Strana 129 od 205 PrvaPrva ... 2979119127128129130131139179 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 1.281 do 1.290 od 2041

Tema: Ski centar Tornik

  1. #1281
    Super Member sunCica avatar
    Datum registracije
    02.03.2009
    Lokacija
    BGD - Dorćol
    Skije / Bord
    Atomic Cloud 8
    Poruke
    590

    Podrazumevano

    Kako se meni čini zaskijaću ja ponovo tamo ove sezone.
    Bila je to dobra devojka, a onda je otišla na skijanje ...

  2. #1282
    Member
    Datum registracije
    18.01.2013
    Poruke
    63

    Podrazumevano

    Pozdrav!

    Ove nedelje idem na Tornik, moze li informacija: rade li kafici na stazama jos uvek (poslednji put smo bili 2013. i onda su radili) ? Sta ima na stazama da se kupi za jelo ?

    Kakvo je stanje sa iznajmljivanjem skija na stazi ? Moze li neko da preporuci neki ski rent na samom Torniku ?

    Hvala unapred!

  3. #1283
    Super Member
    Datum registracije
    27.12.2012
    Lokacija
    Kapedunum
    Skije / Bord
    Head Supershape i. Magnum, Head WC i.SLR, Fischer RC4 THE CURV RACE TI
    Poruke
    352

    Podrazumevano

    Put do Tornika je retko kada očišćen kao magistrala, ali nikada nije situacija takva da baš postoji bojazan da se sleti u jezero. I u najgoroj varijanti dobre zimske gume su dovoljne da se dođe do skijališta. Mi gore idemo često po različitim vremenskim uslovima, gore smo bili i za NG kada je bilo i puno snega i dobar mraz (čitaj led) i nije bilo nikakvih problema da se dođe do skijališta.
    Oba kafića u podnožju staza rade tokom cele godine, ne vidim razlog da ne rade u toku ski sezone Verovatno radi i kafić na vrhu. Kakva je ponuda klope zaista ne znam jer mi takve usluge nisu bile potrebne.
    Pored parkinga postoji i nekoliko ski renti, i čini mi se da im je ponuda dosta slična, a verovatno su im takve i cene. Uostalom, sve su jedne pored druge pa na licu mesta možeš sam da izabereš šta ti najviše odgovara.
    Koliko se sećam , ski rente se zovu "Zmajevac" , "Profi" a "Beosport" ima ipod restorana, pa možda negde na netu možeš da nađeš njihovu ponudu i cene.

  4. #1284
    Member
    Datum registracije
    18.01.2013
    Poruke
    63

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od neo031 Pogledati poruku
    Put do Tornika je retko kada očišćen kao magistrala, ali nikada nije situacija takva da baš postoji bojazan da se sleti u jezero. I u najgoroj varijanti dobre zimske gume su dovoljne da se dođe do skijališta. Mi gore idemo često po različitim vremenskim uslovima, gore smo bili i za NG kada je bilo i puno snega i dobar mraz (čitaj led) i nije bilo nikakvih problema da se dođe do skijališta.
    Oba kafića u podnožju staza rade tokom cele godine, ne vidim razlog da ne rade u toku ski sezone Verovatno radi i kafić na vrhu. Kakva je ponuda klope zaista ne znam jer mi takve usluge nisu bile potrebne.
    Pored parkinga postoji i nekoliko ski renti, i čini mi se da im je ponuda dosta slična, a verovatno su im takve i cene. Uostalom, sve su jedne pored druge pa na licu mesta možeš sam da izabereš šta ti najviše odgovara.
    Koliko se sećam , ski rente se zovu "Zmajevac" , "Profi" a "Beosport" ima ipod restorana, pa možda negde na netu možeš da nađeš njihovu ponudu i cene.
    Hvala na odgovoru!

    danas sam gledao preko web kamera i cini mi se da nije neka guzva, pretpostavljam da je radnim danom jos manja - u sv. slcaju idem od utorka, nadam se da nece biti puno snega na putu,

    pozdrav!

  5. #1285
    Super Member
    Datum registracije
    27.12.2012
    Lokacija
    Kapedunum
    Skije / Bord
    Head Supershape i. Magnum, Head WC i.SLR, Fischer RC4 THE CURV RACE TI
    Poruke
    352

    Podrazumevano

    Trenutno ima snega i na magistrali od Bele Zemlje do Zlatibora. Kako je na deonici od magistrale do skijališta ne znam, ali bez dobrih guma i zimske opreme svakako nije pametno krenuti na put bez obzira da li redovno čiste ili ne - za svaki slučaj

  6. #1286
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Apsolutno. Imam info da ga u Cajetini vec ima dosta, sto znaci u samom Zlatiboru do kolena, a na Torniku jos vise...

    Dakle, bez zimske opreme i dobrih guma nemojte nigde..

    Inace, javljaju mraz, a sneg je suv i ne lepi se, a takav je najlepsi za tabanje i skijanje, pa ko moze, samo napred..

  7. #1287
    Senior Member
    Datum registracije
    10.01.2013
    Poruke
    115

    Podrazumevano

    Opusteno, put je prohodan, jutros sam isao na kratko do Tornika.

  8. #1288
    Member
    Datum registracije
    29.01.2013
    Godina
    40
    Poruke
    97

    Podrazumevano

    Sad vidim na kamerama da redari postavljaju one ograde dole na dnu...
    Verovatno kao posledica nesreće na SP, da neko ne bi završio u metalnoj ogradi igrališta ili na parkingu?

  9. #1289
    Senior Member
    Datum registracije
    10.01.2013
    Poruke
    115

    Podrazumevano

    To je potpuno u redu. Treba brinuti o bezbednosti.

  10. #1290
    Member
    Datum registracije
    18.01.2013
    Poruke
    63

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od macak011 Pogledati poruku
    Apsolutno. Imam info da ga u Cajetini vec ima dosta, sto znaci u samom Zlatiboru do kolena, a na Torniku jos vise...

    Dakle, bez zimske opreme i dobrih guma nemojte nigde..

    Inace, javljaju mraz, a sneg je suv i ne lepi se, a takav je najlepsi za tabanje i skijanje, pa ko moze, samo napred..
    alpin A4 + lampini lanci + ESP + ABS.......mislim da je dovoljno, samo jos fali 4x4, ali to ostavljam za sledecu zimu (forester)......šalu na stranu, jel neko bio danas na Torniku? Ovo na snimcima deluje dobro zavejano, kao da se staze ne održavaju, skijaša ima malo.
    Lično sam u dilemi da li da uzmem ski pas za 2 ili 3 dana (utorak-sreda ili i četvrtak), a iz razloga što u čet. prognoziraju jaku maglu (a onda bi žičare trebalo da zatvore)....

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 2 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 2)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •