Strana 108 od 205 PrvaPrva ... 85898106107108109110118158 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 1.071 do 1.080 od 2041

Tema: Ski centar Tornik

  1. #1071
    Junior Member
    Datum registracije
    28.09.2011
    Godina
    54
    Poruke
    5

    Podrazumevano

    Ako neko porani,aj da napiše jutrošnje stanje...pozdrav

  2. #1072
    Senior Member
    Datum registracije
    10.01.2013
    Poruke
    115

    Podrazumevano

    Sunčano, 2,3 u plusu. Staze solidne s obzirom na vremenske okolnosti. Radi sve što je radilo i prethodnih dana. U svakom slučaju bolje uživati na Torniku , nego sedeti kući.

  3. #1073
    Super Member
    Datum registracije
    21.11.2007
    Poruke
    241

    Podrazumevano

    Vreme nam bas nije naklonjeno. I pored priprema staza na vreme (tabanja i osnezavanja) sneg nesta kao rukom odnesen. Skijalista Srbije su javno preduzece i ponasaju se kao i druga JP u Srbiji, ali da su naucili puno poslednjih godina, jesu. Pocinju tabanje prvog snega iako prvo skijanje nije na pomolu, da bi poboljsali podlogu za neki novi sneg, koriste vestacki sneg, kada padne vise prirodnog, oni ga guraju na gomile da se sporije topi i da bi potrajala sezona. Generalno, Tornik nije mesto gde se sa sigurnoscu moze reci da ce novogodisnje skijanje biti dobro. To se desi 1-2 puta u 5 godina. Takva nam je klima poslednjih godina i planine sa 1500mnv nemaju puno potencijala, sem ponekad kad nas obraduje ogroman sneg.

  4. #1074
    Super Member
    Datum registracije
    27.12.2012
    Lokacija
    Kapedunum
    Skije / Bord
    Head Supershape i. Magnum, Head WC i.SLR, Fischer RC4 THE CURV RACE TI
    Poruke
    352

    Podrazumevano

    http://www.accuweather.com/en/rs/tor...recast/1691417

    Da li bi neko stručan (ili barem stručniji od mene ) mogao da mi kaže na osnovu ove prognoze (koja je valjda barem delimično tačna) kada bi moglo da se očekuje normalno skijanje na Torniku? Zaboravih koja je temperatura potrebna da bi topovi radili kako treba...

  5. #1075
    Member
    Datum registracije
    25.11.2013
    Godina
    36
    Poruke
    40

    Podrazumevano

    Temperatura mora biti u minusu

  6. #1076
    Super Member
    Datum registracije
    11.12.2011
    Godina
    51
    Poruke
    463

    Podrazumevano

    Temp u minusu, bar -3 i što manja vlažnost vazduha. Uz malu vlažnost može i -1 ili -2. U svakom slučaju, što hladnije to bolje. I to duži period jer da bi se napravila dovoljna količina snega treba vreme. Ako su dobro raspoređeni topovi i nema vetra, da bi se "napravila" staza spremna za korišćenje treba bar 3 dana neprekidnog rada sistema za osnežavanje.

  7. #1077
    Super Member HEROES avatar
    Datum registracije
    11.12.2011
    Poruke
    292

    Podrazumevano

    Skoro uvek kada je bilo ovako vreme oko nove godine i u Januaru,znala je u Martu da rokne samo takva snezina,kao na primer prosle godine u Decembru ni snega ni minusa,a ove godine u tom periodu bilo je vise od 20 dana, bar minusa.Znaci,mora posle ovoga da izbije u nekom periodu,ili dobar sneg,ili dobar minus,zao mi samo sto ce klincima ceo raspust proci, izgleda bez snega,mada ni to ne mora da znaci.

  8. #1078
    Super Member
    Datum registracije
    21.11.2007
    Poruke
    241

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od neo031 Pogledati poruku
    http://www.accuweather.com/en/rs/tor...recast/1691417

    Da li bi neko stručan (ili barem stručniji od mene ) mogao da mi kaže na osnovu ove prognoze (koja je valjda barem delimično tačna) kada bi moglo da se očekuje normalno skijanje na Torniku? Zaboravih koja je temperatura potrebna da bi topovi radili kako treba...
    Ako bi bila tacna ta prognoza, onda bi NORMALNOG skijanja moglo biti polovinom Januara, a skijanja uopste jos 15 dana i to je to. Pod normalnim skijanjem sam smatrao da je sneg dobar za skijanje, a ne bilo kakav. A posle toga bi trebalo da bude ujutru sa dosta leda, a oko podne sa dosta bljuzgavca, blata i sl. mozda nesto malo bolje nego trenutno.
    Bitno je da se ne obazires na ovakve prognoze, jer su previse dugorocne i neizvesne. Istu sam pratio pred put u Sloveniju i dva dana pred put je pisalo da ce biti suncano, sledeci dan oblacno, a na dan putovanja uvece je pocela kisa, koja nije prestala do kraja putovanja, tako da smo se jedva vratili od vode na putu.
    Da ne kazem da na sneg mnogo utice i vlaznost, vetar i pritisak, pa po suvom danu +3 u hladu ne bude nikakav problem za sneg, a 0 po oblacnom uz vetar moze da bude fatalno.

  9. #1079
    Super Member
    Datum registracije
    27.12.2012
    Lokacija
    Kapedunum
    Skije / Bord
    Head Supershape i. Magnum, Head WC i.SLR, Fischer RC4 THE CURV RACE TI
    Poruke
    352

    Podrazumevano

    Mi nemamo mnogo izbora jer raspust na žalost ne možemo da pomeramo, a i mi matori smo jedva iskukali godišnji odmor. Idemo gore u ponedeljak pa šta nam Bog da Molimo se da sneg padne ili bar da noću opiči debeli minus da naprave malo veštaka, ne pamtim da sam ikada u životu više pratila vremensku prognozu

  10. #1080
    Member
    Datum registracije
    23.02.2009
    Godina
    41
    Poruke
    42

    Podrazumevano

    kakvo je stanje gore

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •