Strana 180 od 205 PrvaPrva ... 80130170178179180181182190 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 1.791 do 1.800 od 2041

Tema: Ski centar Tornik

  1. #1791
    Super Member
    Datum registracije
    27.12.2012
    Lokacija
    Kapedunum
    Skije / Bord
    Head Supershape i. Magnum, Head WC i.SLR, Fischer RC4 THE CURV RACE TI
    Poruke
    352

    Podrazumevano

    Ko je skijao - skijao ( na Torniku), ko nije čekaće do sledeće sezone.

    tornik.JPG

  2. #1792
    amater nego sta
    Datum registracije
    11.08.2005
    Lokacija
    37
    Skije / Bord
    crvene
    Poruke
    210

    Podrazumevano

    Lepe vesti sa tornika.
    Ski put od sidra do sestoseda je znacajno prosiren

    ProsirenPut.jpg

    A na onom poslednjem delu gde je bilo potrebno odgurivanje su postavili zicu.

    nova zica.jpg
    do pisanja ....

  3. #1793
    Super Member FreeRider avatar
    Datum registracije
    29.09.2013
    Lokacija
    Podgorica, Montenegro .
    Skije / Bord
    Soul7
    Godina
    49
    Poruke
    949

    Podrazumevano

    Tornik, lijep je i ljeti i zimi !
    Kada će početi gondola sa radom ?


  4. #1794
    Super Member veljadj avatar
    Datum registracije
    15.12.2017
    Lokacija
    Lazarevac-Veliki Crljeni
    Skije / Bord
    Rossignol Pursuit 13 Carbon
    Godina
    50
    Poruke
    230

    Podrazumevano

    Do zimske sezone sigurno,možda i ranije.Niko više ne daje rokove jer zbog epidemije ljudi iz Pome nisu mogli da dođu u Srbiju.

    Ovo proširenje veznog puta i postavljanje sajle je extra stvar.Sad gondola do Čigote i par staza tamo i bog da nas vidi

  5. #1795
    Super Member
    Datum registracije
    27.12.2012
    Lokacija
    Kapedunum
    Skije / Bord
    Head Supershape i. Magnum, Head WC i.SLR, Fischer RC4 THE CURV RACE TI
    Poruke
    352

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od FreeRider Pogledati poruku
    Kada će početi gondola sa radom ?
    Kako mi se čini po fotografijama sa neta, ukoliko nije počela sa radom danas su pustili neke probne vožnje. Tako da, mislim da je do zvaničnog puštanja u rad ostalo vrlo malo. Mada, meni nešto drugo nije jasno. Ne znam sada tačan broj putnika koji može da se preveze u jednom satu, ali cifra nije zanemarljiva. Ukoliko ste bili na Torniku, bilo leti ili zimi, znate kakav je vrh, naročito nakon otvranja staze Stankova ravan. Ja se samo pitam a gde će svi ti ljudi da stanu? Na vrhu su dva ugostiteljska objekta ne preterano velika, spušta se put sa vrha koji ne ide do podnožja skijališta gde su ostali sadržaji ( bob na šinama, zip-line ...). Nema sad tu na samom vrhu nekih konkretnih sadržaja niti šetačkih staza. Kapiram da će skijašima u zimskoj sezoni biti super da se iz centra prevezu do vrha i nakon skijanja vrate u centar. Ali moje pitanje se odnosi na sve ostale koji ne dolaze gore zbog skijanja.

    Nevezano za gondolu, po veznom putu koji spaja kraj Stankove ravni i šestosed je posut kamen - vrlo oštar tucanik. Nadam se da je u pitanju neka međufaza u radovima, jer obzirom da na njemu uvek kubure sa snegom nije baš pametno da ispod snega bude oštar kamen...

  6. #1796
    Super Member veljadj avatar
    Datum registracije
    15.12.2017
    Lokacija
    Lazarevac-Veliki Crljeni
    Skije / Bord
    Rossignol Pursuit 13 Carbon
    Godina
    50
    Poruke
    230

    Podrazumevano

    Pre dva dana sam bio na Torniku i s obzirom da prošle zime nisam skijao oduševljen sam radovima i novom stazom Stankova ravan.Sišao sam sa Tornika peške,imam dosta slika nove staze kao i veznog puta Bandera-šestosed.Postaviću slike kasnije,ima dosta kamenja na toj deonici ali je i urađeno osnežavanje,ima 7-8 žirafa na tom potezu tako da sneg verovatno neće biti problem.Po meni je veći problem ski lift Bandera koji je izmešten zbog gondole i koji meni liči na nezavršen posao,neravno,sa gomilom kamenja i panjeva,baš ružno.Zadnjih 100 metara Bandere je toliki uspon kao da se penješ na tavan.Valjda će to srediti do početka sezone.Slike kačim kasnije....

  7. #1797
    Super Member veljadj avatar
    Datum registracije
    15.12.2017
    Lokacija
    Lazarevac-Veliki Crljeni
    Skije / Bord
    Rossignol Pursuit 13 Carbon
    Godina
    50
    Poruke
    230

    Podrazumevano

    Evo slika kako sam obećao...

    https://www.dropbox.com/sh/x6de7cpi2...pjuO5EJLa?dl=0

    Mnogo je slika pa da ne opterećujem forum.

  8. #1798
    Super Member
    Datum registracije
    11.12.2011
    Godina
    51
    Poruke
    463

    Podrazumevano

    Bio ja prekjuče na Torniku. Prvi put i lepo to izgleda (nisam do sada nikada bio ni leti ni zimi). Šteta što nema još koju stotinu mnv i što nije veći po površini.
    Ova nova staza koja ide desno od vrha izgleda da bi mogla biti baš lepa i duga. Ok, plava ali fina. Crna podseća me na crnu na gobelji a taj lift uz nju po strmini mi lici na sidro koje je svojevremeno išlo uz ledenice, ko se seća, pa ne verujem da će biti veliki problem.
    Gondolom nisam oduševljen. Ne znam kolika je gužva na Torniku na parkingu zimi pa da je možda lakše iz centra Zlatibora doći na skijanje ali meni je ta konkretna gondola bacanje para.

    Jedno pitanje, nije striktno vezano za Tornik: na Zlatiboru, pored avantura parka ima neka staza i žičara (pretpostavljam bilo sidro nekada). To sad deluje kao scena iz postapokalipticnih filmova. Dužina je nešto kao malo jezero na kopu ili nesto kraće. Zna li neko kad je poslednji put tu bilo skijanja?


  9. #1799
    Junior Member
    Datum registracije
    24.07.2012
    Godina
    57
    Poruke
    29

    Podrazumevano

    Ski staza pored Avantura parka je u sklopu tog parka. Nisam skoro bio na Zlatiboru i ne znam u kakvom je stanju. Prošle zime sam posetio to mesto iz radoznalosti, da vidim kako izgleda, jer sam čuo da dosta roditelja svoju decu tu šalju u školu skijanja. Moj prvi utisak je bio: neuslovno, amaterski, nebezbedno zbog velikog broja skijaša (neobučenih) na malom prostoru, skijalište u rupi nastaloj krčenjem šume verovatno da bi sneg duže trajao. Za izbegavanje. Slična situacija kao i skijalište na Obudojevici.
    Gondola je poseban fenomen. Mislim da nije namenjena skijašima već turistima koji bi se prošetali i fotografisali na vrhu planine. Čini mi se da na vrhu Tornika nema sadržaja a ni prostora za takve turiste. Videćemo kakva će gužva biti na vrhu skijališta u sred skijaške sezone. U letnjoj sezoni možda ima nekog smisla ali zimi...
    Tornik je čudesan, najviše zbog guste šume. Fali mu nadmorske visine i prostranstva. I pored toga se uz dobru pripremu staza može dobro i dugo skijati. Poznajem ljude koji imaju preko 100 dana skijanja u sezoni na Torniku. Za skijaše iz okruženja to je pravo blago. Za mene konkretno, nemerljiva je mogućnost da mogu, posle posla uz dobru organizaciju vremena, da odem na sat ili dva na skijanje.
    Postoji urbanistički plan o proširenju skijaških staza. Imao sam uvid u njega, dobro je osmišljeno skijalište u nekoj budućnosti. Kada će se to i realizovati je pravo pitanje za Skijališta Srbije.

  10. #1800
    Super Member veljadj avatar
    Datum registracije
    15.12.2017
    Lokacija
    Lazarevac-Veliki Crljeni
    Skije / Bord
    Rossignol Pursuit 13 Carbon
    Godina
    50
    Poruke
    230

    Podrazumevano

    Što se tiče skijanja na Torniku i benefita koje donosi gondola jedinu korist će imati one nove zgrade oko polazne stanice gondole.Znači iz apartmana u pancericama pa u gondolu,svi ostali koji moraju da upale kola,nađu parking kod gondole što će biti misaona imenica jer su i na ono malo prostora napravili lokale gde je trebalo da bude parking,pa se preobuješ na parkingu ako ga nađeš i bude mogla sa se plati dnevna karta za parkiranje će kao i ja upaliti kola i otići pravo na Tornik.Plus karta za vožnju gondolom ako ne bude u nekoj kombinaciji sa skipasom....I dalje verujem da je gondola čist promašaj za lokaciju kakva je Zlatibor,daj bože da grešim...

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 3 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 3)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •