Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 26

Tema: Prava veličina pancerica

  1. #1
    Ski legenda
    Datum registracije
    08.03.2010
    Godina
    51
    Poruke
    218

    Podrazumevano Prava veličina pancerica

    Tragom ove vesti...

    http://www.skijanje.hr/vijesti/clana...nosti?id=24946

    Čovek koji ima iskustva sa prodajom skijaške opreme izjavio je da 80 procenata skijaša nosi pogrešan broj pancerica...

    I mislim da je potpuno u pravu: kupovao sam pancerice kod nas u dva navrata, kao pocetniku uvalili su mi bili recimo 27.5. Sta cu, nisam znao, slusam ljude, racunam, oni znaju...pa mi bile velike naravno. Posle toga odem da kupim druge, daju mi 27, kao ove su ti super, lepe su i dobre

    Odem na skijanje, vidim bre noga mi seta ali valjda tako treba, kao...i prosle godine resim da jednom za svagda resim taj problem i da kupim cipelu, uradim boot fitting i sve kako treba, da znam da sam s time zavrsio. U radnji covek mi lepo da onu spravu da stavim nogu, kaze 26.5. Ja kazem, ali nije to moj broj (nosim 42-43), on odgovara: evo sta kaze sprava. Naravno, morao da ga poslusam i stvarno ispade to moj broj...

    Eto, cisto kao nauk onima koji planiraju da kupe cipelu...da se ne zalecu zbog povoljne cene jer je preostao jos samo taj broj, da ne posegnu za onim "ma uzecu dva para carapa" i sl. Velika je razlika kada je cipela onakva kakva treba da bude
    Solden, Hochgurgl - Obergurgl, Serfaus - Fiss - Ladis, Ischgl, St.Anton - Lech - Zurs, Pitztal, Hintertux, Kitzsteinhorn, Pressena, Molltaler, Mayrhofen, Katschberg, Obertauern, Val Thorens, Meribel, Courchevel, Les Menuires, Cervinia, Val Touranche, Courmayer, Bormio, Livigno, Kronplatz, Folgarida - Marileva, Madonna di Campiglio, Passo Tonnale, St Moritz, La Thuile, La Rosserie, Arabba - Marmolada, Canazei, Corvara, Alta Badia, Val Gardena, Sella Ronda, Pohorje, Kop, Jahorina...

  2. #2
    Super Member ninic avatar
    Datum registracije
    01.01.2012
    Lokacija
    18410 Niš bre!
    Skije / Bord
    ELAN WAVEFLEX 78ti
    Poruke
    450

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od average Pogledati poruku
    Tragom ove vesti...

    http://www.skijanje.hr/vijesti/clana...nosti?id=24946

    Čovek koji ima iskustva sa prodajom skijaške opreme izjavio je da 80 procenata skijaša nosi pogrešan broj pancerica...

    I mislim da je potpuno u pravu: kupovao sam pancerice kod nas u dva navrata, kao pocetniku uvalili su mi bili recimo 27.5. Sta cu, nisam znao, slusam ljude, racunam, oni znaju...pa mi bile velike naravno. Posle toga odem da kupim druge, daju mi 27, kao ove su ti super, lepe su i dobre

    Odem na skijanje, vidim bre noga mi seta ali valjda tako treba, kao...i prosle godine resim da jednom za svagda resim taj problem i da kupim cipelu, uradim boot fitting i sve kako treba, da znam da sam s time zavrsio. U radnji covek mi lepo da onu spravu da stavim nogu, kaze 26.5. Ja kazem, ali nije to moj broj (nosim 42-43), on odgovara: evo sta kaze sprava. Naravno, morao da ga poslusam i stvarno ispade to moj broj...

    Eto, cisto kao nauk onima koji planiraju da kupe cipelu...da se ne zalecu zbog povoljne cene jer je preostao jos samo taj broj, da ne posegnu za onim "ma uzecu dva para carapa" i sl. Velika je razlika kada je cipela onakva kakva treba da bude
    Moje prve pancerice su bile broj 28,5 ,kupio sam ih nove i kada sam posle 3 dana skijanja malo razgazio unutrasnjost skontao sam da sam promasio za ceo broj...prodao nove i kupio polovnjaka 27,5.

  3. #3
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Što se tiče veličine:

    - Merenje stopala plus nazuješ shell od cipele bez uloška, dotakneš napred prstom shell i nazad zavučeš ruku (gurneš koleno napred) da proveriš koliko mesta ima za uložak;

    - Prodavncima ne veruješ*ništa, pogotovo ovima što prodaju u gradovima, oni će ti uvek pre prodati veću cipelu zato što je to njima sigurnije. Ako ti prodaju veću cipelu mnogo je manja šansa da te žuljaju negde a samim tim i da se žališ prodavcu, a ogroman broj skijaša neće ni primetiti da im je cipela (pre)velika;

  4. #4
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.01.2012
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    805

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od wlad Pogledati poruku
    Što se tiče veličine:

    - Merenje stopala plus nazuješ shell od cipele bez uloška, dotakneš napred prstom shell i nazad zavučeš ruku (gurneš koleno napred) da proveriš koliko mesta ima za uložak;

    - Prodavncima ne veruješ*ništa, pogotovo ovima što prodaju u gradovima, oni će ti uvek pre prodati veću cipelu zato što je to njima sigurnije. Ako ti prodaju veću cipelu mnogo je manja šansa da te žuljaju negde a samim tim i da se žališ prodavcu, a ogroman broj skijaša neće ni primetiti da im je cipela (pre)velika;
    Sa svime se slazem, osim sa jednim, nisu SVI prodavci u gradovima takvi, znam bar dva izuzetka u nasem gradu u dve rezlicite radnje, necu navesti imena da ne reklamiram... Ti ljudi kada sam vodio druga da kupi pancerice, probao je 5-6 modela i rekli su da ne uzima jer mu nece odgovarati, iako je on od silnog traznja, poludeo i hteo da kupi jedan model koji mu je odgovarao ali je bio samo pola broja veci, nije bilo njegovog broja. Sve u svemu, velika muka naci pravu pancericu ali veoma potrebna muka i prosto kada kupujete pancerice budite spremni i naoruyajte se vremenom i strpljenjem.

  5. #5
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Ne kažem ni ja da su svi takvi , samo kako čovek da zna kakav je prodavac? To što si naveo je pre izuzetak nego pravilo. Po pravilu te pitaju koji broj cipele nosiš .

    Suština je da kada ideš da kupuješ cipele sam moraš da odrediš sve parametre, pošto će te prodavac po pravilu dovesti u stramputicu . Ne pričam samo o našim prodavcima, pošto sam išao sa ljudima napolje u kupovinu cipela kao savetnik ista priča. Po gradovima u većim prodavnicama gomila neiskusnih prodavaca (neskijaša, samo završili obuku za prodaju).

    Na planini je druga priča, dobar deo prodavaca (ne svi) su skijaši, sa velikim iskustvom i nije im cilj samo da "uvale" neke cipele .

  6. #6
    Super Member
    Datum registracije
    27.12.2012
    Lokacija
    Kapedunum
    Skije / Bord
    Head Supershape i. Magnum, Head WC i.SLR, Fischer RC4 THE CURV RACE TI
    Poruke
    352

    Podrazumevano

    Čitajući sve napisano ipak mi se čini da je mnogo lakše odabrati pravu veličinu pancerica za sebe nego ih kupovati za dete. Klinci vrlo često ni kada je obična obuća u pitanju ne mogu sa sigurnošću da kažu da li je knap,taman ili malo veća, nego ručnom metodom određuješ dokle su prsti, a to je sa pancericama neizvodljivo :-D Još ako se uzme u obzir da klincima noga još uvek raste, većina roditelja nije u mogućnosti da svake sezone u prodavnici kupuje nove pancerice, onda ne preostaje ništa drugo nego igrati rulet i tražiti odgovarajuće preko oglasa.
    Uz to, vrlo često i te koje se prodaju preko oglasa nisu iz istog mesta u kome živite tako da ne postoji mogućnost da se probaju pre kupovine. Verovatnoća da se ubode nešto što 100% odgovara je čista lutrija. Ni brojevi nisu garancija da će dužina biti odgovarajuća jer koliko sam do sada mogla da primetim nemaju svi proizvođači iste oznake, jedino su milimetri ti koji ne lažu, valjda... I sad, kako da čovek bude pametan i da nađe pancericu za dete koja će koliko toliko biti odgovarajuće veličine? Da li se dužina gazišta kupuje kao i kod obične obuće ili se nešto dodaje ili oduzima?
    Evo primera, moje dete ima dužinu stopala 21 cm i običnu obuću nosi broj 32-33. Aktuelne pancerice za koje ona tvrdi da su joj taman su broj 34 sa deklarisanom dužinom gazišta 21,5.
    E sad, gledam neke Salomon pancerice, i kako vidim po njihovoj tabeli njoj bi sada trebao broj 35 jer je i njima dužina 21,5.
    http://www.evo.com/salomon-ski-boot-...nd-womens.aspx

    Za ovu sezonu smo podmireni, ali, ako neko ima iskustva sa ovom problematikom neka udeli neki koristan savet da naučim još nešto pametno do sledeće kupovine :-)
    Ako se tvrdi da 80% skijaša ima neodgovarajuće pancerice ja sam ubeđena da je taj procenat kod dece još veći. Pogotovu kada su u pitanju deca koja prvi put staju na skije, jer je njima malo teže objasniti da pancerice ne mogu da budu udobne kao patofne i da to mora da steže, a ako steže ne znači da su im pacerice male :-D

  7. #7
    Junior Member
    Datum registracije
    08.05.2013
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    17

    Podrazumevano

    Postoje podešavajuće (rastuće) pancerice za decu Roces Idea i svaki par pokriva po 5 brojeva (npr. od 30 do 35). Ja planiram da uzmem tako nešto ali kada budu sniženja.
    Isto koštaju u Srbiji koliko i u Nemačkoj.
    http://planetbike.rs/pbshop/Ski%20op.../Cipele/10699/

  8. #8
    Ski Magare Milos011 avatar
    Datum registracije
    05.01.2007
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    45
    Poruke
    492

    Podrazumevano

    I ja sam broj svojih pancerica smanjio za 1cm posle druge kupovine....

    Što se tiče dečjih... ćerka treću sezonu skija sa ovim podešavajućim Roces. Nije neki vrhunski kvalitet, ali se nisu pokazale loše. Ja sam ih nove u PB (na šatro popustu na sajmu) platio oko 100€.

    Za decu je najbitnije da izmerite dužinu u mm i tu ne bi trebalo da bude greške. Razlika od 0,5cm nije velika...

  9. #9
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    Pravi problem je da vecina ljudi nisu strplivi pri kupovini.
    Verovatno je nekima lako dati 300-400evra onako iz rukava,
    pa sad sto kupuju cipele velika stvar.
    E velika je...
    svaka i malo ozbiljna prodavnica plasticnih cipela mora imati merac duzine stopala.
    Od toga se pocinje, a zatim se ide na sirinu stopala i ...
    Preko bare svaka i malo ozbiljna prodavnica ne s samo plasticnih nego i
    hiking/trekking cipela ima ovih meraca.
    E sad kod ski cipela, nemojte ocekivati da vam cipela bude 'knap', jer ona ne sme da vam bude 'knap', nego je vi podesite mikropodesacima da bude 'knap'.
    I naravno nisu sve cipele radzene za sva stopala.
    Vi morate pronaci cipele radzene kalapom najblize vasem stopalu.
    Tek onda dolaze mikropodesaci ili ono bootfitting.
    Ja imam veoma dugacko stopalo a usput i veoma usko i uz to i
    veoma dugacki nozni prski, posebno drugi u redu i on stalno udira napred
    ali ne sme da udara i ne udara, zato sto sam takve cipele JA odabrao a ne neki prodavac.

  10. #10
    Ski Magare Milos011 avatar
    Datum registracije
    05.01.2007
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    45
    Poruke
    492

    Podrazumevano

    Ja kada obučem moje cipele prsti mi blago udaraju napred. Kada ih zakopčam noga "legne" na mesto i onda ne udaraju...

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •