Strana 165 od 205 PrvaPrva ... 65115155163164165166167175 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 1.641 do 1.650 od 2041

Tema: Ski centar Tornik

  1. #1641
    Super Member sev avatar
    Datum registracije
    26.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Superior Pro; Elan Magfire 82xTi
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Narod je siromašan, normalna je gužva kada je džabe. Čemu zluradost?

    Meni to samo znači da bi skijalo mnogo više ljudi, kada bi to sebi finansijski mogli da dozvole. Skijanje nije golf, pa da bude elitizam, skijanje svakome treba da bude dostupno! A na žalost nije. Naročito mi je krivo za klince...

  2. #1642
    Super Member
    Datum registracije
    27.12.2012
    Lokacija
    Kapedunum
    Skije / Bord
    Head Supershape i. Magnum, Head WC i.SLR, Fischer RC4 THE CURV RACE TI
    Poruke
    352

    Podrazumevano

    Ako mogu da primetim, neretko baš ti "elitni" glume kamikaze po Torniku. Došli na bahaćenje po centru Zlatibora, pa kad im dosade kafići i restorani dođu na ideju da proskijaju. I onda odu na Tornik jer im cena bilo čega nije problem, i misle da su sa plaćenim ski passom naučili da skijaju. Pa se ona lomataju i gledaju da sačuvaju živu glavu dok se spuste sa vrha. Naravno, suviše su sujetni da bi platili nekome čas skijanja ( pare nisu problem) pa onako uglađeni u Bogner jaknicama i kapicama sa kićankama ( nisi baš fensi sa kacigom) lete po stazi i ugržavaju i sebe i druge.
    Zaboravih da napomenem, da im nikada ne padne na pamet da pogledaju mapu skijališta i težine staza, već se po defaultu zaleću na šestosed, jer gde da se bruka na pokretnoj traci ili da se ne daj bože tegli na sidru.
    Izmenio/la neo031; 24.12.2018 u 11:15.

  3. #1643
    Super Member HEROES avatar
    Datum registracije
    11.12.2011
    Poruke
    292

    Podrazumevano

    To se moglo sve i ocekivati,pun je Zlatibor skorojevica koji vole bogner sa krznom,mislim kada vidim krzno na skijanju....ljudi dodju kada je dzabe,to je normalno,zeljni da malo stanu na skije,cak i stari skijasi koji vrlo dobro znaju sta je taj sport,i naravno s`obzirom na cene,ne treba ljude ni slucajno prozivati zbog toga...sto je rekla clanica Neo031,veci su `problem` ovi drugi...ono sto pre svega Torniku treba,je jos staza za koje ima dosta dobrih uslova,pa bi bilo mesta i za `selfere`,na zalost mislim dok je SS tu,od toga nema nista,Kopaonik je zasticen i tu nema price,vise skijalista veca konkurencija i manje cene,sa tim i priblizavanje skijanja siroj populaciji..upravo Kopaonk, i sa ovim cenama sto su na Torniku,i sam Tornik sada...prave od skijanja nekakav `elitisticki` sport sa prazilukom u bulji,jer dati danas mislim 1800 ili 1850 dinara za poludnevni ski pas,da bi se skijao trenutno na jednoj i po stazi,u sred Srbije,i za onoga koji ima je previse,a da ne kazem kakav bezobrazluk od onih koji su te cene i odredili.

  4. #1644
    Super Member
    Datum registracije
    27.12.2012
    Lokacija
    Kapedunum
    Skije / Bord
    Head Supershape i. Magnum, Head WC i.SLR, Fischer RC4 THE CURV RACE TI
    Poruke
    352

    Podrazumevano

    Zašto se i Skijališta Srbije barem malo ne bi ugledali na neka skijališta iz regiona. Npr, TC Durmitor pod čijom nadležnošću je skijalište Savin kuk je za svu decu sa prebivališten na teritoriji opštine Žabljak obezbedilo besplatne ski passove, dok odrasli za samo 100e mogu kupiti sezonski ski pass. SS imaju neke sulude ideje da npr. školskoj deci iz Čajetine na Torniku daju neke benefite ( ne mogu da se setim da li je besplatno ili sa popustim) , ALI ne za vreme rasputa i samo radnim danima! Mislim, kao i da nisu ništa dali ...

  5. #1645
    Super Member HEROES avatar
    Datum registracije
    11.12.2011
    Poruke
    292

    Podrazumevano

    Koliko se secam,daju besplatan dan sredu ili cetvrtak,uvek moras da pozoves gore,uz djacku knjizicu,i to ne za vreme raspusta...smejurija.

  6. #1646
    Super Member
    Datum registracije
    18.10.2014
    Poruke
    236

    Podrazumevano

    Nema nikakve zluradosti, vec iznosim misljenje na osnovu zapazanja na otvaranju sezone u prethodne tri, cetiri zime. Velika vecina tih koji dolaze na besplatno skijanje ne dolaze jer nemaju da plate a skijali bi, nego zato sto je dzabe pa da malo i odskijaju. Voze kao divljaci i nemaju grama skijaske kulture. Svi su dosli kolima, a nemaju za skipas, jes kako nije.

    Za ove bognerovce se isto ne bih slozio po pitanju skijanja, nema jednog krznenog da zna da skija, tako da cuvaju svoje dupe i ne zalecu. To kako se ponasaju mimo skijanja me ne dotice, na stazi mi najmanje oni smetaju i cak su mi smesni onako nakindjureni kad krenu sa 3 soma evra opreme na sebi da vitlaju nanize i jedva sastavljaju 5 zaokreta.

    Sto se tice dece i nemogucnosti da skijaju sve se slazem i znam kako je. Dolazim iz istog drustvenog sloja i preskakao sam dosta zima zbog finansija. Busamo se kako smo sportska nacija, a ne mozemo da obezbedimo besplatno skijanje za skolarce. Ranije je bar imao besplatan prevoz, ni toga nema vec nekoliko godina.

  7. #1647
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Skijališta Srbije ne daju ništa besplatno. Oni najčešće nisu vlasnici zemlje gde su staze i njihovi pomoćni objekti, i za to bi trebalo da plaćaju godišnji zakup zemljišta vlasnicima parcela. Kako su vlasnici parcela najčešće opštine na kojima se skijalište nalazi, onda su se oni dosetili da se "prebijaju" tako što će đacima iz opština davati "besplatne" ski passove a za uzvrat neće plaćati zakup zemljišta.

    Uslove za besplatni ski pas su smešni, tako da se minimalno koriste, a sa druge strane oni ne plaćaju zakup, pa sami tim sa tim "besplatnim" ski pasovima oni zarađuju...

    Pitanje je naravno da li kroz taj sporazum provuku još po koji besplatni sezonski ski pas za opštinare pa su onda svi zadovoljni. Nešto ne verujem da opštine idu svesno u minus, logično bi bilo da opština naplati sav zakup SS-u a da onda od tog novca finansira besplatno skijanje za školarce iz opštine. I onda nema suludih ograničenja.

  8. #1648
    Super Member sev avatar
    Datum registracije
    26.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Superior Pro; Elan Magfire 82xTi
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Opštine rade šta im jave "odozgo", "iz Beograda". Na žalost, u ovoj zemlji ne postoje "civil servents" sa integritetom, po lokalnoj samoupravi specijalno je apsolutna negativna selekcija. Drugim rečima, javni interes svoje opštine je poslednja rupa na svirali.

    Moja poenta je sledeća: SS nisu profitabilno JP, koje iz prihoda i kredita koje sami servisiraju ulažu u infrastrukturu. Jedva uspevaju da servisiraju "running costs". U tom smislu, kao par-ekselans korisnici javnih sredstava trebalo bi da ostvaruju javni interes, a to svakako jeste dostupnost skijanju SVAKOM DETETU koje to želi, do nekog definisanog (i ne malog!) uzrasta. Ovde ne govorim o ski-passu, ovde govorim čak i o besplatnoj renti opreme, uključujući ski kacigu. Na žalost, mi nemamo puno dece, ekonomski ovo ni najmanje nije nemoguće.

    Ja toliko

  9. #1649
    Member Dragan7 avatar
    Datum registracije
    25.02.2018
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Salomon X Max x7Ti
    Poruke
    31

    Podrazumevano

    Koliko je ski pas-odrasli i djeca, i ima li popust na više dana?

  10. #1650
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Cenovnik usluga Skijališta Srbije sa kalkulatorom:

    http://www.skijalistasrbije.rs/sr/sk...ibor-brezovica

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •