Strana 192 od 205 PrvaPrva ... 92142182190191192193194202 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 1.911 do 1.920 od 2041

Tema: Ski centar Tornik

  1. #1911
    Super Member
    Datum registracije
    27.12.2012
    Lokacija
    Kapedunum
    Skije / Bord
    Head Supershape i. Magnum, Head WC i.SLR, Fischer RC4 THE CURV RACE TI
    Poruke
    352

    Podrazumevano

    Do juče pre podne danima su temperature bile prolećne i duvao je južni vetar. Za jednu noć nije moguće osposobiti staze koje su na dosta mesta skoro ostale bez snega.
    I meni je žao što su dve trećine staze Tornik godinama zapostavljene.

  2. #1912
    Junior Member
    Datum registracije
    27.04.2012
    Godina
    40
    Poruke
    20

    Podrazumevano

    Cao, planirao sam da skoknem do Tornika sutra. Na sajtu pokazuju da Stankova ravan (plava staza) radi. Da li neko može da potvrdi da li to istina?


  3. #1913
    Super Member veljadj avatar
    Datum registracije
    15.12.2017
    Lokacija
    Lazarevac-Veliki Crljeni
    Skije / Bord
    Rossignol Pursuit 13 Carbon
    Godina
    50
    Poruke
    230

    Podrazumevano

    Javiće se neko sigurno mada se nikada nije desilo da napišu da radi a nije u funkciji.Javi kakvi su utisci pošto bih i ja u utorak došao.

  4. #1914
    Senior Member
    Datum registracije
    10.01.2013
    Poruke
    115

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od veljadj Pogledati poruku
    Javiće se neko sigurno mada se nikada nije desilo da napišu da radi a nije u funkciji.Javi kakvi su utisci pošto bih i ja u utorak došao.
    Radi i odlična je. Pozdrav!

  5. #1915
    Junior Member
    Datum registracije
    11.01.2013
    Godina
    39
    Poruke
    4

    Podrazumevano

    Bio sam juce, staza Stankova ravan je radila, ali donji, strmiji deo staze losije pripremljen tako da je bilo leda, sto je nedopustivo za plavu stazu i pocetnike koji skijaju na njoj, a o crvenoj stazi da ne pricamo, na njoj leda nema samo na ravnom delu tako da sam ja koji bez problema na kopu skijam gvozdac i ledenicu ovde imao problema izmedju ostalog i zbog "skija" koje sam iznajmio u jednom od tri rentala na ulazu, ali sa ovakvim ledom ne bi bolje prosao ni sa top skijama. U BG-u nisam hteo da uzimam jer se nije ni znalo da li ce ista od staza raditi, pre dve godine je radila samo staza Tornik, pa
    je stanje iste bilo jos gore, tako da je ovo skijaliste ok samo ako nemate izbora, ali pod uslovom da imate srece da gospoda i SS kvalitetnije spreme staze. O guzvi i "organizovanosti" u redu za zicaru takodje ne vredi pricati.

  6. #1916
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Kako se to priprema staza da nema “leda”?

  7. #1917
    Super Member
    Datum registracije
    18.10.2014
    Poruke
    236

    Podrazumevano

    Mislim da na ovom forumu ne postoji tema koja stvara losiju sliku o necemu sto nije ni priblizno lose! Odgovaram u sustini na komentar iznad, ali se odnosi i na sve prethodne komentare slicnog sadrzaja.

    Prvo sto mene zanima jeste da li vi znate koja je nadmorska visina ovog skijalista kao i nv skijalista sa kojim se Tornik poredi? Poredi se Kopaonik cija najniza tacka pocinje nesto nize od vrha Tornika. Znate li koliko to utice na kvalitet i nacin odrzavanja staza na Torniku? Pre ovog zahladjenja na vrhu Tornika je prelazilo 10 stepeni celzijusa, padala je kisa i unistila sve snega sto je do tad palo. Ljudi su se ovde pitali zasto se nije pustila crvena staza ranije. Zbog toga sto da se pustila staza za otvaranje, danas se ne bi na njoj skijalo bez problema. Morala je da se napravi ploca koja ce da odrzava temperaturu i cuva sneg koliko je to moguce.

    Sto se tice ovih dana i stanja na stazama: ledena ploca koja se pokazuje tokom dana je ista ova gorepomenuta koja da nije tu ne bi ni moglo da se skija jer bi se sav sneg otopio jos pre 10 dana. Novi sneg nije padao u toj kolicini da se moze nesto uraditi po tom pitanju, navuceno je do 5 cm snega preko tog leda i to drzi koliko drzi, nema tog tabaca i pripremaca koji ce da napravi nesto bolje od onoga sto je gore, jer Tornik zbog visine pati od visokih temperatura (stvaranje leda) i manje kolicine padavina nego u nekim drugim centrima.

    Za kraj da se osvrnem i na kritike za guzvu. Juce je bio praznik, koji spojen sa vikendom je doveo do toga da se na Zlatibor sjati velika kolicina ljudi, od kojih ogroman broj dolazi da 'proba da skija', ide na panoramsku voznju i time jedan sestosed dovodi do preopterecenja. Ne moze se ocekivati nista bolje gore oko Sretenja kad svaka druga korpa vozi ljude koji ne znaju ni da sednu na istu.

    Crvena staza na Torniku u ovakvim uslovima je savrsena za vezbanje i usavrsavanje tehnike onih koji hoce da skijaju, a ne da se spustaju niz planinu!

  8. #1918
    Super Member -Miki- avatar
    Datum registracije
    16.03.2009
    Lokacija
    Valjevo
    Skije / Bord
    Rossi Exp HD84
    Godina
    55
    Poruke
    226

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od wlad Pogledati poruku
    Kako se to priprema staza da nema “leda”?
    Wlad znam da si strucnjak za oblast , ali zar ratrak nema onaj sistem kao mini plugovi za razbijanje leda ..

    Kolega niipheus je sve objasnio vezano za sretnje i guzve ali verujem da je moglo i malo bolje pripremiti staze na Zlatiboru. Moram da pohvalim Divcibare ski resort i njihovu pripremu staze . Super je odradjena sa vrlo malo leda a sam vestak i drzi se i dan danas , a bilo je mnogo skijasa ovih dana.

    Pozdrav
    Priložene slike Priložene slike

  9. #1919
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    “Ralica” služi da usitni sneg po površini kako bi površina bila savršeno ravna (rebarca ).

    Kada se ta površina “smakne” ispod proviri ono što se nalazi. Pre samo sedam dana je u svim centrima u SR bio plus a onda za jedan dan preokrenulo u -10 do -25c - logično je da je sneg po površini koji se “natapao” vodom zabetoniran. To je savršeno za osnovu jer će taj “beton” da ostane do kraja sezone.

    Jedino kako to može da se reši je da padne nov sneg (a onda će da se ljudi žale kako se staze brzo razvale) ili da se nabaci 10tak cm veštačkog snega.. Pravljenje veštačkog snega ako ispod ima 50cm “betona” i nije najopravdanije rešenje sa ekonomskog stanovišta

    Na Divči nisu imali dovoljno prirodnog snega pa je bilo opravdano da prave veštački.....

    Sa strane skijaša se problem svodi na to: da se ili skijaju blage (plave) staze (tada se površina iznad leda ne skine do kraja dana) ili da se skije nose u servis i naoštre. Ovo drugo naravno podrazumeva da skijaš poseduje i tehniku skijanja po ledu

  10. #1920
    Super Member -Miki- avatar
    Datum registracije
    16.03.2009
    Lokacija
    Valjevo
    Skije / Bord
    Rossi Exp HD84
    Godina
    55
    Poruke
    226

    Podrazumevano

    sve lepo objasnjeno

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 6 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 6)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •