Strana 193 od 205 PrvaPrva ... 93143183191192193194195203 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 1.921 do 1.930 od 2041

Tema: Ski centar Tornik

  1. #1921
    Super Member
    Datum registracije
    11.12.2011
    Godina
    51
    Poruke
    463

    Podrazumevano

    Ne brinite mnogo za led, po prognozi sledi opet proleće na kopu a tornik može da se sprema za ljubičice.


  2. #1922
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Taj plus naredne nedelje može da bude ozbiljan problem za organizaciju Evropa Kupa...

  3. #1923
    Junior Member
    Datum registracije
    05.02.2014
    Godina
    34
    Poruke
    6

    Podrazumevano

    Pitanje za ljude koji se bolje razumeju u stanje na ovoj planini, da li se moze ocekivati skijanje u periodu 22-26.02. obzirom na vremensku prognozu?

  4. #1924
    Senior Member MadMike82 avatar
    Datum registracije
    23.02.2019
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    K2 charger
    Godina
    41
    Poruke
    144

    Podrazumevano

    Mislim da je dobra podloga i da će moći.


  5. #1925
    Junior Member
    Datum registracije
    11.01.2013
    Godina
    39
    Poruke
    4

    Podrazumevano

    Naravno da znam koja je razlika u nadmorskoj visini i sa te strane je dobro da je uopšte moglo da se skija. Sav prirodan sneg koji je napadao u većoj količini se u prethodnom toplom talasu nije otopio, a dokaz za to je Zmajevac koji ratrak ove sezone izgleda nije video, a snega u kombinaciji sa ledom ima oko 20-30cm i da je moglo da se preko leda na crvenoj nabaca više veštačkog snega i to utaba, mislim da jeste, a ne da se ljudi lome. Pretpostavljem da si mislio na plavu stazu za "vezbanje i uvezbavanje tehnike", ali tu osim u donjem - strmijem dalu staze nema gde da se usavršava tehnika, a na tom delu staze je već oko 12h bilo leda, a ono snega sto je ostalo bilo je kao prašina po tom ledu, dakle na strmijim delovima staza sneg nije bio dobro utaban sneg jer ga nije bilo dovoljno i naravno da se nameće pitanje zašto se štedi na veštačkom osnežavanju, baš kad se očekuje veliki broj skijaša.
    Što se tiče gužve na ulasku na žicu, loše je bilo organizovano stajanje u redovima i apsolutno nekontrolisanje epidemioloških mera, znači mogli su da se stave ograde za redove čime bi se održala neka minimalna distanca izmedju ljudi ili da neko kontroliše da li se nose maske, a ne jedan preko drugog po 20 minuta...
    Ja sam ovo napisao da bi se stanje popravilo, a ne iz hira, nemam ništa od pljuvanja, ali sledeći put ću prvo dobro da se raspitam o stanju staza pre nego što dodjem i kupim ski pas, pa kako iz SS budu radili takva će im prodaja i biti, danas su ljudi malo obavešteniji nego pre 15 godina, valjda će to da shvate...

  6. #1926
    Super Member
    Datum registracije
    18.10.2014
    Poruke
    236

    Podrazumevano

    Mislio sam sta sam i napisao, a napisao sam da je crvena staza na Torniku trenutno odlicna za vezbanje tehnike skijanja. Plava staza je za 'probace' i decu koja tek uce da skijaju.

    Da su mogli da nabace vise snega oni bi sigurno nabacili, nisu sigurno zastekali gomilu vestaka u sumu da bi se narod lomio. Ne postoji dan da topovi gore nisu radili kada je trebalo, a temperatura to dozvoljavala. Taj narod koji se lomi na crvenoj stazi je bas ovaj iz kategorije 'probaca' koji bi trebao da je uveliko na plavoj. Na tom istom Zmajevcu koji 'dokazuje' da se sneg nije otopio, pre ovog toplog talasa bilo je 70+ cm snega, a sad ga nema ni 20. To je na stazi koja zbog nagiba i polozaja sunce skoro da i ne vidi tokom dana. Crvena staza koja je dosta osuncanija je izgubila mnogo vise snega.

    Nije posao redara da vodi racuna o tome da li se nose maske ili ne, vec duznost svakog stanovnika ove drzave. Sa ovim bih zavrsio svako dalje razglabanje na temu epidemije i kontrole mera.

  7. #1927
    Super Member veljadj avatar
    Datum registracije
    15.12.2017
    Lokacija
    Lazarevac-Veliki Crljeni
    Skije / Bord
    Rossignol Pursuit 13 Carbon
    Godina
    50
    Poruke
    230

    Podrazumevano

    Skijao sam na otvaranju Tornika pa sve do otvaranja crvenih staza nedelju dana kasnije kada je bilo famoznih metar snega.Tih metar snega je bilo na Zlatiboru ali nekim čudom ga nije bilo naTorniku pogotovo ga nije bilo na crvenim i crnoj stazi.Prvi dan na crvenim stazama je bio katastrofalan zbog leda i komada leda svuda po stazi.Kada su pustili crvene i prebacili topove na Zmajevac tačno se videlo koliko tu ima malo snega jer gde god je prošao tabač progledala je zemlja.
    Od jule sam na Torniku,plava je usavršenom stanju ceo dan ali je ta staza u hladovini skoro ceo dan.Tornik je bio odličan ceo dan ali je problem od 12 sati bila Čigota pogotovo njena prelomnica gde je se u 13h pojavilo blato.Prema prognozi koju najavljuju nisam neki optimista da će biti skijanja na Čigoti posle ovog vikenda.
    Meni je jedino nejasno zbog čega nisu osposobili Tornik do kraja staze umesto da su pokušavali da osneže Zmajevac a znali su da je to gubljenje vremena,vode i struje.
    Još danas i sutra sam gore pa koga interesuju informacije iz prvee ruke tu sam...

  8. #1928
    Junior Member
    Datum registracije
    05.02.2014
    Godina
    34
    Poruke
    6

    Podrazumevano

    Kakvo je trenutno stanje na torniku, ujutru bih otisao na skijanje, jesu li staze jos uvek u funkciji ima li poente ici?

  9. #1929
    Junior Member
    Datum registracije
    05.02.2014
    Godina
    34
    Poruke
    6

    Podrazumevano

    Evo da odgovorim sam sebi Ima poente ici, ako ste malo iskusniji skijas, u vrhu staza je sve zaledjeno, pri dnu kacamak ali moze da se iskoristi jos par dana ove sezone. Daleko bolje skijanje je pre podne, posle podne vec postaje mucenje

  10. #1930
    Junior Member
    Datum registracije
    11.01.2013
    Godina
    39
    Poruke
    4

    Podrazumevano

    "Taj narod koji se lomi na crvenoj stazi je bas ovaj iz kategorije 'probaca' koji bi trebao da je uveliko na plavoj." - Tehnika na Torniku je mogla da se usavršava samo u klizanju i to sa dobro naoštrenim klizaljkama...

    "Na tom istom Zmajevcu koji 'dokazuje' da se sneg nije otopio, pre ovog toplog talasa bilo je 70+ cm snega, a sad ga nema ni 20. To je na stazi koja zbog nagiba i polozaja sunce skoro da i ne vidi tokom dana. Crvena staza koja je dosta osuncanija je izgubila mnogo vise snega." A zašto nije spremljen kad je bilo preko 70cm snega koji ne topi sunce, nego ste pustili da padne na 20cm pa prebacili topove, pa na kraju nije valjala ni jedna ni druga staza?

    Propusta koliko neces, ali ti za sve imas odgovore i argumente, osim za slab rad Skijališta Srbije, tako da ni ja necu više da komentarišem.

    Pozdrav svima, u nadi da će sledeće sezone staze biti u boljem stanju, u suprotnom ja bar neću ni pokušavati, odoh na neko drugo mesto.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •