Strana 136 od 205 PrvaPrva ... 3686126134135136137138146186 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 1.351 do 1.360 od 2041

Tema: Ski centar Tornik

  1. #1351
    Member crni16 avatar
    Datum registracije
    13.01.2009
    Lokacija
    Šabac - Novi Sad
    Skije / Bord
    Flow
    Godina
    38
    Poruke
    46

    Podrazumevano 07., 08. mart

    Pozdrav svima. Bio sam na Torniku za vikend 07. i 08. mart.
    U subotu, 07. marta bilo je jako loše što se staza tiče. Jak vetar i sneg, dosta neutabanog snega na stazi i magla koja se spustila do pola staze. Retko ko se penjao šestosedom na vrh, ali je zato sidro radilo punim kapacitetom. Staza za početnike (pokretna traka), pored pola metra snega, nije bila u funkciji. Nije mi jasno zašto ne isteraju ratrak za vreme radnog vremena (kad nije gužva) i srede stazu. Posećenost slaba.
    Puta do Tornika bio je prohodan i mogao se bez većih problema izvesti sa zimskim gumama. Ovde bih pohvalio ekipu koja je čistila taj put, jer pored smetova, kamion za čišćenje snega je koliko toliko uspevao da omogući prohodnost. Oko 16 časova tu dužnost na jednoj deonici je preuzeo ratrak i očistio sve do asfalta .
    U nedelju, 08. marta bilo je sve mnogo bolje. Staza utabana, sneg je usitnio a vetar oslabaio pa je do 14 časova bila milina voziti. Gužve nije bilo, iako je posećenost bila veća u odnosu na subotu.
    Put u potpunosti prohodan.
    Što se tiče parkinga i u subotu i u nedelju bio je u potpunosti očišćen.
    Sve u svemu nemam većih zamerki osim toga da kada je jak sneg isteraju ratrak i utabaju stazu. Organizuju redare, ratrak i to je to.
    Toliko od mene.

  2. #1352
    Junior Member
    Datum registracije
    10.02.2015
    Poruke
    19

    Podrazumevano

    Sinoć sam se vratio sa Zlatibora i evo malo novosti i od mene.
    Otišao sam u subotu ujutru na 2 dana, pre svega da dete (5 god.) prvi put stane na skije i sl.
    U subotu put do Zlatibora je bio super očišćen, medjutim istog trenutka kada se isključi u samo naseljeno mesto kolaps. Sneg na putu od 10cm, puno automobila, neki čak imaju i letnje gume. Pešaci koji koriste ulicu da bi se kretali, onda automobili zbog pešaka stane na sred brda, pa ne mogu dalje, tu naidje i autobus, pa kamion koji treba da čisti, parkirani automobili na sve strane i tako... nije strašno preživi se, ali se potroši vreme pa smo tog dana kasno izađli na stazu cak oko 12.
    Put do Tornika je čišćen sa snegom na putu, može se bez lanaca ako se imaju dobre zimske gume.
    Prvi dan za skijanje je bio loš. Mnogo novog snega na stazama, bar na ove dve plave gde početnici treba da skijaju.
    Na Torniku postoje dve trake, ali radila je samo ona koja je pokrivena, ona koja nema krova nije radila (skroz je zatrpana) i onaj mali zabavni park (vrteška) nije radila, skroz zatrpana, mada ne znam da li bi dete tamo i provodilo vreme i da je radila.
    Drugog dana situacija znatno bolja. A i padalo je manje snega.
    Radnici na žičarama i sidru su bili ljubazni i imali razumevanja jer se prvi put mali vozio. Dok me redar na traci inervirao je je pustio dete da ide samo, iako sam ja rekao i detetu i tom radniku da me sačekaju (dete je onda palo, a to ovaj nije video odmah), mislim nista strasno padne se ustane se, idemo dalje, ali sam ekplicitno rekao stanite sačekajte mene da dodjem, a on sam stavio dete sam na traku. Mislim do kraj dana se dete i samo vozilo, ali me inervirao sto me nije poslušao.
    I da mnogo mi je glupo da na izlasku sa te trake u uzbrdica. Pa da se izadje onda moras da se pomučiš 2-3m dok dodješ do dela gde krećeš na dole, jer nema ni nekog rukohvata. Što je za početnike malo teže.
    Eto toliko od mene, na ostale staze nisam ni išao, samo smo se vozili šestosedom do vrha i nazad isto žičarom. Gore pri vrhu je bila baš velika magla, i prilikom spuštanja žicarom duvao je prejak vetar u lice.

    Pozdrav

  3. #1353
    Cafe team KOP_MANIA avatar
    Datum registracije
    05.11.2005
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Atomic
    Poruke
    346

    Podrazumevano

    Ja sam skijao od utorka do nedelje
    UTorak i sreda su bili milina. Na stazama ukupno 10 ljudi. STaze odlično spremljene i do kraja dana su se još uvek videli tragovi ratraka. Crna je bila fenomenalna. Od četvrtka lošije skijanje, puno snega na stazama, loše održavanje staza a u petak kolaps na torniku. Do 12 nisu izašli sa ratrakom da očiste parking, te je bilo nemoguće bilo gde parkirati osim na sred puta...
    UŽIVAJTE U SKIJANJU DOK MOŽETE

  4. #1354
    Super Member sunCica avatar
    Datum registracije
    02.03.2009
    Lokacija
    BGD - Dorćol
    Skije / Bord
    Atomic Cloud 8
    Poruke
    590

    Podrazumevano

    Krajem meseca ponovo idem na Zlatibor, volela bih da skijalište radi!
    Bila je to dobra devojka, a onda je otišla na skijanje ...

  5. #1355
    Senior Member
    Datum registracije
    10.01.2013
    Poruke
    115

    Podrazumevano

    Danas fantazija od skijanja. Od sledeceg ponedeljka 50% popust na trodnevni i cetvorodnevni ski pas radnim danima ( od ponedeljka do cetvrtka ). Izadje oko 500 dinzi dan. :-) . A skijanja ce biti i u aprilu sto se tice snega. Jedino ako poslovna politika SS drugacije odluci.

  6. #1356
    Member steva avatar
    Datum registracije
    30.12.2007
    Lokacija
    Lazarevac
    Godina
    48
    Poruke
    51

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Ledeni Finac Pogledati poruku
    Danas fantazija od skijanja. Od sledeceg ponedeljka 50% popust na trodnevni i cetvorodnevni ski pas radnim danima ( od ponedeljka do cetvrtka ). Izadje oko 500 dinzi dan. :-) . A skijanja ce biti i u aprilu sto se tice snega. Jedino ako poslovna politika SS drugacije odluci.

    Odakle ti ovaj info za 50% popusta tokom nedelje kad nigde na sajtu SS to ne pise osim što daju popust od 15% za tro i četvorodnevni ski pass za vikend od 19 do 22.3

  7. #1357
    Senior Member
    Datum registracije
    10.01.2013
    Poruke
    115

    Podrazumevano

    Jos uvek nezvanican, od prijatelja koji rade gore. Nadam se da ce ga uskoro i potvrditi. Pozdrav

  8. #1358
    Super Member
    Datum registracije
    27.12.2012
    Lokacija
    Kapedunum
    Skije / Bord
    Head Supershape i. Magnum, Head WC i.SLR, Fischer RC4 THE CURV RACE TI
    Poruke
    352

  9. #1359
    Junior Member
    Datum registracije
    28.01.2011
    Poruke
    25

    Podrazumevano

    Pozdrav dobri ljudi,
    Planiram sutra da skoknem do Tornika, jel neko gore trenutno, ili bio poslednjih dana, kakva je situacija sa stazama? Na sajtu skijališta piše da sve dobro radi, a webcam im je zakucao od pre tri dana, pa nije merodavno..
    Takođe, planiram da odem ujutru direkt na stazu, nadam se da tamo i dalje ima onih ski rentova i da se može uzeti neka solidna oprema?

  10. #1360
    Senior Member
    Datum registracije
    10.01.2013
    Poruke
    115

    Podrazumevano

    Juce sam bio. Sve staze i instalacije rade. Snega ima u izobilju, po meni 1 metar na stazama najmanje. Padao je pomalo ceo dan. Sneg nije brz, za uzivanje, jednom recju fantazija. Sve radi, kafici, rente....poz...

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 2 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 2)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •