starom dobrom običaju dolazi na kraju
    Na njemu ima tek nekoliko cm snega, mestimično probija i trava.

  6. #1756
    Member
    Datum registracije
    23.02.2009
    Godina
    41
    Poruke
    42

    Podrazumevano

    Bio Sam gore na bozic, prosto kao da se neko trudi da upropasti tornik.

    Cigotu je neko tabao Ali nije spustio noz da razbije grumenje leda od vestackog snega pa je prvih 2 sata bilo lomljenje dok ga skijasi nisu razbili Lomeci se.

    Zmajevac nije osnezavan a ko God kaze da je vetar odneo sneg laze jer je bar 30 ljudi ga spustalo kroz celac. Snega po obicaju nema dovoljno na dnu I Pri prevoju na vrhu, Ali to je moglo da se nadomesti vestackim snegom.

    Trenutno placamo najskuplji ski pa's po m staze ako ne racunamo liban ili izrael na zlatiboru, jer se neko igra gore sa centrom jer je zlatibor prepun pa da ima I 500 m staze 400 ljudi ce doci

  7. #1757
    Junior Member
    Datum registracije
    10.02.2015
    Poruke
    19

    Podrazumevano

    Inace su previse sturi sa zvanicnim informacijama, ne znam sta je tesko da objave kako napreduje spremanje staza, slike ako vec nema kamera. Koji su im planovi i sl. Recenica "Kada se steknu uslovi otvorice se jos staza" ne znaci nista. Cak i samo otvaranje je bila vest danas za sutra.
    Volim Tornik, starije dete je tu proskijalo, pa evo ako sve bude kako treba da to ponovim sa mladjim.

  8. #1758
    Super Member HEROES avatar
    Datum registracije
    11.12.2011
    Poruke
    292

    Podrazumevano

    hodac...

    Apsolutno se slazem sa tobom, sto se tice cene ski pasa i onoga sto nudi skijalitse,o tome sam i ja nesto slicno pisao.Druga stvar,odmah mi je bila cudna ova prica sa vetrom,svako ko ide gore cesce, zna da je Tormik dobro zaklonjen sto zbog polozaja,sto zbog sume,i samo na nekim mestima moze jak vetar da oduva sneg,ali to se lako resi,takodje prica,da vetar oduva vestak iz topova mi isto tako `ne pije vodu`,oni su pokretni i u svakom trenutku mogu da se okrenu tako da bacaju sneg na stazu,odakle god da duva vetar,ali ajde...mozda mi nemamo pojma ni kada pricamo da je gore vec 10-15 dana minus,i da je palo 30 tak cm snega,a njima i dalje radi jedna i po staza,to sto oni napisu da radi staza Tornik,u stvari otvoreno je pola te staze.To sto ne osnezavaju i kad ima uslova pola skijalista,ni na to ne mozes da dobijes odgovor,a tek kada ih pozoves da ti daju neku informaciju,ko da uopste i nisu zaposleni tu.U svakom slucaju,kao sto sam vec i pisao,dosta nelogicnosti postoji na skijalistu unazad 3-4 godine.

  9. #1759
    Super Member veljadj avatar
    Datum registracije
    15.12.2017
    Lokacija
    Lazarevac-Veliki Crljeni
    Skije / Bord
    Rossignol Pursuit 13 Carbon
    Godina
    50
    Poruke
    230

    Podrazumevano

    Javno preduzeće(državno),biće plata i ako ne otvore skijalište celu zimu.Žive od Kopaonika i države...

  10. #1760
    Member
    Datum registracije
    10.02.2013
    Godina
    43
    Poruke
    60

    Podrazumevano

    Jel ima nekih izgleda da se otvori Zmajevac bez većeg novog snega? Jel bio neko gore ovih dana?


Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 2 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 2)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •