Strana 9 od 15 PrvaPrva ... 7891011 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 81 do 90 od 142

Tema: -idealna duzina-

  1. #81
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    kad god vidim ovaj naslov ja se prvo trznem pa tek onda se setim da se prica o skijama
    History is made by those who dare to break the rules.

  2. #82
    Senior Member funyrace avatar
    Datum registracije
    26.11.2011
    Lokacija
    Sarajevo
    Skije / Bord
    Head i supershape, Stockli cross pro
    Godina
    53
    Poruke
    192

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Grazer Pogledati poruku
    kad god vidim ovaj naslov ja se prvo trznem pa tek onda se setim da se prica o skijama

  3. #83
    Super Member plecko avatar
    Datum registracije
    17.01.2009
    Lokacija
    Obrenovac
    Godina
    46
    Poruke
    410

    Podrazumevano

    pa ova moja tema postade i popularna, davne 2009 sam postavio pitanje a evo i dalje je aktuelna, "idealna dužina" hm

  4. #84
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od plecko Pogledati poruku
    pa ova moja tema postade i popularna, davne 2009 sam postavio pitanje a evo i dalje je aktuelna, "idealna dužina" hm
    samo sto se te davne godine prepiralo oko toga koliko skija treba da bude kraca, a sad je tema koliko skija treba da bude duza u odnosu na visinu skijasa. naravno u pitanju je drugi segment sto se materijala tice, ni danas nikom ne bih preporucio da nabavlja atomic gs + 5,10 cm. ;-)

  5. #85
    Ustajanjeeeeeeeeeeeeeeeee hehehe avatar
    Datum registracije
    23.02.2006
    Lokacija
    Kragujevac
    Skije / Bord
    Fischer AMC76
    Godina
    61
    Poruke
    807

    Podrazumevano

    Elan na svom sajtu ima ovaj ski-selector, koji čak ni za "čačkalice" ne preporučuje mnogo kraće od visine skijaša (cca 5cm).
    Fischer slične stvari (-5,-10) preporučuje ovde s tim što u obzir uzima i vrlo bitan faktor starosti skijaša.

    Možda bi trebalo da revidiramo svoja razmišljanja o idealnoj dužini/kratkoći skija

  6. #86
    Super Member plecko avatar
    Datum registracije
    17.01.2009
    Lokacija
    Obrenovac
    Godina
    46
    Poruke
    410

    Podrazumevano

    ja od sad samo 175cm, kraću nikako....

  7. #87
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od hehehe Pogledati poruku
    Možda bi trebalo da revidiramo svoja razmišljanja o idealnoj dužini/kratkoći skija
    Cika Arso, cika Sapa vec jedno desetljece revidirao vlastite svjetonazore, jos od 2001 ne vozi nista ispod 180 cm.
    mislim da sam te godine zadnji put stao na neki iznajmljeni Rosinjol Vajper od 168cm
    ps
    iskreno mislim da ne treba pretjerivati, osim kad se stvarno radi o izrazitim roker i twintip modelima, voziti klasicni camber preko svoje visine je cak i meni kao liberalnom tipu to malo too much; inace trka za duzinom ispade ko nabavka pistolja dugih cjevi, ogromnih automobila, cesto je velicina/duzina omiljene igracke obrnuto srazmjerna duzini one neke druge alatke za licnun upotrebu)

  8. #88
    če gevara avatar
    Datum registracije
    08.01.2011
    Lokacija
    Бања Лука, РС
    Skije / Bord
    Нордика Енфорсер
    Poruke
    542

    Podrazumevano

    Ma sve to kliže ...

  9. #89
    Ustajanjeeeeeeeeeeeeeeeee hehehe avatar
    Datum registracije
    23.02.2006
    Lokacija
    Kragujevac
    Skije / Bord
    Fischer AMC76
    Godina
    61
    Poruke
    807

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Sapa Pogledati poruku
    Cika Arso, cika Sapa vec jedno desetljece revidirao vlastite svjetonazore, jos od 2001 ne vozi nista ispod 180 cm.
    Ma ti si navučen na beli prah... ti moraš tako... a ima i ono "ako je debela, mora biti visoka"

    Ove Elanove preporuke za čačkalice su mi bile čudne pre 6-7 godina kad sam istraživao opremu... od tada sam promenio 3 para skija ali nikad se nisam usudio da kupim preporučenu dužinu već uvek 165cm... sve kontam ako je kraća-upravljivija je, a to ne mora da bude 100% tačno... sasvim lepo sam vozio pozajmljene skije od 175cm... čak mogu reći i da sam ih vozio lakše nego svoje krateže.
    Planirao sam da sledeće koje budem kupio ne budu kraće od 170cm a ni duže od 175cm pa ćemo videti...
    Te daščurine koje terate ti, Tadija, wlad i još poneki momci odavde, nisu za moje ostarele kosti

  10. #90
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Heh, nikad nije kasno za pravu ljubav.

    Evo ja krenuo ponovo sve duze i duze, pre par sezona SL 165, kao da pa mora samo ta duzina, pa jurcao sa njima sve brze i brze, nestabilnije i nestabilnije - ponovo smo se druizili u subotu i nedelju posle dve godine...pa malko procitao, pogledao, probao, pa presao na GS 175 vec dve godine non stop na njima, jurcam ali stabilnije. Evo sad se vratih sa debelom 88-icom od 184 visine sa Kop-planine i ide bucka bez problema, cak i brze iako je pitoma. Lele, cak i brzo vijuganje mi krenulo zadnji dan!

    Uvek me podseti Tadija na ono "Jarane, pa ti to vozis laminate!"

    Imao sam prilike da vidim Tadiju kako vozi karving sa laminatima po stazi sa 125mm ispod cipele, a vi vid'te!

    @Sapa, kako sam krenuo sve duze, ona licna alatka izgleda sve kraca u pm!

    Eh, da visok sam oko 178, pa uporedjujte - svaka skija je bila baj d buk po visini za mene.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •