Strana 13 od 15 PrvaPrva ... 31112131415 PoslednjaPoslednja
Rezultati 121 do 130 od 142

Tema: -idealna duzina-

  1. #121
    Super Member furious avatar
    Datum registracije
    31.10.2008
    Poruke
    373

    Podrazumevano

    Ok,probao sam par nordica i salomon pancerica ove nedelje,i moj zakljucak je da meni salomon mnogo vise lezi i udobnija mi je sto puta od nordice,e sad nasao sam neku pancericu salomon energizer sa flexom 70 pitam se jel mi taj flex dovoljan na 103 kile tezine

  2. #122
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.01.2012
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    805

    Podrazumevano

    uf, nikako

  3. #123
    Super Member furious avatar
    Datum registracije
    31.10.2008
    Poruke
    373

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od dzoninho Pogledati poruku
    uf, nikako
    jel?ispod kog flexa da ne idem 80,90?

  4. #124
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.01.2012
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    805

    Podrazumevano

    ispod 80 nikako, ja imam 75 kg i vozim 85 flex i ove godine planiram da uzmem bar 100. Zavisi od tvog nivoa znanja, ali na tvojih 100 kg, ja ne bih isao da ne kazem ispod 100 ako uzmes 80, brzo ces da prevazici, sto tvrdja pancerica, jeste neudobnija ali prenosi mnogo bolje na skiju ono sto ti kolenima zadas... Sto meksa pancerica, udobnija je ali i sam odaziv na skiju ce biti sporiji i tromiji...

  5. #125
    Super Member furious avatar
    Datum registracije
    31.10.2008
    Poruke
    373

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od dzoninho Pogledati poruku
    ispod 80 nikako, ja imam 75 kg i vozim 85 flex i ove godine planiram da uzmem bar 100. Zavisi od tvog nivoa znanja, ali na tvojih 100 kg, ja ne bih isao da ne kazem ispod 100 ako uzmes 80, brzo ces da prevazici, sto tvrdja pancerica, jeste neudobnija ali prenosi mnogo bolje na skiju ono sto ti kolenima zadas... Sto meksa pancerica, udobnija je ali i sam odaziv na skiju ce biti sporiji i tromiji...
    pa dobro sta je najbolje da uzmem 90 ili 100? Nivo znanja od 1do10 mi je 1

  6. #126
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.01.2012
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    805

    Podrazumevano

    Onda bi ti mozda bilo najbolje da za prvu godinu iznajmis neku 80 flex pancericu i da vidis sta i kako. Ti mozes da uzmes 80 flex ali ces je za god ili dve menjati na veci flex to ti garantujem. Moj savet ti je, prvo iznajmi, vidi kako ti se svidja i lezi, pa ces lako onda kupiti sta ti odgovara...

  7. #127
    Super Member furious avatar
    Datum registracije
    31.10.2008
    Poruke
    373

    Podrazumevano

    Ja sam sad u fazi kupovine kompletne opreme i ne bix da je menjam bar 7 god tako da cu uzeti onda 90???

  8. #128
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.01.2012
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    805

    Podrazumevano

    ako neces da menjas 7 godina uzmi 100... Mada iskreno, tesko je ne menjati opremu 7 godina... Menjaces je ti za 2-3 videces

  9. #129
    Super Member furious avatar
    Datum registracije
    31.10.2008
    Poruke
    373

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od dzoninho Pogledati poruku
    ako neces da menjas 7 godina uzmi 100... Mada iskreno, tesko je ne menjati opremu 7 godina... Menjaces je ti za 2-3 videces
    pa dobro to sam fig. Rekao znaci stotku a,dal cu izdrzati 7 dana skijanja na njoj kad je tako tvrd flex haha ako se stvarno oprema menja na par godina, zasto onda ne uzeti udobniju cizmu

  10. #130
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.01.2012
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    805

    Podrazumevano

    pancerica nije napravljena da bude udobna vec da cuva nogu od povreda. Mozes ti da uzmes 80 flex, bice ti udobniji malo ali ce za godinu dana biti premekano i trazices 100. Zato kazem da bi ti najbolje bilo da iznajmis 80, odes na Kop na vikend i sve ces sam videti... Pocetnicima se uvek preporucuje manji flex tako da bi i tebi za pcetak odgovarao 80 ali brzo ces ga prevazici, obzirom i na tvoju kilazu, cim udjes u fazon i krenes da napinjes pravilno pancericu i skiju, shvatices da ce ti trebati jaci flex. Ne zaleci se, to nisu male pare da bi ih bacio a da ne budes zadovoljan, bolje iznajmi na dan dva pa onda odluci sta ces...

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •