Strana 7 od 15 PrvaPrva ... 56789 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 61 do 70 od 142

Tema: -idealna duzina-

  1. #61
    Super Member plecko avatar
    Datum registracije
    17.01.2009
    Lokacija
    Obrenovac
    Godina
    46
    Poruke
    410

    Question

    Citirati Originalno postavljeno od plecko Pogledati poruku
    hvala svima na odgovorima, sto se tice '"idealne duzine".
    a da li treba da obratim paznju na radijus, jel bolje (ili lakse) voziti skiju sa vecim ili manjim radijusom ?

  2. #62
    Super Member plecko avatar
    Datum registracije
    17.01.2009
    Lokacija
    Obrenovac
    Godina
    46
    Poruke
    410

    Question

    Citirati Originalno postavljeno od oggy Pogledati poruku
    E da, kad smo vec kod duzine, nicim izazvana opaska... sad sam na zimovanju vozio Voelkl Racetiger GS od 185cm. Hebote zivot skijetine, sa onoga je gotovo nemoguce pasti Mada sam se iznenadio da i njoj plesu vrhovi u spustu kad se bas momacki zaletis...
    -e ovo sam i ja premetio,sad sam na KOP-u vozio Vollki od 160cm (slika),kad sam vozio spust skija mi plese, zasto ?
    Priložene slike Priložene slike

  3. #63
    Super Member milos_pg_91 avatar
    Datum registracije
    28.12.2007
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Elan Magfire 8
    Godina
    32
    Poruke
    1.275

    Podrazumevano

    Pa jer je skija kraca, vjerovatno je i radijus manji. Stabilnija je u kracim zavojima, dok je u duzim i spustu nestabilnija(kao sto si rekao, u spustu ti plesu skije).

  4. #64
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od plecko Pogledati poruku
    -e ovo sam i ja premetio,sad sam na KOP-u vozio Vollki od 160cm (slika),kad sam vozio spust skija mi plese, zasto ?
    Zato što su oba ruba skije u relativno malom radijusu. Kad voziš spust, skije su cijelom površinom na snijegu, ali s obzirom da staza nije idealno ravna, u jednom momentu lijevi rubnik "hvata" snijeg više od desnog i skija krene skretati lijevo, a u slijedećem momentu desni rubnih "uhvati" bolje, pa skija krene malo desno. I tako dalje, i tako bliže...
    Zato se karving skije uvijek voze na rubovima. Umjesto spusta pravo se skije lagano nagnu na jednu stranu i vozi se široki zavoj, pa onda na drugu stranu itd.

  5. #65
    Senior Member funyrace avatar
    Datum registracije
    26.11.2011
    Lokacija
    Sarajevo
    Skije / Bord
    Head i supershape, Stockli cross pro
    Godina
    53
    Poruke
    192

    Podrazumevano Offpiste skije

    Pomoć oko izbora skije za offpiste visina 185cm/95kg napredni rekreativac skijam sve staze uključujući i crne bez problema. U odličnoj kondiciji i dobre tehnike (stare i nove). Vez za skiju Tyrolia ld12 wide brake 115mm zahvaljujući mom dragom prijatelju Stekanu. Koliko sam uspio shvatiti iz prethodnih postova skija bi trebala biti visa od 5/10cm. u zavisnosti koliko s dobro snalazim u cjelcu.

  6. #66
    ◆◆ Grimani avatar
    Datum registracije
    04.02.2010
    Lokacija
    Valjevo
    Skije / Bord
    Line Sir Francis Bacon / Fischer BigStix / Volkl Mantra /
    Godina
    43
    Poruke
    858

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od funyrace Pogledati poruku
    Pomoć oko izbora skije za offpiste visina 185cm/95kg napredni rekreativac skijam sve staze uključujući i crne bez problema. U odličnoj kondiciji i dobre tehnike (stare i nove). Vez za skiju Tyrolia ld12 wide brake 115mm zahvaljujući mom dragom prijatelju Stekanu. Koliko sam uspio shvatiti iz prethodnih postova skija bi trebala biti visa od 5/10cm. u zavisnosti koliko s dobro snalazim u cjelcu.
    Duzina zavisi i od cambera ili rokera ili kombinacije kamber roker...
    Ukoliko je kamber klasican ja bi ti preporucio nesto tvoje visine ili koji cm gore-dole. Ukoliko ima roker onda duze bar 10cm.
    Ja sam npr visok oko 188cm i dok sam bio laksi za skoro 10 kila vozio sam 180cm a sad imam nekih 92+kg i vozim 190cm tradicionalni kamber Gotama skije.

  7. #67
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Potpuno se slažem sa Grimanijem. Ako će se skija koristiti i na uređenoj stazi, i radijus može igrati ulogu (manji radijus - duža skija). Nedavno vidjeh skije od 180cm, struka 94mm i radijusa 14m !!! Riječ je o Movement Mosquito skijama.

  8. #68
    Junior Member
    Datum registracije
    16.01.2011
    Godina
    53
    Poruke
    27

    Podrazumevano

    HEAD Cyber XP 100 N all mountain expert E 122 67 107 13@177 $1,075.00

    Jel probao neko ovu skiju model iz 2001, doduse ja sa svojih 176cm vozim ovu skiju od 170cm i radijusa 12m, godinama sam je trazio i najzad naso naravno polovnu iz rente...

    Ova skija se stvarno razlikuje od svega sto sam do sada vozio, pa me bas zanima iskustvo jos nekog skijasa (iskusnijeg) koji je probao ovo.

  9. #69
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Grimani Pogledati poruku
    Duzina zavisi i od cambera ili rokera ili kombinacije kamber roker...
    Ukoliko je kamber klasican ja bi ti preporucio nesto tvoje visine ili koji cm gore-dole. Ukoliko ima roker onda duze bar 10cm.
    Ja sam npr visok oko 188cm i dok sam bio laksi za skoro 10 kila vozio sam 180cm a sad imam nekih 92+kg i vozim 190cm tradicionalni kamber Gotama skije.
    U koliko je kombinacija klasicni kamber sa rokerom onda skija moze da bude u visini njenog korisnika ili nesto duza, (nije nikakvo pravilo da bude barem 10cm duza) to naravno zavisi od konstrukcije, sto roker tj luk u kom je skija uvijena prema nebu veci to pozeljnija veca duzina skija, i obrnuto, ali nema pravila razlicito je zavisi od modela do modela. Big mountains se u pravilu nabavljaju duze nego BC modeli, ali i to je stvar licnog izbora. Duzine se svakako ne treba plasiti, ali nema potrebe za pretjerivanjem.
    Bas se spremam da napisem recenziju o nedavnim intimnim iskustvima sa mojom novom ljubimicom u allmountain kategoriji maca 187cm dugacka, a 131-112-128 prsa-struk-kukovi. Ja sam 184,5cm 77kg. Od slucajne ljubavnice za 6 dana koristenja postala supruga, zivotni partner od kojeg se ne odvajam 7/24
    Izmenio/la Sapa; 10.03.2013 u 08:31.

  10. #70
    Ski legenda Pejamachine avatar
    Datum registracije
    09.12.2007
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Atomic D2 VF 75, Elan SLX comp
    Poruke
    415

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od stekan Pogledati poruku
    Nedavno vidjeh skije od 180cm, struka 94mm i radijusa 14m !!! Riječ je o Movement Mosquito skijama.
    Kuda te skije prodju, ratrak ne mora...
    Poor glide is like bicycling with a flat tire.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •