Strana 3 od 15 PrvaPrva 1234513 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 21 do 30 od 142

Tema: -idealna duzina-

  1. #21
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Flexon Pogledati poruku
    i usput da priupitam nevezano za temu stekane kakvi su gunj utisci
    Još se nisam raspakovao i umoran sam od puta. A o Gunju ću u Freeride temi čim se baterije popune. Ukratko:

  2. #22
    Junior Member
    Datum registracije
    17.01.2009
    Godina
    45
    Poruke
    11

    Podrazumevano

    steta skije su mi se bas svidjele.. imali su atomic sl seriju.. da li da gledam to ili dynastar, naravno ako budu htjeli zamijeniti...

  3. #23
    Ski Fanatic zloglasni avatar
    Datum registracije
    27.02.2006
    Lokacija
    NYC
    Skije / Bord
    Fischer RC4 World Cup SC
    Godina
    42
    Poruke
    423

    Podrazumevano

    Skije ne znaju koliko ste visoki znaju samo koliko ste teski.

  4. #24
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od enkkara Pogledati poruku
    steta skije su mi se bas svidjele.. imali su atomic sl seriju.. da li da gledam to ili dynastar, naravno ako budu htjeli zamijeniti...
    Atomic SL serija je fenomenalan izbor ako si aktivni sportista sa odličnom kondicijom i imaš odličnu karving tehniku. U protivnom su patnja za noge, tj. može se voziti, ali na nečemu "pitomijem" bi sigurno više uživao.
    Naravno, Atomic ima svoju neprikosnovenu vrijednost pokazivanja na i van staze. Atomic je nešto kao Golf. Moja pokojna baba nije pojma imala o autima, ali je znala da je Golf odličan auto, iako nije znala ni kako izgleda. (Očekujem reakciju Skimana po pitanju Atomica i Tataratire po pitanju i Atomica i Golfa )

    Od Dynastara sam tamo vidio čini mi se Omecarve 9 i 10, kao i Crosscarve 9 (ili tako nekako). Skije sigurno nisu lošije od SX9, a vezovi (Look) su nekoliko klasa bolji. Ja bih na tvom mjestu sigurno išao na Dynastar. Posebno, jer su cijene bile fenomenalne.

  5. #25
    i-a, i-a...
    Datum registracije
    03.02.2006
    Lokacija
    Banjaluka
    Skije / Bord
    Atomic Nomad Blackeye
    Godina
    42
    Poruke
    796

    Podrazumevano

    Pa ako si trazio nesto drugo, onda i uzmi nesto drugo, nek jedu govna.

    Od SX-ova sam vozio SX7 al je bila tupa pa je tesko dati kakvu ocjenu, a od SL-ova samo stari SL11:12 od 150cm. Dobra skija, ali stekan je u principu u pravu, Atomic uglavnom pravi malo tvrdje skije u odnosu na konkurenciju, pa ako nemas dobru tehniku i kondiciju bolje gledaj negdje drugo. Al na ledu zato drzeeee

    Nazalost nisam nesto primijetio da npr. imam vise uspjeha kod zena otkad sam kupio Atomica. Mozda bi bilo bolje da sam zivio kad i stekanova baba

    Dynastar nisam vozio tako da ne mogu da uporedim iz prve ruke, ako ti sta znaci Francuska ih je puna. Ali Francuzi su nacionalisti (Dynastar je francuski).

  6. #26
    i-a, i-a...
    Datum registracije
    03.02.2006
    Lokacija
    Banjaluka
    Skije / Bord
    Atomic Nomad Blackeye
    Godina
    42
    Poruke
    796

    Podrazumevano

    E da, kad smo vec kod duzine, nicim izazvana opaska... sad sam na zimovanju vozio Voelkl Racetiger GS od 185cm. Hebote zivot skijetine, sa onoga je gotovo nemoguce pasti Mada sam se iznenadio da i njoj plesu vrhovi u spustu kad se bas momacki zaletis...

  7. #27
    Junior Member
    Datum registracije
    17.01.2009
    Godina
    45
    Poruke
    11

    Podrazumevano

    zakljucili smo da definitivno trebam zamijeniti ove skije, iako me trgovac uvjeravao da je meni, obzirom da je moj nivo skijanja za rekreativca na skali do 5 recimo 3 i uzevsi u obzir da su skije prilicno tvrde, dobar izbor i da mi nisu kratke.. on je slicnih gabarita kao ja i kaze da je skija na ovim skijama..ja se poluaktivno bavim sportom, 2 puta sedmicno fudbal, 2-3 puta teretana, a prije sam se aktivno bavio fudbalom! izvinite ako sam dosadan, prvi put kupujem skije i ne bih htio napraviti gresku! zahvaljujem svima na pomoci! danas cu opet svratiti u trgovinu pa cu vidjeti sta se moze uraditi! ocekujem odgovor u vezi atomica (golfa)

  8. #28
    i-a, i-a...
    Datum registracije
    03.02.2006
    Lokacija
    Banjaluka
    Skije / Bord
    Atomic Nomad Blackeye
    Godina
    42
    Poruke
    796

    Podrazumevano

    Sa 2x sedmicno fudbalom i 2-3x teretanom u boljoj si kondiciji od mene, izduraces ti i malo tvrdje ogibljenje

    Pazi za duzinu je sve individualno, moja skija je 178cm (na mojih 187cm/85kg), ali uzivao sam i na skijama od 160 i na skijama od 185. Opet na tvom mjestu ja bih uzeo nesto oko 160cm.

    Prednosti krace skije:
    -laksa je da je vrtis kad otklizujes
    -ima kraci radijus pa se vise deformise kad je polozis na rubnike
    Ukupno, kraca skija je mnogo laksa za voziti, sto se posebno osjeca sa slabijom tehnikom.

    Problemi sa kracom skijom:
    -kad ti pobjegne iz centralnog poilozaja, tj. kad ti teziste ostane previse na vrhu ili repu skije imas dobre sanse da zavrsis na ledjima ili na nosu
    -nestabilnija pri vecim brzinama
    -zabada se u dubok snijeg ili nesredjenu stazu

  9. #29
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od zloglasni Pogledati poruku
    Skije ne znaju koliko ste visoki znaju samo koliko ste teski.
    Pa skije definitivno ne znaju koliko si visok , ali fizika poznaje .

    Visina mora uticati, bar malo na dužinu, jasno je (valjda) da je visočijem čoveku i centar mase visočiji od niže osobe.

    Sad, nisam neki fizičar , ali logično je da visočije težište na kraćim skijama mora biti nestabilnije. Ukratno, sa kraćim skijama i većom visinom skijaša veća je verovatnoća da pri gubitku stabilnosti osoba završi na leđima / nosu.

    Nisam u pravu jedino ako postoji neka relativnost u svemu ovome .

  10. #30
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Kao i uvijek, istina je u sredini, ali mislim ipak nešto više na strani težine. Osnovno pravilo je: probati pa svako za sebe da izabere.
    Sto ljudi - dvjesta skija, sto žena - dvjesta s..a

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •