Strana 178 od 205 PrvaPrva ... 78128168176177178179180188 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 1.771 do 1.780 od 2041

Tema: Ski centar Tornik

  1. #1771
    Senior Member MadMike82 avatar
    Datum registracije
    23.02.2019
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    K2 charger
    Godina
    41
    Poruke
    144

    Podrazumevano

    Kakva je situacija na Torniku? Da li je palo išta snega ovih dana? Vidim svuda je padalo, osim izgleda tamo.
    Drže li staze i nada li se iko novom snegu?


  2. #1772
    Super Member
    Datum registracije
    27.12.2012
    Lokacija
    Kapedunum
    Skije / Bord
    Head Supershape i. Magnum, Head WC i.SLR, Fischer RC4 THE CURV RACE TI
    Poruke
    352

    Podrazumevano

    Situacija na Torniku je: "Not great, not terrible!". Kako kapiram, do sada su koristili priliku da prave veštak kad god su mogli pa ga po potrebi raspoređuju po stazama. Na web kameri se vidi da pokušavaju da osposobe i Zmajevac, ali još nije pušten i ja lično sumnjam da će ovih dana jer vidim da će temperatura biti u plusu. Sve ostale staze rade ( Tornik, Čigota i Stankova ravan) tako da nije baš katastrofa. Ako za vikend bude najavljeno toplo vreme, a počinje i raspust i to je gužva u najavi, onda je za očekivati da ujutru bude ok a posle 11h već standardno razvaljena staza.

  3. #1773
    Super Member
    Datum registracije
    27.12.2012
    Lokacija
    Kapedunum
    Skije / Bord
    Head Supershape i. Magnum, Head WC i.SLR, Fischer RC4 THE CURV RACE TI
    Poruke
    352

    Podrazumevano

    Kao što svi možete da vidite na web kamerama, sneg od juče KONAČNO pada i iskreno se nadam da će ga biti dovoljno da se "popune" sve staze. Nakon padavina očekuje se dobar minus tako da će topovi moći da nastave započeto od strane prirode. Ako je verovati prognozi, predstoji nam idealan vikend za skijanje, sunčani dani dani u blagom minusu! Iako je u toku raspust, proteklog vikenda nije bila katastrofa gužva kakva je inače u tom periodu, osetno je rasterećenje na skijalištu od otvaranja nove staze. Još ako uspeju da otvore i Zmajevac, mislim da će sve do Sretenja biti gore sasvim ok.

  4. #1774
    Super Member
    Datum registracije
    27.12.2012
    Lokacija
    Kapedunum
    Skije / Bord
    Head Supershape i. Magnum, Head WC i.SLR, Fischer RC4 THE CURV RACE TI
    Poruke
    352

    Podrazumevano

    Trenutno je šestosed van funkcije, i po rečima zaposlenih, pitanje je da li će ga popraviti do sutra. Ako je neko možda planirao nedelju na Torniku bolje da odloži ili da se raspita da li je popravljen. Sidro Krnevo plandište radi ali je gužva nenormalna.

  5. #1775
    Senior Member
    Datum registracije
    10.01.2013
    Poruke
    115

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od neo031 Pogledati poruku
    Trenutno je šestosed van funkcije, i po rečima zaposlenih, pitanje je da li će ga popraviti do sutra. Ako je neko možda planirao nedelju na Torniku bolje da odloži ili da se raspita da li je popravljen. Sidro Krnevo plandište radi ali je gužva nenormalna.
    Popravljen šestosed. Radi sve osim Zmajevca i ski lifta Bandera.

  6. #1776
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Šestosed danas u funkciji, popravljan do 7h ujutru(!) , dan prelep. Staze držale ceo dan. Nova staza je oke, rasteretila je ostatak skijališta. Međutim, sada je gužva na ulazu 6-seda, a Zmajevac i sidro bandera ne rade. Centar ima izgleda ozbiljan problem sa tehničkim kapacitetima za održavanje svih staza, pre svega mislim na strujno napajanje osnežavanja ali i rezerve vode koje su pod znakom pitanja - po mom mišljenju to ie razlog što ne radi Zmajevac. Sidro bandera je pomereno udesno gledano odozdo ali izgleda tako da kao da mu treba metar i po snega da bi radilo... sve u svemu rezultat političkog pritiska da proradi staza je ovo što se trenutno odigrava. Svakako verujem da ce SS imati razumevanja da uloži dodatna sredstva u tehničke kapacitete ovog centra koji obećava ali koliko saznajem nedostaje mladjih ljudi za elektroodrzavanje jer čuh da sjajni Tomica to radi, a njemu je 68 leta, mladji verovatno nemaju dovoljno motiva, šta li... Eto prilike da SS ponudi veće plate i animira mladje snage...?

    Zaboravih, ozbiljan broj skijaša danas, SS bi trebalo da se zaista potrudi da ih zadrži, ne treba tu još mnogo, stvarno to mislim. Ispravno osnežavanje je ključna stvar za ovaj pravi skijaški dragulj.

    Evo par fotki od danas:




  7. #1777
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Danas toplo, staze popustile. Prva vožnja bila sjajna, posle počela da puca. Sad pada slaba kiša. Norvezani kazu u 14h pocinje sneg i pada temp na -3. Sada je plus 6...evo sličke od jutros 9h:



  8. #1778
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Norvezani pogodise, ode temp u minus, sneg veje, a ja zavrsio skijasku sezonu po svemu sudeci. Stradalo koleno, nije ozbiljna povreda po recima lekarke iz trauma centra ali ja mogu da hodam osim da menjam pravac, onda osetim nestabilnost, nesto klecne, zaboli i cao. Doktor gugl kaze meniskus, doktorka kaze nista ozbiljno...Obecavam, vraticu se na bele staze, makar sa nekom ortozom... Samo me nervira sto ne mogu normalno da hodam, odnosno da menjam pravac... Neverovatno, nit oteklo, nit nesto posebno boli. A pad bio na ravnom spojnom putu pre vrha sidra plandište, 20m iznad tornicke kuce, tezak sneg i "uvatio" skiju, ona jutros naostrena i ko u šinama, okrenulo me ka jelkama, morao da padnem, pad lagan, vez nije izbacio.. Odmah prisao decko skijas da pomogne, Sergej iz Leskovca ako sam dobro zapamtio. Svaka čast za gest, ima nade za nase klince! Svaka cast i za GSS i SS, dodjose za par minuta sa motornim sankama. Na zalost, u isto vreme bio i jedan prelom negde na stazi. Evo istorijskih fotki za kraj sezone ali ne i karijere, GSS, SS i ja:
    P. S. Skije odlicno uradjene i to brzo u Beosportu na stazi, sve preporuke za servis!


  9. #1779
    Member
    Datum registracije
    20.12.2016
    Poruke
    53

    Podrazumevano

    Idem u cetvrtak na Zlatibor pa bih u petak otisao da skijam. Posto nikad nisam bio na Torniku moze neka informacija oko parkiranja, najma skija i cene dnevne karte. Hvala unapred.


  10. #1780
    Super Member veljadj avatar
    Datum registracije
    15.12.2017
    Lokacija
    Lazarevac-Veliki Crljeni
    Skije / Bord
    Rossignol Pursuit 13 Carbon
    Godina
    50
    Poruke
    230

    Podrazumevano

    Parking 120din ceo dan,najam ima na više mesta na Torniku a cena dnevne karte je 2140din.Mada kakve su najavljene temperature za utorak i sredu nećeš se baš nešto naskijati.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 4 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 4)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •