Strana 113 od 205 PrvaPrva ... 1363103111112113114115123163 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 1.121 do 1.130 od 2041

Tema: Ski centar Tornik

  1. #1121
    Senior Member Dogac avatar
    Datum registracije
    10.02.2011
    Lokacija
    Užice
    Godina
    45
    Poruke
    110

    Podrazumevano

    Ma kontam Ja tebe, i ja sam redovan gore, skijam tu ima 30 godina. Video sam te gomile, al mislim da je nedovoljno. Daj bože da mogu nabaciti dovoljno za tabanje, ja bih voleo.

  2. #1122
    Senior Member
    Datum registracije
    10.01.2013
    Poruke
    115

    Podrazumevano

    Kada je Zmajevac u pitanju, kao i ostali deo skijalista koji trenutno ne radi, problem su dva faktora: 1. Priroda, i 2. Tehnika. 1. U prethodnih 4-5 dana bili su idealni uslovi za proizvodnju vestackog snega, sto je i rezultiralo ponovnim otvaranjem skijalista. U narednih par dana se ne ocekuju minusne temperature. 2. Sto se tice tehnike, ona je uslovljena prirodnim faktorima ( temperatura, vlaznost vazduha,kombinovana temperatura, vetar i dr. Kako se na Torniku radi parcijalno osnezavanje, to dodatno komplikuje, odnosno odlaze osnezavanje Zmajevca i ostatka skijalista. Nije samo problem nedostatka topova, vec razni drugi faktori. Npr: kapacitet pumpi,elektricna energija,kvarovi na sistemu i dr.Ali da ove sezone zima nece da bude zima to je strasno.

  3. #1123
    Junior Member
    Datum registracije
    29.01.2014
    Godina
    34
    Poruke
    4

    Podrazumevano

    Citam ovde postove na forumu i vidim da vas dosta vec dugo skija na torniku,pa bi mi dobro dosla vas pomoc i misljenje....Mnogo puta sam bio na Zlatiboru ali nikad nisam skijao na Torniku jer mi se uvek nekako lose vreme potrefilo,i sad sam rezervisao od 05.02 do 09.02 prvenstveno kako bi se malo spustio.Ne znam sta da radim Sta mislte oce ostati nesto od tog snega do tada,makar radili i jedna staza?

  4. #1124
    Senior Member Dogac avatar
    Datum registracije
    10.02.2011
    Lokacija
    Užice
    Godina
    45
    Poruke
    110

    Podrazumevano

    Iskreno, ne znam šta bih ti rekao. Evo sinoć, najtoplije mesto u Srbiji je bio Zlatibor sa plus 4 u ponoć. Trenutno je plus 1 a u bg, npr. je minus 6. Katastrofa. Mada, neće taj plus tako lako da otopi sneg, najvažnije je da ne dune jugo... Tad smo nadrljali.

  5. #1125
    Instruktor za uzivanje Symon avatar
    Datum registracije
    17.12.2005
    Godina
    61
    Poruke
    222

    Podrazumevano

    Skijah juče na Torniku. Dobro je skijanje do odprilike 1-2 sata posle popusti. Zadovoljan ...

  6. #1126
    Super Member HEROES avatar
    Datum registracije
    11.12.2011
    Poruke
    292

    Podrazumevano

    Dakle kao sto se da zakljuciti,ima i kvarova na sistemu za osnezavanje,eto i odgovora Dogcu zasto nisu radili topovi na Zmajevcu i ako je bilo prirodnih uslova,ako se tako nastavi,i kada budu vremenski uslovi za pravljenje snega,onda se moraju i vracati pare,ljudima sa sezonskim i ostalim ski pasevima koji zbog kvarova nece moci da ih iskoriste.A Dogac je u pravu,gledam vremensku prognozu,Zlatibor, a i Sjenica, jebote najtoplija mesta u Srbiji,neverovatno.

  7. #1127
    Junior Member
    Datum registracije
    29.01.2014
    Godina
    34
    Poruke
    4

    Podrazumevano

    Nista onda cekam od nedelje da vidimo kakvo ce vreme biti....valjda ce nesto snega ostati dok ne dodjem i ja ako budete gore ovih dana i ako nadjete vremena pisite kakvo je stanje

  8. #1128
    Super Member HEROES avatar
    Datum registracije
    11.12.2011
    Poruke
    292

    Podrazumevano

    Evo sada se vratih sa Tornika,nisam skijao vec sam se provozao,i moram reci da jos ovo nisam video,kod tunela ispod Palisada,temperatura -1,cak u momentu i -2,do Tornika koji je odatle udaljen nekih 7 km,polako se temperatura dizala,da bi u podnozju,na parkingu bila cak 7 stepeni,ali mislim da nije u pitanju ona "inverzija" koju je pominjao Finac,vec jednostavno takav neki talas naisao,ali mu se ovog puta izvinjavam na neki nacin,jer mu bas i nisam skroz verovao,da tako moze biti uopste na tako malom podrucju,i pri tako malim visinskim razlikama.Desavalo se i pre da na Torniku bude toplije nego na primer u Cajetini ili na Palisadu,ali ne za 7-8 stepeni,do 2-3 najvise,a naravno da je mnogo cesce hladnije,cak i po nekoliko stepeni,i gledam prognozu za naredne dane,skoro svuda u minusi ili malo iznad nule,samo na Zlatiboru po 5,6,7 stepeni.Mada danas koliko sam mogao da primetim gore,nije bilo vetra kao juce,i uopste mi nije delovalo da je i uprkos temperaturi, bilo lose skijanje,cak sta vise.

  9. #1129
    Senior Member Dogac avatar
    Datum registracije
    10.02.2011
    Lokacija
    Užice
    Godina
    45
    Poruke
    110

    Podrazumevano

    Ja sad stigao kući, skijao od 12 do 4. Taman htedoh da napišem isto ovo za temperature. Neverovatno. U 4 sata na vrhu je bilo 1c, u dnu 4. Čajetina već minus 2, Užice minus 3. Katastrofa. Staza lepo popustila, pogotovo ova donja... Žuta. Možda još sutra ako se uhvati od 9 do 11 i mislim da je to to... Celu nedelju sledeću najavljuju dobar plus. :-(

  10. #1130
    Senior Member
    Datum registracije
    10.01.2013
    Poruke
    115

    Podrazumevano

    Nije vise "inverzija", tacno od Savindana je postalo hladnije u "brdu",nego u dolini.U ovom sada slucaju je sudar hladnog talasa koji dolazi sa istoka i toplog sa zapada. Nazalost ovaj hladni dopire samo do Palisada. Zbog toga je i ubio jak vetar juce. Inace vise ne gledam prognozu. :-(

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •