Pozdrav svima. Bio sam na Torniku za vikend 07. i 08. mart.
U subotu, 07. marta bilo je jako loše što se staza tiče. Jak vetar i sneg, dosta neutabanog snega na stazi i magla koja se spustila do pola staze. Retko ko se penjao šestosedom na vrh, ali je zato sidro radilo punim kapacitetom. Staza za početnike (pokretna traka), pored pola metra snega, nije bila u funkciji. Nije mi jasno zašto ne isteraju ratrak za vreme radnog vremena (kad nije gužva) i srede stazu. Posećenost slaba.
Puta do Tornika bio je prohodan i mogao se bez većih problema izvesti sa zimskim gumama. Ovde bih pohvalio ekipu koja je čistila taj put, jer pored smetova, kamion za čišćenje snega je koliko toliko uspevao da omogući prohodnost. Oko 16 časova tu dužnost na jednoj deonici je preuzeo ratrak i očistio sve do asfalta .
U nedelju, 08. marta bilo je sve mnogo bolje. Staza utabana, sneg je usitnio a vetar oslabaio pa je do 14 časova bila milina voziti. Gužve nije bilo, iako je posećenost bila veća u odnosu na subotu.
Put u potpunosti prohodan.
Što se tiče parkinga i u subotu i u nedelju bio je u potpunosti očišćen.
Sve u svemu nemam većih zamerki osim toga da kada je jak sneg isteraju ratrak i utabaju stazu. Organizuju redare, ratrak i to je to.
Toliko od mene.