Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Rezultati 11 do 20 od 28

Tema: Kad zaledi dizel

  1. #11
    Instruktor za uzivanje Symon avatar
    Datum registracije
    17.12.2005
    Godina
    61
    Poruke
    222

    Podrazumevano

    90 % zajebancije s dizelom nastaje zbog izdvajanja parafina te stoga dizel gubi tecljivost. Ako sami niste pripremili dizel gorivo za minus jer to ne radi onaj ko treba nagrabali ste najcesce na planini.Tek mali deo problema pravi voda. Pravila nema da li ste sipali kod "privatnika" il na drzavnoj. Nisam cuo jos nikog da se zali na MOL-ov bilo dizel ili euro dizel. Presao sam preko 3000000 km raznim dizel prevozima i nikad mi nije "zaledila" nafta, samo je treba adekvatno pripremiti kad vec to ne rade rafinerije sa dolaskom hladnih dana...

  2. #12
    Member
    Datum registracije
    06.12.2005
    Poruke
    55

    Podrazumevano

    Dok sam dosta vremena provodio na mjestima gdje temeperatura ide ispod - 10 stepeni gorivo sam "pripremao" na sledeći način: Na metalnom buretu od 200 litara postavim slavinu na 25 cm od dna prema vrhu. Sipam gorivo u bure i ostavim da se staloži. Na dno padne voda sa svim lošim sastojcima. Pred put kroz slavinu i gusto sito istočim koliko može da stane u rezervoar + kanister-e (ako treba) i nikada nijesam imao problema. Ranije sam u rezervoar dodavao malo benzina (kada sam koristio D-1 ili D-2) a u zadnjih par godina dodajem Wurth zimski aditiv (koristim Euro dizel). Ovakom pripremom nikada nijesam imao problema sa dizelom. Prošle godine, recimo, na Žabljaku sam palio bez problema na -20. Naravno, pretpostavka je da su motor, akumulator i starter u dobrom stanju.

  3. #13
    no fear nidza avatar
    Datum registracije
    10.01.2006
    Lokacija
    N.B.G.
    Skije / Bord
    Head e-SL
    Godina
    47
    Poruke
    310

    Podrazumevano

    Ja ništa nikad nisam sipao u eurodizel. Prvi put sad sam sipao injektor kliner, wynss-ov ako se ne varam. Nije da sam imao problema, ali čisto neka malo pročisti.

    Eurodizel bi morao da ima aditive protiv smrzavanja. Znam da D2 mora da se tretira, ali ne i eurodizel. Takođe imam i separator vode sa senzorom vezan za filter za gorivo - puno novih dizela to ima.

    Sve u svemu, tretman novog dizela je isti kao benzinca da voziš, tj. nema nikakvog zimskog tretmana goriva (ima, ali benzinske pumpe vode računa u sadržaju aditiva, ne vozači).


  4. #14
    sta reci Bata Bane avatar
    Datum registracije
    12.01.2005
    Lokacija
    Belgrade
    Skije / Bord
    Head XRC 800i
    Godina
    55
    Poruke
    1.505

    Podrazumevano

    Uvezao sad auto sa dizel multijet motorom, dok sam gorivo sipao u Nemackoj i Austriji, nisam imao nikakav problem, auto je isao kao blesav sve dok nisam potrosio taj dizel. Onda nastaju problemi, sipao sam nekoliko puta na jugopetrolu i najednom poceo je da trokira i da radi neravnomerno i slabo da vuce. Saznao sam od coveka koji se bavi naftnim derivatima da jedini prodavac goriva u srbiji koji uvozi gorivo a ne kupuje iz pancevacke rafinerije je MOL, i ljudi od tada samo na MOL-u, i auto ide ko metak i pali na bilo kakvom minusu.

  5. #15
    Member dex7 avatar
    Datum registracije
    21.03.2007
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Race SC
    Godina
    51
    Poruke
    79

    Podrazumevano

    Sta reci amerikanci znaju najbolje hahaha.

  6. #16
    Senior Member
    Datum registracije
    03.12.2008
    Lokacija
    Kragujevac
    Skije / Bord
    Volkl Racetiger SC Ti
    Godina
    43
    Poruke
    128

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Bata Bane Pogledati poruku
    i ljudi od tada samo na MOL-u, i auto ide ko metak i pali na bilo kakvom minusu.
    To ću i ja od sada da praktikujem, ta pumpa mi je blizu gajbe

  7. #17
    no fear nidza avatar
    Datum registracije
    10.01.2006
    Lokacija
    N.B.G.
    Skije / Bord
    Head e-SL
    Godina
    47
    Poruke
    310

    Podrazumevano

    Zar MOL nisu Madžari?

    I ja sam o MOL-u čuo sve najbolje, međutim popriličan je cim sa Nbgd-a pičiti do Braće Jerković. Nisam primetio nikakvu razliku kad sipam tamo ili na Eko. Na nekoj drugoj pumpi nisam nikad ispao, a sa ovim autom sam prešao 35 hiljada km, posetio Kopaonik u više navrata, kao i Durmitor. Uskoro Sinaja i Brašov, a ne pada mi napamet da sipam bilo kakve gluposti sem samog dizela i povremeno ovog čuda za čišćenje sistema za ubrizgavanje.

  8. #18
    Super Member
    Datum registracije
    01.12.2008
    Lokacija
    Beograd i okolina
    Skije / Bord
    Snowboard, komada nekoliko
    Poruke
    207

    Podrazumevano

    Ja sam prosle godine isao na Kop nekoliko puta, i jedan od tih puta sam prilicno gadno prosao. Bilo je -25 i auto je dobro zaledio (Fiat 1.9 jtd), nista nije pomoglo dok ga ne odslepasmo do banje da se raskravi u garazi. E, sad, bilo je hladno i drugih dana, ali taj dan je bio poseban jer sam dva dana pre toga otisao do Bg i nazad na Kop, a gorivo sipao u Bg gde je bilo +5, tako da se neko izgleda nije potrudio oko aditiva. Sledeci put cu sam voditi racuna o tome, bilo je to skupo iskustvo.
    Da dodam, ovih dana nesto gnjavi akumulator na istom Fiatu, ali zato Niva na plin pali iz prve. Sta mislite sta vozim ovih dana
    Izmenio/la andrijapajic; 08.01.2009 u 02:16. Razlog: da dodam...

  9. #19
    no fear nidza avatar
    Datum registracije
    10.01.2006
    Lokacija
    N.B.G.
    Skije / Bord
    Head e-SL
    Godina
    47
    Poruke
    310

    Podrazumevano

    Takođe mogu da biram Nivu, ćale bi rado vozio Fiata da mu ponudim, ali ipak vozim Fiata. Nikakvih problema sa paljenjem. Nije isto kao na plusu, mrvu sporije vergla, ali isto tako mi se ponašao i svaki prethodni auto po ovakvom vremenu.

    Gde si sipao gorivo pre problema na Kopu?

  10. #20
    Super Member
    Datum registracije
    01.12.2008
    Lokacija
    Beograd i okolina
    Skije / Bord
    Snowboard, komada nekoliko
    Poruke
    207

    Podrazumevano

    Ma gorivo sam sipao u Beogradu gde je danima bilo +5 recimo, a posle 2 dana na Kopu je bilo -25. A sto se tice Fiata ovih dana, definitvno je u pitanju akumulator.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •