Citirati Originalno postavljeno od jopopo Pogledati poruku
@HEROES
Vidi, treba pričati o tome, to je nemar i neodgovornost i neko treba da bude odgovoran i da bude kažnjavan i smenjivan. Ne zanima me šta je po sredi, uslovi postoje, resursi takođe, ne postoji neko ko upravlja time! Svako štrajkuje za svakojake gluposti a skijaši ćute i trpe pod geslom "dobro je i ovo da imamo". Ne ide tako, složićeš se?

@KoleBGD
Pa nema veze oprema koliko kvalitet guma i iskustvo vozača, kod nas se svo iskustvo vozača svodi na gradsku vožnju i 10 dana pod snegom. Izlazio sam ja Ladom Samarom pre 20 godina na Kopaonik i Brezovicu, bez ikakve opreme po snežnom i zavejanom kolovozu ali takva situacija sada ne sme da se dešava. Postoje svi uslovi za održavanje. Generalno ljudi ne znaju da voze i plaše se svih ostalih uslova koji su različiti od idealnih ali to nije tema.
Ma vidi, meni je najveća enigma to što je put do Tornika dobar, asfalt je nov. Razumeo bi da je neki krš put, sa kraterima, onda ti je još bolje da malo napada sneg i to izravna.....inače deonica je "smešna" za vozila koja se bave čišćenjem puta, dovoljno je da prođe jednom dnevno i da naspe so i to je to.....
što se tiče umeća vožnje, na snegu i ledu nikad dosta istog, međutim ako imaš sve što postoji, to dosta olakšava samu vožnju. Opet, kod nas ljudi voze sa polovnim zimskim, sa 2 zimske, pa i sa letnjim gumama zimi. Tu ti ne pomaže iskustvo, pa i da si reinkarnacija Sene i Fanđa istovremeno..........

Da ne idemo u off, Tornik nije loš, put je katastrofa (ne održava se) i za to bi neko trebalo da odgovara - upravo što je magistralni Zlatibor - Užice odlično očišćen i čak su preterali sa rizlom i solju.......