Strana 4 od 23 PrvaPrva ... 2345614 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 31 do 40 od 221

Tema: Isola 2000 & Auron

  1. #31
    Administrator admin avatar
    Datum registracije
    14.03.2005
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    63
    Poruke
    1.045

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od sas35bgd Pogledati poruku
    Intersuje me da li je cena prolaska kroz tunel izmedju Italije i Francuske 17,7evra ili kako je neko napisao na forumu,da ga ne imenujem i kompromitujem 50e?Radi se o tunelu Traforo del Frejus,predpostavljam da je to jedini put kada se ide na Francuska sijalista
    Odgovor....

    http://www.skijanje.rs/forum/showthr...t=1546&page=11

  2. #32
    Skier 100jan avatar
    Datum registracije
    22.02.2006
    Lokacija
    Novi Beograd
    Skije / Bord
    Volkl RTM 86
    Godina
    38
    Poruke
    149

    Podrazumevano

    S obzirom na obzir da sam otvorio temu, bilo bi lepo da posto sam se raspakovao napisem i koju (lepu) rec o svom prvom zimovanju u Francuskoj (i uopste u jEvropi). Ne mogu da sakrijem odusevljenje pripremljenoscu, sirinom i duzinom staza,koje kao sto rece plageton nisu nesto zahtevne, kao i njihovom povezanoscu u Isoli. O odnosu cene i kvaliteta skijanja mislim da ne treba trositi slova. Izlgeda da se ne zove bez razloga alspsko ...

    Prva 3 dana u Isoli Sunce przilo, vise nego dovoljno snega, cak pretoplo za moj ukus. Vecina ljudi je i pored mazanja zastitnim kremama izgorela. Prstale su bele staze

    Cetvrti dan smo isli u Auron, e tamo je vec bilo dosta raskvasenog snega, kacamaka sto bi rekli, verovatno zbog manje nadmorske visine i visih temp, a i dosta smo vremena izgubili u putu, sto nam se nije svidelo, tako da smo preostala 2 dana ipak proveli u Isoli, iako su u Auronu staze izazovnije.

    Sesti dan (nas poslednji tamo) je bio nesto posebno. Oko 9 ujutro je poceo da pada sneg uz opet dosta sunca sve dok se ozbiljni oblaci nisu navukli, a onda mecava i mnoooogo snega. Od podne - offpiste na stazi , tako da sam svoje skije i u tim uslovima isprobao, i sta reci, osim da su prevazisla sva ocekivanja (Magfire8, model 05/06, kupljene nove za pristojne pare ove sezone). Preko 40 cm snega je napadalo, masa se razisla i ostali su samo najludji
    Tu je prstao 'virgin snow', pravile se osmice..

    Jedino mi je krivo sto nismo i sedmi dan skijali, vec smo morali u Nicu, al sta da radim, masa nije bila raspolozena za pobunu i puc, tako da sam se priklionio onoj "kud svi Turci.."

    Sto se tice nocnog zivota, pored druzenja po sobama i na recepcijii tu je i bar Krokodil koji radi do 2 sata, koji pored str8 posecuje i druga raja, tako da je pozeljno setiti se one vojnicke (d..e uza zid).

    Samo bih jos da kazem Alpima " I'll be ba'k "

  3. #33
    Skier 100jan avatar
    Datum registracije
    22.02.2006
    Lokacija
    Novi Beograd
    Skije / Bord
    Volkl RTM 86
    Godina
    38
    Poruke
    149

    Podrazumevano

    Evo slika na FBu, pa koga interesuje moze da baci pogled, mrzi me da uploadujem opet

    http://www.facebook.com/album.php?ai...&id=1080216442

  4. #34
    Senior Member SkiBus avatar
    Datum registracije
    23.01.2007
    Poruke
    103

    Podrazumevano Isola & Auron sezona 2009/2010

    I u sezoni koja predstoji Udruženje ljubitelja skijanja SkiBus organizuje sedmodnevne ski aranžmane u ski centrima Isola2000 i Auron. Smeštaj je u Isoli2000, gde se skija prva tri dana, dok se naredna tri dana vozi u obližnji Auron (naravno, ko želi može da ostane da skija u Isoli) i skija u ovom predivnom skijalištu (poseduje dosta više zahtevnijih staza od Isole). Paket podrazumeva prevoz, smeštaj u četvorokrevetnim ili šestokrevetnim apartmanima i šestodnevni skipas, koji je jedinstven i važi za oba ski centra. U povratku je predviđen celodnevni izlet u Nici..

    Smene i odgovarajuće cene:
    * 02.-09. januar 2010.
    Cena paketa po osobi iznosi 229e za šestokrevetne, odnosno 239e za četvorokrevetne apartmane. Detaljnije..
    * 09.-16. januar 2010.
    Cena paketa po osobi iznosi 229e za šestokrevetne, odnosno 239e za četvorokrevetne apartmane. Detaljnije..
    * 06.-13. mart 2010.
    Cena paketa po osobi iznosi 249e za šestokrevetne, odnosno 259e za četvorokrevetne apartmane. Detaljnije..
    * 13.-20. mart 2010.
    Cena paketa po osobi iznosi 239e za šestokrevetne, odnosno 249e za četvorokrevetne apartmane. Detaljnije..

    Detaljnije o svemu na www.skibus.rs

  5. #35
    Member
    Datum registracije
    11.11.2009
    Godina
    39
    Poruke
    38

    Podrazumevano

    Skibus, moze li se znati koliko ljudi ide za Isolu 2-9. jan? Posto vjerovatno nece biti nikoga osim nas (ili ti bice jos 100 nekih starih engleza , pa da znamo koliko drustvo da ocekujemo Pitanje za ove sto su vec bili - kakva je ponuda kafica na stazi i kakva je praksa sa okupljanjima tamo? Nesto tokom skijanja, posle skijanja da se malo utopli, zalije...? Kako ste provodili noci s obzirom da vidim da nema nesto puno nocnog zivota..?

    Pozdrav,

  6. #36
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    SkiBus cuti, pa cu ja u njihovo ime. Na stazama nema ne znam koliko kafica ali ih ima dovoljno i prilicno su prijatni, pogotovu izvesni Solarium u kome licno nisam bio ali verujem ocevicima.
    Sto se okupljanja tice, ona su dozvoljena. :-)
    Nocni zivot je, pogotovu van sezone, vrlo oskudan. Zurke su po sobama.
    Ima naravno neki lokal/klub koji radi i nocu. Oni koji su ga posetili su prijavili da se okuplja pomalo retroaktivna klijentela, ako razumes sta hocu da kazem. Ali, kazu, i ovi drugi, ako stave ledja uza zid, mogu da popiju pice, nema problema. Bonne chance!

  7. #37
    Member
    Datum registracije
    11.11.2009
    Godina
    39
    Poruke
    38

    Podrazumevano

    Plageton hvala puno. Na osnovu svega sto sam cuo mogu da zakljucim da je najbolje kupiti neko pice i ostati u sobama..ili mozda izmijesati se po sobama Hvala puno. Ako ides i ti, vidimo se tamo i...

  8. #38
    Junior Member
    Datum registracije
    30.11.2009
    Godina
    35
    Poruke
    3

    Podrazumevano

    Dado, ja bih da idem od 2og do 9og sad posto ne mogu u nekom drugom periodu zbog faxa....samo sto ne znam da li cu da skupim ljude posto svi nesto kukaju a meni se mnooogo ide ... a i pocinjem da se brinem da ne okasnim sa prijavljivanjem...u svakom slucaju vidim da su ljudi sve pozitivne komentare ostavljali pa cu mozda i da uspem da se organizujem

  9. #39
    Senior Member SkiBus avatar
    Datum registracije
    23.01.2007
    Poruke
    103

    Podrazumevano Isola2000 informacije i aktuelnosti

    Isola je u januaro, kao i većina francuskih ski centara, poprilično slabo posećena. Ne morate se plašiti da neke žice neće raditi (ne bi li se uštedela struja, kao što to rade braća na Jahorini). Sve radi punim kapacitetom, kao da sve vrvi od skijaša. Staze su besprekorno sređene, ispeglane, a pošto nema neke naročite guže, pruža vam se idealna prilika da jurcate koliko vam volja. Ista situacija je i sa Auronom, gde će se opciono skijati poslednja tri dana.
    Inače malo više skijaša je vikendom, jer tada ljudi iz Nice i iz ostalih mesta na Azurnoj obali, dolaze na skijanje.

    Dve tri kafanice na stazi zavredjuju pažnju, ali su tako locirane u odnosu na centar mesta, gde je naš objekat, da je nemoguće organizovati apres ski žurke.
    Noćni provod se svodi na dva-tri kluba, ali je od ponude realno najbolji u Krokodilu. Ne računajući naravno žurke po apartmanima :=) i recepciji koja je od 20:00 zatvorena i pruža mogućnost spontanog okupljanja, koje može prerasti u...

    Uzevši u obzir da je danas definitivno potvrđeno da od 19. decembra možemo slobodno putovati, bez posedovanja viza, izgleda će i u januaru da bude gužva u Isoli
    Za one koji to žele da znaju, od 2. do 9. januara ide veliki broj naših skijaša u Isolu, a pomenuta odluka o skidanju viza za naše građane je uzrokovala da SkiBus proširi grupu i pusti još jedan autobus u tom terminu.

    Evo par fotki, gde može da se vidi kakav je provod u Isoli..
    Što Milić Vukašinović kaže:"Ko ne ume da se provede sa litrom loze, taj i ne ume da se provede.."
    Priložene slike Priložene slike

  10. #40
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od DadoCG Pogledati poruku
    Plageton hvala puno. Na osnovu svega sto sam cuo mogu da zakljucim da je najbolje kupiti neko pice i ostati u sobama..ili mozda izmijesati se po sobama Hvala puno. Ako ides i ti, vidimo se tamo i...
    Mi se ne vidimo, ali idu moji ski-pobratimi iz KG Caja i Kisa pa ti bolje drustvo nece ni trebati.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •