Strana 22 od 205 PrvaPrva ... 1220212223243272122 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 211 do 220 od 2041

Tema: Ski centar Tornik

  1. #211
    Senior Member
    Datum registracije
    16.01.2007
    Lokacija
    BG
    Skije / Bord
    Head
    Poruke
    169

    Podrazumevano

    30.12.2010. - Ski sezona u ski centru Tornik na Zlatiboru zvanično će početi u subotu, 1. januara 2011. godine. Posetiocima su na raspolaganju staze Tornik, Ribnica i Čigota. Ovaj ski centar opremljen je sa šestosednom žičarom, dva ski lifta, tjubingom, kao i ski vrtićem. Zahvaljujući sistemu za veštačko osnežavanje, visina utabanog snega na stazama je do 30 centimetara.

  2. #212
    Member Igi avatar
    Datum registracije
    02.01.2010
    Poruke
    68

    Arrow

    Upravo sam zavrsio sa danasnjom ekskurzijom na Torniku... Od najavljene 3 zice, radio je samo sestosjed... Od svih staza, bila je u funkciji samo 3-4-1... Ostalo je sve bilo ogradjeno pa se nije moglo alternativom...

    Ja sam dosao oko 13:00 na poludnevno bordanje i odvozio sam samo 3 zice... Nakon toga sam odustao i poklonio svoj ski pas na parkingu nekim ljudima koji su tek dolazili...

    Zao mi je bilo opreme, ljudi i svojih zivaca... Staza u katastrofalnom stanju... Razumio bih da radi da je kraj sezone pa narod hoce da iskoristi svaki dan na snijegu, ali onakvu stazu OTVORITI je van svake pameti! Gornji dio staze zaledjen, odmah nakon njega ide BRAON dio staze, pa onda par stotina metara sasvim solidne staze i puteljka kroz sumu gdje dolazimo na crveni dio staze br. 1... To pocinje golgota... Kamenje viri, nizbrdica prilicno zahtjevna pa ljudi po njoj svuda stoje, a oni koji umiju da skijaju i bordaju moraju konstatno da koce i otklizavaju da bi prosli kroz taj lavirint ljudi i kamenja...

    Topovi nisu radili i to je to otprilike to...

  3. #213
    Junior Member
    Datum registracije
    22.12.2010
    Poruke
    28

    Podrazumevano

    Htedoh sutra jutro da se uputim na Tornik, ali posle ovakve pesimisticne ocene, ipak cu ostati u krevetu malo duze.

    Javite kada se regulise staza, ako je neko u mogucnosti.

    Pozdrav

  4. #214
    Junior Member
    Datum registracije
    13.11.2008
    Godina
    46
    Poruke
    5

    Podrazumevano

    Danas sam bio na Torniku i pored Igijevog upozorenja. Prvo to me je zateklo je covek na toliko pominjanoj rampi koji prodaje karte za parking. Cena karte je 100din ceo dan a ono sto je zanimljivo da na karti koju mi je dao pise cena:200din. Tako da smo sada resili nedoumicu oko placanja parkinga.
    Sto se tice staze Igi je lepo opisao a ja bih mogao da dodam jos gomilu kamencica na sve strane. Gornji deo staze katastrofa, donji podnosljiviji.

    Na najboljoj stazi Zmajevac topovi nisu namontirani, stoje samo stubovi a topovi su u podnozju na gomili.

    Ne znam sta da kazem, i pored odlicnih uslova za pravljenje vestackog snega on se ne pravi. Problem je u nestrucnosti i neznanju ljudi koji bi trebali da se time bave, a izgleda i nema ko da to potera da radi.
    Tako da je opsti zakljucak da je Tornik skijaliste u pokusaju. Mozda se oni i nauce necemu za koju godinu.

  5. #215
    Era
    Datum registracije
    03.01.2011
    Lokacija
    Uzice
    Skije / Bord
    Volki
    Godina
    31
    Poruke
    4

    Podrazumevano

    Bio sam i juce i prekjuce na Torniku i uopste nisam zadovoljan stazom, prepuna je kamenja, trave i braon snega...
    Evo slikao sam nekoliko slika sa zicare cisto da vidite u kakvom je stanju Tornik:

    http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-..._8163425_n.jpg

    http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-..._5056237_n.jpg

    http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-..._7820395_n.jpg

    http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-..._1980531_n.jpg

    http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-..._5770213_n.jpg

    (samo kliknite na link da bi videli sliku)

  6. #216
    Senior Member
    Datum registracije
    16.01.2007
    Lokacija
    BG
    Skije / Bord
    Head
    Poruke
    169

    Podrazumevano

    Steta za ovako lose vesti, ja sam pikirao naredni viknd, ali ne vredi ici na mucenje.
    Ipak treba veliko iskostvo da bi se napravile dobre staze, cak i sa vestackim snegom...

  7. #217
    Junior Member
    Datum registracije
    27.12.2010
    Lokacija
    Lazarevac
    Godina
    38
    Poruke
    28

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Bax Pogledati poruku
    Steta za ovako lose vesti, ja sam pikirao naredni viknd, ali ne vredi ici na mucenje.
    Ipak treba veliko iskostvo da bi se napravile dobre staze, cak i sa vestackim snegom...

    I ja sam mislio za vikend :(
    Mislim da to nema veze sa iskustvom nego sa nezainteresovanoscu, mogli su da pocnu sa pripremama 1. jula a ne 1. decembra! Kamenje na stazi - sramota! Zamisli da je staza ok, parking bi bio 800 din

  8. #218
    Member
    Datum registracije
    14.11.2009
    Skije / Bord
    Snowboard
    Godina
    32
    Poruke
    30

    Podrazumevano

    Da li je neko bio danas i moze li da nam kaze vredi li ici sutra?
    Hvala unapred!

  9. #219
    Junior Member
    Datum registracije
    04.12.2009
    Lokacija
    ČA/BG
    Poruke
    14

    Podrazumevano

    Ja bih isao u sredu i cetvrtak, neka neko javi ako se stanje poboljša. Koja je cena ski pass-a ove godine?

  10. #220
    Member Igi avatar
    Datum registracije
    02.01.2010
    Poruke
    68

    Arrow

    Bio sam ponovo danas... Ne moze se tek tako izbaciti planina iz covjeka

    Stanje je nesto bolje... Cijelu noc je padao snijeg, medjutim jos uvijek nije ok... I dalje je klizanje na ledu glavni sport u gornjem djelu staze, a srednji i donji dio su zatrpani kamenjem... Ljudi iz SS ciste stazu od kamenja rucno, ali slaba vajda... Sklone jedan sa staze, iskoce nova 3...

    Naglasio bih jos par stvari...

    Osim parkinga od 100din (sto generalno nije mnogo), zacudilo me to da mi traze IME i PREZIME prilikom kupovine Ski pasa! I to oba puta je bio u pitanju poludnevni ski pas... Ne znam sto im to znaci?

    Druga stvar je ogromna nekultura prilikom skijanja... Ja sam bio na stazi od 13h do 14:30h i vidio sam dvije intervencije GSS gdje su iznijeli skijase sa staze i jos 2 jaka sudara (prilikom spusta covjek naleti na dijete u jednom slucaju, a u drugom naletio djecak na nekog momka koji je stojao na stazi) kao i 3 pada prilikom spusta... Brzinama kojim su se kretali skijasi nisu primjerene pa da je staza i najspremnija! Ne treba da napominjem da niko od pomenutih kacigu nije imao? Isto tako ne treba da napominjem da nije svako pao ko je vozio brzo, pa sad mozete da mislite na sto je to danas licilo!

    Treca stvar je visina snijega... Pri kraju staze (crveni dio) izasao sam sa desne strane staze da vozim "powder"... Odvozio sam cijelu livadu jer tu nije preko 10cm snijega! Sa lifta sam poslije vidio da je iza mene ostao samo trag zemlje i nesto trave!

    Ne znam sto da vam kazem i da vas savjetujem... Zelja za skijanjem i bordanjem je velika, pa je mozda i najbolje da odete da izdusite jedan dan, naravno, ako vas to previse finansijski ne opterecuje!

    Pozdrav sa Zlatibora i to je to od mene za ovu godinu sa ovog mjesta!

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •