Strana 11 od 15 PrvaPrva ... 910111213 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 101 do 110 od 142

Tema: -idealna duzina-

  1. #101
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.887

    Podrazumevano

    Hfala na nježnim riječima Džoninho!

    P.S. Ovo "hfala" sam nedavno patentirao, jer rješava problem zamjene riječi "hvala" i "faliti" (nedostajati), jer se danas može čuti kombinacija u stilu "hvali mi još 5 evra, a tebi fala što si mi pomogao...". Mnogo je ispravnije: "hfali mi još 5 evra, a tebi hfala što si mi pomogao...".

    Civane, podržavam Džonijev prijedlog. Skija koju predlaže mi je do prije par mjeseci bila prvi izbor za nabavku. To je nasljednik ovog Scott Punishera kojeg sam vozio 3 sezone!!! Sticajem (povoljnih) okolnosti sam umjesto Crusade-a uzeo još širu skiju (Rossignol Soul 7, 188cm, 137/108/127, R 18m). Sad imam dva para od kojih su uske skije u struku uske 90mm, a i one će vjerovatno na prodaju čim probam Soul 7.

  2. #102
    Ski legenda Pejamachine avatar
    Datum registracije
    09.12.2007
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Atomic D2 VF 75, Elan SLX comp
    Poruke
    415

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Civan Pogledati poruku
    Postovani skijasi, zelim da kupim skije, a imam opasnu dilemu. Do sad sam najcesce vozio SL skije i nekako ih najvise volim. Ili bar nisam probao nesto sto mi srcu milije. Skijam od malih nogu, sad imam 25 i rekao bih da spadam u naprednije rekreativce. Fino se snalazim i sa starom i novom tehnikom. Ali opet nista posebno. Visok sam 193 cm i imam 93 kg, u solidnoj kondiciji. U dilemi sam da li da uzmem Atomic D2 SL ili Atomic edge SL. Da li je duzina skije od 170 cm odnosno 171 cm prekratka za ovolikog konja? Mislim, duze sl ne postoje. Da li mozda ja nisam za sl skije uopste? Sta mislite?

    Ja sam visok 190 oko 90kg po zadnjem mjerenju i vozim 165cm skiju sa R13 i i odlicno mi lezi..vozio sam i R12.4 na isto 165cm i na njoj sam se cak i najbolje osjecao..I na visu skiju ne bih ni presao..A cini mi se da smo slicni po skijaskom znanju...

    Najbolje bi bilo, podjes na neko skijaliste probas (rentiras, pozajmis) vise skija pa koje ti se svide takve kupuj...

    Hfala na paznji
    Poor glide is like bicycling with a flat tire.

  3. #103
    Junior Member
    Datum registracije
    06.10.2013
    Godina
    35
    Poruke
    3

    Podrazumevano

    Poslednje sto sam probao je fisher progresor 800 (175 cm) i nije mi lezala kao Atomic SL ti (170cm). Nekako mi je troma, takav osecaj imam. A ove Scott i taj tip skije za sad ne volim ni da vidim Zezam se, probacu da rentiram par modela u decembru ukljucujuci i neki od AllMountaine dasaka, pa u martu sa novim skijama u francusku. Hvala puno na savetima, a Stekanu se izvinjavam sto sam dao na znacaju njegovim godinama

  4. #104
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.01.2012
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    805

    Podrazumevano

    Naravno da ne moze da se porede 800 i sl, jer je progresor rekreativna skija koja je MNOGO meksa u odnosu na SL skije To je kao da poredis u brzini Reno Clio i Reno Megan Sport F1

  5. #105
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.887

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Civan Pogledati poruku
    ... a Stekanu se izvinjavam sto sam dao na znacaju njegovim godinama
    Don't worry. Ja samo statistički imam 50 kuka (šta ću, nakupilo se), a realno sam star negdje oko 28 godina, tačnije u fazi kasnog puberteta.

  6. #106
    Super Member furious avatar
    Datum registracije
    31.10.2008
    Poruke
    373

    Podrazumevano

    koji bi skije meni odgovarale za visinu 180cm i tezinu 95kg od ova dva head modela pocetnik sam

    HEAD PEAK 74 170 cm flr+pr 11 mod

    HEAD ICON TT40 164CM

  7. #107
    Super Member plecko avatar
    Datum registracije
    17.01.2009
    Lokacija
    Obrenovac
    Godina
    46
    Poruke
    410

    Podrazumevano

    početniče... zašto pitaš za prvi model dali ti odgovara ako iste prodaješ ?
    http://www.skijanje.rs/forum/showthread.php?t=7840

  8. #108
    Super Member furious avatar
    Datum registracije
    31.10.2008
    Poruke
    373

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od plecko Pogledati poruku
    po?etni?e... za?to pita? za prvi model dali ti odgovara ako iste prodaje? ?
    http://www.skijanje.rs/forum/showthread.php?t=7840
    zato sto sam dobio u zameni 2 para pomenutix skija i ne znam koje mi odgovaraju,procitao sam na sajtu da moraju da mi budu do brade za moju visinu 180cm i tezinu oko 95kg i shodno tome ne trebaju mi ove od 170cm zadrzao bi icon tt 40 od 163cm ispravite me ako gresim?

  9. #109
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.01.2012
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    805

    Podrazumevano

    ako ces tako, treba da bude izmedju brade i nosa, tako da sto se duzine tice, ne bi pogresio ni sa jednom ni sa drugom ali ja bih pre zadrzao Icon TT jer ces na njoj vise napredovati.

  10. #110
    Super Member furious avatar
    Datum registracije
    31.10.2008
    Poruke
    373

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od dzoninho Pogledati poruku
    ako ces tako, treba da bude izmedju brade i nosa, tako da sto se duzine tice, ne bi pogresio ni sa jednom ni sa drugom ali ja bih pre zadrzao Icon TT jer ces na njoj vise napredovati.
    da kapiram,steta ove peak 74 mi se vise svidjaju a i drvene su,nekako mi se cini da su bas teske da kad bi stao sa njima na sneg ne bi mogao da se pomerim? Mada sam gledao review peak 74 na nekom forumu i fantastican je,znaci peak 74 nije all mountaine skija i teze ce mi biti upravljati sa njom i skretati nego sa icon tt 40?

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •