Strana 10 od 205 PrvaPrva ... 891011122060110 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 91 do 100 od 2041

Tema: Ski centar Tornik

  1. #91
    Member
    Datum registracije
    05.01.2009
    Godina
    47
    Poruke
    46

    Podrazumevano Drugi dan tajnog otvaranja sezone na Torniku

    Danas smo otvorili sezonu na Torniku,iako smo jutros dobili proverenu informaciju da ski centar ne radi,odnosno da je ekskluzivno radio samo juče.A dok smo prilazili Torniku smo snimili da je šestoguz isključen,a parking ako izuzmem kola zaposlenih i hitnu,potpuno prazan.(malo pre 9)
    Elem,tabla sa informacijama je pokazivala da su sve staze van funcije!! Tako,bez ikakve nade,čisto reda radi,pridjosmo kućici JP SS,eto usput,da ih pitamo šta je,i kad će,kako je bilo juče...a ono medjutim...i tip reče RADI,te uzesmo poludnevne pasove (do 13h).

    A sad glavno.Što se staza tiče radi samo najduža varijanta (od vrha do početka šestoguza).
    Znači Zmajevac (video sam dva bordera koji su spustili niz celac),veći deo staze Tornik,ski put (koji povezuje vrh Čigote sa dnom Zmajevca - početkom sidra) NE RADI.Novopostavljeno sidro je takodje van funkcije.Te staze nisu ni tabane,kao ni ski put od dna Zmajevca do početka šestoguza.
    Moram napomenuti,da su staze van funkcije uredno zagradjene,i sve su sada obeležene.
    Što se staze tiče (samo jedna je u funkciji ponavljam) izdržala je nekih 20 skijaša do 11h.(Dok nije temperatura porasla jer je jutros bilo izuzetno hladno,sa vetrom).Inače jutros po stazi se video trag samo jednog ratraka,sa svim tragovima skijanja od prethodnog dana.(Pretpostavljam da je nisu ni planirali pustiti u rad,jer bi je valjda i utabali)
    Ubrzo zatim je gornji deo staze Tornik bio prepun smrznute zemlje i kamenčića,kao i naravno donji deo staze Čigota ali znatno više.(Ili drugim rečima najstrmiji delovi staze su bili posle 11h baš razjebani tako da se koliko toliko bezbedno moglo proći samo levom odn.desnom ivicom staze.)
    Na slikama bi se reklo da snega ima iha ha,ali na stazi uopšte nije tako.Priznajem da su ovi iz JP uradili dosta sa postavljanjem busena (kamenja sada ima daleko manje),obeležavanjem svih staza,zagradjivanjem onih koje su van funkcije,ali bez VEŠTAČKOG SNEGA ovaj ski centar nema nikakvu budućnost.(Onaj sneg sa kraja februara odn.marta ove godine je pre veliki izuzetak na Zlatiboru nego pravilo)
    Treba da objave na onom svom super sajtu kad budu prodali prvi 7 dnevni ski pas na Torniku.(a vidim da im danas stoji na sajtu da sve staze na Torniku rade?!) Čemu služi taj sajt uopšte?

    Za zaintersovane za sutrašnje skijanje,imam informaciju,da niko od zaposlenih ne zna,niti može da garantuje da će skijanja biti i sutra.(Rekli su nam zovite ujutru blagajnu) Što se narednih dana tiče,ako prognoza bude tačna,ostaje snega samo za grudvanje.

    A sada prvo malo lepih slika,pa onda onih manje lepih:
    Priložene slike Priložene slike

  2. #92
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    A nije ništa lošija podloga na Zlatiboru ili Staroj Planini (na stazama) od Kopaonika. Sada ima i isto snega. Nego su oni na Kopu naučili već neko vreme da naprave staze kako treba sa manje snega, a dok ovi na Zlat. i SP nauče proćiće jos 5 sezona. Njima ni 1m snega nije dovoljno za skijanje :(.

  3. #93
    Junior Member
    Datum registracije
    19.12.2009
    Poruke
    16

    Podrazumevano

    Malopre smo se vratili sa Zlatibora,temperatura -6 .Mi smo zvali blagajnu u 8:15min i receno nam je da ce raditi jedna staza.Tako da smo znali sta da ocekujemo.

    Sto se tice staze moglo je da se skija do kraja.Naravno sa iznajmljenom opremom,jer imamo iskustva sa Tornikom.

    Da zakljucimo lep suncan dan dobro ga je bilo iskoristiti i zagrejati se za buduce pohode.

    I jos nesto vazno razgovarali smo sa upravnikom i receno nam je da sutre nece raditi,jer ce biti temperatura u plusu i ocekuju sutra popodne kisu i susnezicu.Po njihovoj vremenskoj prognozi u petak se ocekuje nov sneg.Najbolje je sve proveriti na blagajni.

  4. #94
    Member
    Datum registracije
    05.01.2009
    Godina
    47
    Poruke
    46

    Podrazumevano Podseti me šta to beše zima...

    Ko bi na osnovu sledeće slike mogao da pretpostavi da je ski sezona na Torniku otvorena u prethodnu nedelju,na zvaničnih 35 cm snega...
    Sada snega na Zlatiboru apsolutno nema,ako izuzmemo sam vrh Tornika (čak nema snega ni na ski stazi Zmajevac,osim što se vidi da se još gornji deo staze Tornik beli)
    Danas i pogotovu juče je duvao tako topao jugo da je sneg nestao bukvalno za 24h!
    Evo slike od danas popodne.
    Priložene slike Priložene slike

  5. #95
    Member
    Datum registracije
    04.12.2008
    Skije / Bord
    Fischer RC4
    Poruke
    77

    Podrazumevano

    Zlatibor trenutno 16 stepeni - ne znam da li je to rekord za srpske planine u toku zime.

    Zato podrzavam da ispod 1500 metara ne treba praviti glavne staze ski centra (moze poneka manje bitna), a Zlatibor je ceo ispod 1500 metara.
    --------------
    http://www.goldhazelnut.com/

  6. #96
    Member Igi avatar
    Datum registracije
    02.01.2010
    Poruke
    68

    Arrow

    Danas sam se provozao do staze.. Snijega ima samo u drugom dijelu staze.. Pitao sam radnike na stazi hoce li sutra biti skijanja (u nedjelju) ako bude snijeg padao (poceo je u tom momentu da pada ~14h) i rekli su da ce ratraci izaci uvece i ako treba cijelu noc tabati stazu da bi mogla da primi skijase... Dali su mi broj telefona da se ujutro od 8h informisem i vidim ima li dovoljno snijega... Na Zlatiboru od 16h pada snijeg i prilicno fino se zadrzava... Da li ce ga biti dovoljno, znacemo ujutro!

  7. #97
    Member
    Datum registracije
    02.12.2008
    Godina
    61
    Poruke
    42

    Podrazumevano

    Ajde proveri sutra dali ce biti skijanja pa javi ovde. Ako imas neki br. telefona na Torniku daj i njega.

  8. #98
    Member Igi avatar
    Datum registracije
    02.01.2010
    Poruke
    68

    Arrow

    031-581-235

    Rekli su mi da zovem ujutro na ovaj broj i da se informisem hoce li biti skijanja... Ovo je br. tel. u kucicu gdje se prodaju ski pasovi...

  9. #99
    amater nego sta
    Datum registracije
    11.08.2005
    Lokacija
    37
    Skije / Bord
    crvene
    Poruke
    210

    Podrazumevano

    02.01.2010. sam bio na Torniku. Kao po običaju, kad god se zimi zadesim na Zlatiboru nikada nema dovoljno snega za skijanje. Sada mislim da sigurno neću ubosti snega dovoljno za skijanje. Ali biću uporan i dalje, uvek ću se provozati do Tornika da obrnem jedan krug ili se eventulano malo zaustavim i prošetam na vrhu. Odokativno cenim da je potrebno dosta snega da bi bilo kvalitetno skijanje.
    U nadi da ću se barem jednom spustiti ...
    Priložene slike Priložene slike
    do pisanja ....

  10. #100
    Member crni16 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Šabac - Novi Sad
    Skije / Bord
    Flow
    Godina
    38
    Poruke
    46

    Podrazumevano

    Zlatibor - Topovi za veštački sneg na Torniku, zlatiborskom ski-centru, biće postavljeni sledeće zime, obećavaju iz JP „Skijališta Srbije“. Zbog kraja raspusta, ali i nedostatka snega, broj gostiju na Zlatiboru drastično je smanjen.


    - Ljudi svakodnevno zovu i interesuju se za aranžmane, ali malo ko poseže za rezervacijama. Razgovore uglavnom završavaju time da će se javiti za nekoliko dana pod uslovom da bude snega. Jednostavno, postoje turisti koji pod odmorom ne podrazumevaju šetnju i poziranje u kafićima, već žele provod na snegu - kažu u turističkim agencijama.
    Prema podacima Turističke organizacije „Zlatibor“, juče je na ovoj planini registrovano oko 6.000 turista. Trenutno se samo hotel „Mona“ i Sportsko-turistički centar „Zlatibor“ mogu pohvaliti skoro maksimalno rasprodatim kapacitetima, dok se popunjenost u ostalim hotelima kreće između 30 i 60 odsto. Barem polovina od raspoloživih privatnih apartmana, kažu u TO, trenutno je nezakupljena.
    Milan Stamatović, predsednik opštine Čajetina, priznaje da bi Zlatibor trenutno bio daleko posećeniji da na planini postoji sistem za veštačko osnežavanje skijaških terena. Opština je, kaže Stamatović, nabavila jedan pokretni snežni top i dopremila ga na Obudojevicu da opslužuje staze na ovoj padini, ali ta zamisao je za sada neizvodljiva, jer da bi se sneg proizveo i zadržao na podlozi, potrebno je da se temperature spuste ispod nule.
    - Imamo obećanje JP „Skijališta Srbije“ da će ove godine početi izgradnja postrojenja za veštačko osnežavanje na kompleksu Tornik - kaže Stamatović. Namera „Skijališta Srbije“ je, pojašnjava on, da vodu koja bi služila kao sirovina za pravljenje snega eksploatišu iz jezera Ribnica, udaljenog kilometar od Tornika.
    - Naša obaveza je da damo saglasnost za korišćenje vode i rešimo imovinsko-pravne odnose na zemljištu kojim će biti trasirane vodovodne cevi, i mi ćemo svakako izaći u susret - dodaje on.
    Skijalište Tornik, zimski centar smešten na najvišem vrhu planine, udaljen osam kilometara od turističkog centra Zlatibora, ove zime radio je samo dva dana - 20. i 21. decembra kada je debljina snežnog pokrivača bila dovoljna za skijanje. Nenad Savić, portparol „Skijališta Srbije“, potvrđuje za „Blic“ da će Tornik sledeću zimu dočekati sa topovima za veštački sneg.
    - Zbog pomeranja klimatskih prilika, u želji da Tornik bude moderan zimski centar koji neće zavisiti od padavina, spremamo se za izgradnju takvog postrojenja koje će obezbediti uslove da zimska sezona traje od oktobra do maja. Vrednost investicije nije poznata, ali izvesno je da će sve biti u funkciji do naredne zime - uverava Savić.


    Hajde da docekamo i sledecu zimu pa da vidimo i to cudo



    Izbvor: www.blic.rs

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 2 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 2)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •