Strana 8 od 15 PrvaPrva ... 678910 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 71 do 80 od 142

Tema: -idealna duzina-

  1. #71
    Member
    Datum registracije
    02.12.2012
    Lokacija
    Nis
    Skije / Bord
    Elan Amphibio 12 2013
    Poruke
    75

    Podrazumevano

    Kazu da duzina nije bitna... samo tehnika :P

  2. #72
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od bokyn Pogledati poruku
    Kazu da duzina nije bitna... samo tehnika :P
    Pa i ja se tim tjesim

  3. #73
    Senior Member funyrace avatar
    Datum registracije
    26.11.2011
    Lokacija
    Sarajevo
    Skije / Bord
    Head i supershape, Stockli cross pro
    Godina
    53
    Poruke
    192

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od funyrace Pogledati poruku
    Pomoć oko izbora skije za offpiste visina 185cm/95kg napredni rekreativac skijam sve staze uključujući i crne bez problema. U odličnoj kondiciji i dobre tehnike (stare i nove). Vez za skiju Tyrolia ld12 wide brake 115mm zahvaljujući mom dragom prijatelju Stekanu. Koliko sam uspio shvatiti iz prethodnih postova skija bi trebala biti visa od 5/10cm. u zavisnosti koliko s dobro snalazim u cjelcu.
    http://www.ebay.com/itm/Head-Skis-Ri...item35c2138716

    Evo ovo pronađoh na ebay-u došle bi eventualno u septembru za sljedeću sezonu. Molim iskusnije skijaše off-piste za komentar ili sugestiju.
    Lijep pozdrav

  4. #74
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    Ne poznajem doticnu, ali nema se razloga sumnjati u neke od navedenih recenzija; na brzinu preletih, kolko vidim klasicni kamber, sa ovim geometrijom skija za sve uslove, u sustini bi trebalo da se radi o izuzetno stabilnoj skiji, koja nije prevashodno svorena za duboki cjelac, naravno da i to moze, ali nije roker, kosto nije ni carve skija za staze. Znaci ako trazis nesto 'za surfanje' onda bih ja licno trazio u drugom segmentu, ali ponavljam ima dovoljno sirine ( a pomenuse i onaj ekstra mekani vrh skije) da ti skijanje u cjelcu ucini veselijim i laksim. S druge strane za mene je offpist skijanje, skijanje na svakoj vrsti snjega koji nije utaban i nemora prevashodno da bude duboki cjelac. Skija ove konstrukcije upravo ima prednost nad reverse camber/rocker konstrukcijom kad se radi o takvoj vrsti terena(razrovano, smrzlo, oguljeno, dzombasto, kasasto...jednom rijecju belaj, ali i nevidjen uzitak skijanja van staza ).. Ako trazis curu za sve a ne samo za dubok snjeg, ovo zvuci kao dobar izbor. Ne znam kolko imas iskustva sa sirim skijama, ali ako nemas ne brini nista, ova sirina ce te samo ugodno iznenaditi, moje nove skije su 1cm sire od ovih, i vjeruj da se na stazi ponasaju sasvim zadovoljavajuce. Na crnoj tvrdoj stazi odlicno manevrisale, na hangovima se ponasale pristojno bez da se ima osjecaj da ti trebaju 3 hanga dok promjenis pravac, a moja skija za razliku od tvoje ima izraziti roker i u vrhu i u repu, plus je naravno twintip.


    Sto se duzine tice, ja licno nebih isao (puno) preko tvoje visine!. Camber, relativno tvrda sendvic konstrukcija...Stvarno nema potrebe ici ''preko glave'' sem ako ne planiras voziti 'big mountain-big lines' u super G zavojima, u sta sumnjam. Meni se po karakteristikama ova skijica i cini kao neka umjerena verzija tzv big mountain modela
    Izmenio/la Sapa; 16.03.2013 u 13:01.

  5. #75
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    Au, tek sad vidim da je 193cm, iskreno junacka duzina, u odnosu na tvoju visinu, vec napisah moj stav o tome u prethodnom postu. Da je neka rocker tehnologija, ja bi ti rekao No problem, samo pici. Ovako mi ovo zvuci podugacko za klasicnu skiju koja nije ni makar semi-twin tip. Ne znam vidi, pitas za savjet ja bi licno sto se duzine tice ipak trazio dalje.

  6. #76
    Senior Member funyrace avatar
    Datum registracije
    26.11.2011
    Lokacija
    Sarajevo
    Skije / Bord
    Head i supershape, Stockli cross pro
    Godina
    53
    Poruke
    192

    Podrazumevano

    Super hvala na pomoći zaista nemam nikakvog iskustva sa ovom vrstom, a big mountain lines ne planiram voziti sigurno. Potražit ću u međuvremenu nešto novo. Niti ja sebi ne bih poželio naparaviti problem od nečega što bi trebao biti užitakl. Puno si mi pomogao.
    S poštovanjem Funyrac.

  7. #77
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    Jos jednom obrati paznju na razliku izmedju klasicno modelirane daske (camber) i nppr daske sa klasicnim kamberom koji ima rocker/early rise (ekstra uvijna daska na gore) u prednjem i eventualno zadnjem dijelu tj repu, u odnosu na vezove. ne mora biti twin tip, a moze. Ovakve skije, daju na upeglanoj, ravnoj stazi, osjecaj kao da se skija na puno kracoj skiji, to zbog tog uvijenog prednjeg/zadnjeg dijela koji ne dodiruje snjeg, znaci da skija ima manju 'korisnu duzinu', zato je modele pravljene u pomenutoj tehnologiji pozeljno imati u vecoj duzini (tih pomenutih, famoznih 5,10 ili vise centimetara). S jedne strane daju stabilniji osjecaj 'onpist', a sa druge strane imaju vecu i plovnost i stabilnost offpist. Mozda je tebi ovo sve poznato, ali ako nije onda sam ti ovim valjda malo pomogao da skontas kod kojih modela je stvarno pozeljno nabaviti skiju ±5,10cm od svoje visine. Mozda nisam naj bolje objasnio

  8. #78
    ◆◆ Grimani avatar
    Datum registracije
    04.02.2010
    Lokacija
    Valjevo
    Skije / Bord
    Line Sir Francis Bacon / Fischer BigStix / Volkl Mantra /
    Godina
    43
    Poruke
    858

    Podrazumevano

    Evo zanimljiv clanak, postoji tabela na kojoj pise kontaktna povrsina i po tome mozes odrediti da li duzu ili kracu skiju uzeti. Imam negde pdf fajl od Line skija gde je isto upisana duzina kontaktne povsrine, duzina rokera/early rise kao i visina istog. Lepo se vidi da sa vecim rokerom skija iste duzine moze da ima manju ili vecu kontaktnu povrsinu. U clanku pise sto agresivnije skijas uzmi vecu duzinu i kaze ako imash sumnje uzmi duze



    evo dole "blueprint"(nadam se da lektori spavaju) mog nekog modela sa early rise + tradicionalni kamber
    Priložene slike Priložene slike

  9. #79
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Grimani Pogledati poruku
    Lepo se vidi da sa vecim rokerom skija iste duzine moze da ima manju ili vecu kontaktnu povrsinu. [B]U clanku pise sto agresivnije skijas uzmi vecu duzinu i kaze ako imash sumnje uzmi duze r
    Dobar ti ovaj pregled. A ovo gore podebljano se podrazumjeva, osim sto bi uz agresiju pomenuo i brutalnu snagu. Dzaba mi agresija ako nema kondicije u nogama

  10. #80
    Senior Member funyrace avatar
    Datum registracije
    26.11.2011
    Lokacija
    Sarajevo
    Skije / Bord
    Head i supershape, Stockli cross pro
    Godina
    53
    Poruke
    192

    Podrazumevano

    Hvala puno na više nego iscrpnoj pomoći puno stvari će mi biti lakše za tražiti sada. Sapa i Grimani samo nastavite ovako loše objašnjavati.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •