Strana 10 od 15 PrvaPrva ... 89101112 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 91 do 100 od 142

Tema: -idealna duzina-

  1. #91
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    A ako jos nabavis Range Rover garantovano prelazis na pishanje cuceki

  2. #92
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Uf, za Rovera bi i uloske stavljao!

  3. #93
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od macak011 Pogledati poruku
    Uf, za Rovera bi i uloske stavljao!
    Hahaha, odlican!

  4. #94
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Pri izboru optimalne dužine skija Rossignol za sezonu 2013/14 ide sa logikom: "Selecting the optimal ski length is typically determined in the following order: ability, weight, strength and height", a za prošlu sezonu je bilo "Optimal ski length is typically determined by the following order: weight, ability, height, aggressiveness".

    U prevodu, pri izboru dužine skija kriterij visine skijaša im je zadnja rupa na svirali.

    Tabela sa sugestijama za dužine po modelima je ovdje. Iza linka se krije PDF fajl bez PDF ekstenzije.

  5. #95
    Super Member FreeRider avatar
    Datum registracije
    29.09.2013
    Lokacija
    Podgorica, Montenegro .
    Skije / Bord
    Soul7
    Godina
    49
    Poruke
    949

    Podrazumevano

    Nakon mnogo godina pauze vraćam se skijanju . Imam nove Elan A 04 , 176 cm koje sam kupio i stojale su u ostavi toliko godina. U međuvremenu sam vozio snowboard , ali nakon operacije diskusa se moram malo primiriti i padove svesti na minimum .

    Visok sam 190 cm i težak 90 kg. Kakvo je vaše mišljenje ili još bolje iskustvo o pomenutim skijama. Dok se malo ne podsjetim skijao bih skoro početnički , ili rekreativno ...

  6. #96
    Junior Member
    Datum registracije
    06.10.2013
    Godina
    35
    Poruke
    3

    Podrazumevano

    Postovani skijasi, zelim da kupim skije, a imam opasnu dilemu. Do sad sam najcesce vozio SL skije i nekako ih najvise volim. Ili bar nisam probao nesto sto mi srcu milije. Skijam od malih nogu, sad imam 25 i rekao bih da spadam u naprednije rekreativce. Fino se snalazim i sa starom i novom tehnikom. Ali opet nista posebno. Visok sam 193 cm i imam 93 kg, u solidnoj kondiciji. U dilemi sam da li da uzmem Atomic D2 SL ili Atomic edge SL. Da li je duzina skije od 170 cm odnosno 171 cm prekratka za ovolikog konja? Mislim, duze sl ne postoje. Da li mozda ja nisam za sl skije uopste? Sta mislite?

  7. #97
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    @Mikeli
    Elan A04 je stari model za početnike i za početak ti može poslužiti, ali se bojim da će ti vrlo brzo postati prepreka u napredovanju.

    @Civan
    Imam određenih iskustava po pitanju visine skijaša i načina skijanja, s obzirom da sam 9 cm viši od tebe i par kg teži. U prevodu, ako si ti konj, ja sam žirafa .
    Fizika nam ne dozvoljava da imamo pokrete kao neko visok 160 cm i moje iskustvo je da skije radijusa 12 ili 13 m ne možemo iskoristiti za sitno vijuganje na isti način kao niži skijaši, a takav radijus nam ne pomaže u vožnji većim brzinama. Moj drugi problem je što imam averziju na Atomic, ali je to u posljednje vrijeme popustilo, otkad je Head marka broj 1. Sad ne volim Head.

    Skije koje si predložio me podsjetiše na tekst koji svojevremeno napisah na drugom ski forumu. Nije primjenjivo na tebe, jer za tebe jesu skije od bar 170 cm i ta dužina ti za takvu vrstu skija i skijanja nije kratka.
    Evo teksta:
    "Vozim se ovih dana višesjedom na jednom BiH skijalištu i gledam kako ekipa (njih četvoro) heklaju svako za sebe sitni vez niz stazu: hop, hop, hop, hop... Lijepo ih vidjeti, što jes', jes'.
    Spustim se, pa opet na višesjed. I opet gledam ekipu: hop, hop, hop...
    Skijam čitav dan i vozam se višesjedom, al' oni stalno samo: hop, hop, hop...
    I skontam! Pa drugo ni ne mogu kad su im skije kratke 150 ili 155 cm (kod skija preko 160cm se mjeri dužina, a kod kraćih se mjeri kratkoća). Radijus nije veći od 11 m, a možda nije ni 10 m. Jadni. Htjeli bi skijati, al' im skije ne daju. Ne vidjeh da ih neko tjera, al' sigurno ih je neko natjerao na tako kratke skije. Jednom riječju: robija. Skijaška robija. Paćenici. Baš mi ih je žao bilo. A staza široka i savršeno sređena, prirodnog snijega k'o u bajci, nema gužve... I oni cijeli dan: hop, hop, hop... "

  8. #98
    Junior Member
    Datum registracije
    06.10.2013
    Godina
    35
    Poruke
    3

    Podrazumevano

    bas me nasmeja vas odgovor Sve mi je jasno i hvala vam puno na odgovoru. Pazaricu ipak D2, pa sta bude. Ako ne bude kako treba, bice jedan par skija vise u oglasima.

  9. #99
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Samo da znaš, ja ovdje bijem svakog ko me persira. Jedino me u firmi još par kolegica i dalje persiraju, pa sam shvatio da kod ženskih osoba efekat postoji samo ako ih bijem po golom dupetu, što kod njih nisam realizovao (bar ne do sada).

  10. #100
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.01.2012
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    805

    Podrazumevano

    Ja ne znam postoji li pozitivnija i opicenija osoba od ovog Steve u celoj skijaskoj javnosti hahahahahaha. Njegove postove citati, to je neprocenjivo jer su uvek puni humora a opet i korisnih saveta (mislim ovo za gola dupeta)... Civane, ja bih ti ipak iskreno preporucio da probas nesto malo drugacije, ako ceo zivot vozis SL, sad uzmi neki AllMountaine kao recimo ovako nes:

    http://www.kupujemprodajem.com/Scott...er_id=41891799

    Cisto da imas neku predstavu, ova skija na ovu duzinu i ovolii struk ima radijus 15m sto je za samo 3 metra vise od skije koju ti gledas. Ako vec zelis da probas nesto novo pa da prodas ako ti se ne svidi, bolje probaj ovako nesto veruj mi

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •