Strana 68 od 205 PrvaPrva ... 1858666768697078118168 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 671 do 680 od 2041

Tema: Ski centar Tornik

  1. #671
    Member
    Datum registracije
    05.01.2009
    Godina
    47
    Poruke
    46

    Podrazumevano dodje i taj plus

    Danas uzasno vreme na Torniku.Bilo je ukupno desetak ludaka koji su pokušavali da se skijaju.(potpuna suprotnost u odnosu na ponedeljak i utorak)
    Sav onaj novi sneg koji je pao juče i jutros se pretvorio u kašu.Došao sam oko 11h,usput sam susreo 10tak automobila koji su bezali sa Tornika,na parkingu voda u potocima.
    Pri dnu susnežica/više kiša,a od polovine Zmajevca mokar sneg i to sve u paketu sa maglom i vetrom.Staze spore do bola.(ako izuzmem vrh Zmajevca koji je bio u potpunosti zaledjen)
    Plus je ok ali kiša/susnežica je smrt.

  2. #672
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    uh, da li vredi dolaziti za vikend...? Ako ne padne temperatura, dzabe sve...

  3. #673
    Super Member HEROES avatar
    Datum registracije
    11.12.2011
    Poruke
    292

    Podrazumevano

    Ovde je sada -2,ali za vikend koliko sam video na prognozi,tesko da ce biti minusa,mada na Torniku zna da bude hladnije nego na Palisadu gde se i zvanicno meri temp.Samo da ne bude kise i susnezice kao danas,mali plus se prognozira,obicno kada prognoziraju manji plus kao sada,ipak bude ok skijanje...dolazak iskljucivo na sopstvenu "odgovornost".

  4. #674
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Torniche, eto nas! Stigli smo, vidimo se ujutru na stazi!

  5. #675
    Super Member jopopo avatar
    Datum registracije
    03.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Rossignol Radical Mutix R11
    Godina
    52
    Poruke
    594

    Podrazumevano

    Au, kakav predivan vikend!!! Dva najlepša vezana dana u sezoni. Sunčano, bez oblačka, skoro bez ikakvog vetra. Subota je bila oko nule, danas oko -2. Staze su bile korektne, dosta veštačkog snega razbacanog po stazi, naročito na Čigoti a došlo se skoro do ledene podloge, Zmajevac fenomenalan celog dana (i juče i danas). Ko nije bio, može samo da žali, skijanje je bilo fantastično!!! Bio @macak011 sa devojčicom i moj sin i ja.

    Ono što je kvarilo utisak su dve povrede danas skoro u isto vreme i 150m razlike na stazi Tornik. Džaba sav napor i trud ljudi iz SS, koji je za svaku pohvalu, kada jednostavno neki ljudi ne shvataju neka pravila i principe. Zanimljivo je i to kada se posmatra sa strane, da tačno možeš da snimiš za par sekundi incidentnu osobu na osnovu načina skijanja (ili bordanja). Samo što prokomentarišemo (mačak i ja) da će da se skrlja upravo se to i desi. Očigledno da to samo ta osoba ne vidi i ne zna. I opet gomila ludaka (obično su se prepoznavali jer su danas skijali bez ičega na glavi i sa običnim sunčanim naočarima u spustu) ali sva sreća sa poludnevnim. Ali avaj, ovo je slobodna zemlja...

    Toliko od mene, @macak011 će da doda ostalo što ja nisam

  6. #676
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Fenomenalan vikend! U subotu smo otisli ranije sa skijalista sto je za mene prilicno neverovatno jer sam ja uvek tu do kraja, zadnja voznja i te fore, ali ovaj put sam dusu ispustio pre vremena... Staze ujutru odlicne, onda se malo razbiju, ali je Zmajevac oba dana bio po ceo dan potpuno ok. Popodne kad zadje sunce, staza bukalno zaledi! U nedelju ujutru staze kao iz bajke, neopisivo dobre, posebno gornji deo Tornika i Zmajevac, apsolutno neverovatne. Poludeli smo od sunca i skijanja ukratko... Divan, divan vikend, bez preterivanja najlepsi ove sezone!

    Velike pohvale za SS, vidi se ocigledan napredak u odnosu na pocetak godine, osoblje SS reaguje na ludake, opominje, ima ih podosta na stazi, mnogi odlicno skijaju i trude se da sankcionisu mamlaze, mnogi su na stazi, sredjuju ograde, bacaju kojekakve hemikalije kako bi staza stegla, jutros smo gledali ratrake kako rade finalni prelaz pre starta zice, sve radilo kao podmazano, stvarno veliki plus za SS na Torniku. Imali su i u subotu oko 16h incident i evakuaciju sa 6seda usled ludiranja i glupiranja nekog mamlaza na zici koji je iz neobjasnjivog razloga odbio da spusti zastitnu ogradu i posle nekoliko izricitih zahteva da to ucini, pa je izmaltretirao sve skijase na zici, mup, vatrogasce, GSS i SS koji su morali da se "yebu" sa njim nekih sat, sat i po vremena... Ima raznih ludaka, predlazem da njima skipass izdaju uz lekarsko uverenje - konkretno ovakvom mamlazu se nekako mora stati na put - sledeci put kod cika doce da resava one Ajnsvortove i Roscheove testove za mentalno poremecene pa onda na stazu sa skipassom, nema druge...

    Evo malo slikica ako prodje upload...
    Priložene slike Priložene slike

  7. #677
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    i jos malo..
    Priložene slike Priložene slike

  8. #678
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    i opet slike... Tu je i cika Tomica, legenda, koji me pitao dal' ga slikam za internet...e, pa eto, "za internet"! Veliki pozdrav za Tornik i boze zdravlja vidimo se bar jos jednom ove sezone..
    Priložene slike Priložene slike

  9. #679
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Gledam sad ovaj Zmajevac - kako je to lepa staza ljudi, mnogo mi se sviDZa!
    Bila je u nedelju jedna grupa skijasa koja je pichila Zmajevac u jednom trenutku kad i mi. Ima ih jedno 7-8, mesovita grupa, ima i momaka i lepih devojaka - i svi skijaju, jedu stazu skijama, ali opusteno i lagano, nista na silu, sve klizi, ko mache niz gelender! Samo se cuje ono poznato: shuss, shuss... Milina videti!

    Hteo bih da apelujem jos jednom na neodgovorne roditelje cije je skijasko znanje diskutabilno i nije odgovarajuce zahtevnoj, crnoj stazi da svoju malu decu od nekih 5-6 godina ipak ne vode na Zmajevac, bez obzira sto se klinci spustaju bez problema, jer u slucaju njihovog pada, ne umeju adekvatno da reaguju i pomognu deci da ustanu i vrate se nazad u skije.. Meni nikada u takvim situacijama nije bilo tesko da dete podignem i nekako namestim na noge, ali prosto ne mogu da poverujem da ima takvih bilmeza koji su u stanju da zarad svoje zadovoljstine cimaju dete da se krshi i lomi niz strmek.. Tako mala deca su, hvala bogu, neustrasiva, pa im nije frka i da krenu tuda, pa cak i da padnu i nastave voznju, ali smatram da je to vrlo, vrlo, neodgovorno... konkretno, mali je pao, ustao nekako, ali nije mogao da namesti skije nazad, kod treceg topa odozgo. Mama njegova ne ume ni stap da mu doda jer jedva sebe drzi na nizbrdici. Mucili smo se jedno 5 minuta da namestimo skije, mali je vec poceo da panici da nece moci da se obuje, ali kad je ukacio skije, sjurio se dole majstorski, zaista - za razliku od mame...

  10. #680
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Zaboravih da dodam i ovo, info za roditelje ciji klinci se voze sidrom: momak koji nas je pocetkom godine "streljao" sidrom - pisao sam o tome na forumu - je naucio da dodaje sidro perfektno, cak i najmladjima i najsitnijima montira bez greske! Svaka cast! Moja cerkica je juce naucila da koristi sidro u paru i sa leve i sa desne strane, a onda potpuno sama uz asistenciju pomenutog momka da ide sama! Dakle, veliki plus! Zao mi sto nisam zapamtio ime, ali sledeci odlazak ispravljam gresku! Inace, obratio sam paznju, momak pushta i podize sidro iznad decijih glavica ako nisu lepo postavljeni ili gube ravnotezu, tako da je bezbednost na sidru maksimalna. Takodje momak u kucici na medjustanici vodi racuna o klincima koji silaze da se ne zadrzavaju na trasi kako ne bi dobili sidrom po glavi i slicno... Ovo pricam jer je ubedljivo najvise dece na sidru Krnevo plandiste i vecina ako ne i svi silaze na medjustanici... ima i bilmeza koji krivudaju trasom, ali uz neku jace izgovorenu vaspitnu rec dozivaju se pameti bez potrebe za uklanjanjem sa skijalista..

    Znajuci sta smo sve pisali i kako su se stvari na Torniku promenile posle nekih kritika kada je u pitanju SS, ne mogu, a da ne primetim da izgleda neko iz SS ipak cita ove nase redove.. Iz tog razloga, forumasi, krenite da kudite ili hvalite sve sto mislite da treba, izgleda da ima efekta

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 3 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 3)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •