Strana 131 od 205 PrvaPrva ... 3181121129130131132133141181 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 1.301 do 1.310 od 2041

Tema: Ski centar Tornik

  1. #1301
    Junior Member
    Datum registracije
    15.02.2015
    Godina
    51
    Poruke
    3

    Podrazumevano

    pohvalio bih sve ljude sa tornika na odlicno pripremljenim stazama.vode prilicno racuna da se neko ne povredi na zicarama narocito na sidru.postoje sve sluzbe od ambulante do redara na stazama i svi rade za skijase.odlicno sam se proveo pet dana.

  2. #1302
    Member
    Datum registracije
    18.01.2013
    Poruke
    63

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od dejan vuckovic Pogledati poruku
    pohvalio bih sve ljude sa tornika na odlicno pripremljenim stazama.vode prilicno racuna da se neko ne povredi na zicarama narocito na sidru.postoje sve sluzbe od ambulante do redara na stazama i svi rade za skijase.odlicno sam se proveo pet dana.
    Vidi, sto se tice pripreme staza tu mogu da se slozim.....medjutim, sto se tice "da vode racuna da se niko ne povredi", evo mog iskustva: tokom 2013, kad sam silazio sa sidra kod crne staze, zakacilo mi je ranac i vuklo me 2 metra - sva sreca da je rucka na rancu pukla i da sam prosao bez povreda. Ovo se sve desilo ispred kucice u kojoj sede redari, koji ovom prilikom uopste nisu gledali sta se dogadja............

  3. #1303
    Super Member HEROES avatar
    Datum registracije
    11.12.2011
    Poruke
    292

    Podrazumevano

    U cetvrtak mozda jedan od najboljih dana za skijanje na Torniku,od kada postoji skijaliste,ja mislim,takodje odlicno i u petak.Ove godine mi se cini da su staze najbolje pripremane,od svih prethodnih sezona,sad bezbednost je druga tema ,o tome mozemo do sutra,jednostavno nemamo jos izgradjenu kulturu ponasanja na skijalistima,i to je to Za ranac na sidru,trebali su da te upozore pri polasku,mislim cak da imas znakove i table sa tim upozorenjem,ali da vole da se zapricaju na rampi,vole.I jos da dodam, da imam utisak ,da nikad nije bilo vise ljudi na skijalistu kao za ovaj mini-raspust,evo danas se cekalo i na sestosedu po nekoliko minuta,kako je tek na stazama,mogu da zamislim.Parkirali ljudi kola kod skretanja za Ribnicu,2km od skijalista,ono jos nisam video,pored onolikog parkinga.

  4. #1304
    Member
    Datum registracije
    18.01.2013
    Poruke
    63

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od HEROES Pogledati poruku
    ....Za ranac na sidru,trebali su da te upozore pri polasku,mislim cak da imas znakove i table sa tim upozorenjem,ali da vole da se zapricaju na rampi,vole....
    Sto se tice ranca, kad sam bio na Torniku prosle nedelje, sa sestoseda je decko silazio i u jednom momentu mu je ranac zapeo za sediste - redar u kucici je momentalno ugasio zicaru, pomogao momku da sidje i stane na noge. Kad sam sisao sa zicare, popricao sam sa redarom i on mi je rekao da se ovakvi problemi sa rancima dogadjaju svakodnevno i da je procedura da se odmah gasi zicara. Znaci, uslov je da redar sa paznjom prati sta se dogadja na silasku sa zicare - a sto na Torniku nije uvek slucaj (cesto sam vidjao da redari igraju igrice, pricaju jedni sa drugima i uopste ne gledaju sta se dogadja na silasku sa zicare).......inace, nigde nisam video zabranu nosenja ranca ?

  5. #1305
    Junior Member
    Datum registracije
    15.02.2015
    Godina
    51
    Poruke
    3

    Podrazumevano

    nikad ne nosim ranac na skijanju pa bih i vama preporucio da ga ostavite u kolima.sa rancima su uvek problemi pogotovo kad je jako hladno.centar je mali i uvek moyes da sidjes po suve rukavice.

  6. #1306
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Vucete me za jezik...bio sam tri dana tamo i moj sin koji sad ima nepunih sest je naucio da skija na traci pored Pome, kako lokalci zovu sestosed...onda smo presli na staru traku gde je malo duza staza. Klinja je isao sam, ja iza njega. Na izlazu je mala uzbrdica, pa je mali zaglavio i nije uspeo da izadje.. Dotle sam ja naisao i zamalo da padnem preko rodjenig deteta ali sam uspeo da ga opkoracim i izvucem sa trake na izlazu. Sve to vreme gospodin sedi na izlazu tubinga i kuca poruke. Rekao sam mu svasta i dao mu ono sto se ne daje, pa smo se posvadjali. U sledecem krugu ista prica,klinja je pao , nije zazustavio zicu, nije pomogao malom da sidje, jos mi objasnio da dete mora da ima stapove sa sobom(!), bezobrazluk... Onda pitah za ime, pa sam proverio ko gde radi jer rece da menja kolege itd i zasto ne stoji pored panic tastera, vec kuca poruke na deset metara daljine, ko je i kako je ime sefu staza, itd...Da, bas vode racuna, posebno o najmladjim skijasima, ubise se...ajde bre, da ne pricam vise, fuj, gadi mi se takav odnos. Onaj kome su svoja,a posebno tudja deca mrska, ne treba da radi na decijoj traci, pa cak i na skijalistu uopste.

  7. #1307
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Samo da dodam da je na trakama bio dezuran samo po JEDAN covek, sto je nedopustivo i zabranjeno, a sve pod izgovorom da je malo skijasa... Ma uzas, ranijih godina je bilo mnogo bolje i ozbiljnije, pitanje je dana kada ce da se desi nesto lose. Jedna majka se izbezumila kada joj je dete palo na ulazu na traku sa tunelom, a mi ostali vikali ovom gore da gasi...nije se snasla da tresne crveno dugme pored nje - i ne treba to ona da radi vec Skijalista..bruka.

  8. #1308
    Member
    Datum registracije
    18.01.2013
    Poruke
    63

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od dejan vuckovic Pogledati poruku
    nikad ne nosim ranac na skijanju pa bih i vama preporucio da ga ostavite u kolima.sa rancima su uvek problemi pogotovo kad je jako hladno.centar je mali i uvek moyes da sidjes po suve rukavice.
    Slazem se, samo me interesuje da li negde postoji zabrana nosenja ranceva na zicarama (koliko znam ne) ? Inace, u EU je zabranjeno ulazak na staze bez slema/kacige, to znam sigurno (bukvalno u Austriji skidaju sa zicare)......

    Citirati Originalno postavljeno od macak011 Pogledati poruku
    Samo da dodam da je na trakama bio dezuran samo po JEDAN covek, sto je nedopustivo i zabranjeno, a sve pod izgovorom da je malo skijasa... Ma uzas, ranijih godina je bilo mnogo bolje i ozbiljnije, pitanje je dana kada ce da se desi nesto lose.............
    Vidi, kao buduci otac jedne cerke, ne znam da li bi smeo da dete ispod 8-9 godina uopste pustim na stazu (ima pijanih, napaljenih klinaca, skijasa koji se uce da skijaju - i to na crnim stazama!). Ma koliko pazio, skijanje nije bezbedan sport, vec veoma rizican - ima x faktora na koje nikako ne mozes da utices, povrede idu od lomova, pa do najtezih povreda gde su ostecenja trajna i opasna po zivot. Licno, branio bih da se na zicare ukrcavaju deca ispod 10 godina, bez kacige i zastitnog prsluka..........

  9. #1309
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    @kolebgd, vidi druze, ja pričam o ski traci, deo gde početnici uče skijanje, ne pričam o pravim stazama i deci na njima... To što pričaš, sve stoji ali ovde je reč o nepostovanju obaveza prema Zakonu o javnim skijalištima i ako se ne varam, članu 54. istog Zakona, bezbednost na stazama i žičarama.

  10. #1310
    Member
    Datum registracije
    18.01.2013
    Poruke
    63

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od macak011 Pogledati poruku
    @kolebgd, vidi druze, ja pričam o ski traci, deo gde početnici uče skijanje, ne pričam o pravim stazama i deci na njima... To što pričaš, sve stoji ali ovde je reč o nepostovanju obaveza prema Zakonu o javnim skijalištima i ako se ne varam, članu 54. istog Zakona, bezbednost na stazama i žičarama.
    Ma jasno, kad sam pisao post imao sam u vidu celokupno skijaliste (ukljucujuci i deo staze za decu). Inace zakoni kod nas i praksa (postupanje po istim) su dve sasvim razlicite stvari (advokat sam tako da dobro znam sta pricam).........sto se tice rada skijalista, ovde do sutra mogu da prepricavam svoje iskustvo sa kopa i Tornika iz 2013, kako nece da vrate novac za ski pas i sl.....

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 2 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 2)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •