Strana 13 od 23 PrvaPrva ... 31112131415 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 121 do 130 od 221

Tema: Isola 2000 & Auron

  1. #121
    Senior Member
    Datum registracije
    23.12.2008
    Godina
    40
    Poruke
    137

    Podrazumevano

    jesi bio smesten u rezidenciji auron pored tanjira ili alpina? ski bus ima ta dva smestaja,ja sam u toj rezidenciji auron....

  2. #122
    Super Member sunCica avatar
    Datum registracije
    02.03.2009
    Lokacija
    BGD - Dorćol
    Skije / Bord
    Atomic Cloud 8
    Poruke
    590

    Podrazumevano

    Dogodila mi se velika nesreća i zbog posla moraću da radim 11.01 i ništa od Aurona. Tako sam nesrećna :(
    Bila je to dobra devojka, a onda je otišla na skijanje ...

  3. #123
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Nemoj da si nesrecna. Imas povoljnih aranzmana i u martu. Nije Auron, ali ni 3D nije lose. :-)

  4. #124
    Super Member sunCica avatar
    Datum registracije
    02.03.2009
    Lokacija
    BGD - Dorćol
    Skije / Bord
    Atomic Cloud 8
    Poruke
    590

    Unhappy

    Citirati Originalno postavljeno od plageton Pogledati poruku
    Nemoj da si nesrecna. Imas povoljnih aranzmana i u martu. Nije Auron, ali ni 3D nije lose. :-)
    Nesrećna sam MLOGO jer početkom februara mi poso baš kreće, malo aranžmana mi odgovara, moraću baš neke akrobacije da pravim po rasporedima da bih uskočila eventualno u neku aprilsku varijantu. :(

    Ali dobro, gde postoji želja, postoji i otpor, ali kad je skijanje u pitanju sve ću ja to srediti i ima da bude. Pitam se da li su neke 5 dnevne varijante u zemljama u okruženju, tipa Bugarska, moguće, ali moraću malo da istražim po forumima.
    Bila je to dobra devojka, a onda je otišla na skijanje ...

  5. #125
    Senior Member
    Datum registracije
    23.12.2008
    Godina
    40
    Poruke
    137

    Podrazumevano

    priblizilo se....jos samo 5 dana do polaska...

  6. #126
    Senior Member
    Datum registracije
    23.12.2008
    Godina
    40
    Poruke
    137

    Podrazumevano

    gledam prognozu vremena u auronu za sledecih 7 dana...dal je moguce da ce temperatura ici do plus 7-8 stepeni?? na 1600-2000mn...

  7. #127
    Super Member
    Datum registracije
    26.10.2010
    Poruke
    271

    Podrazumevano

    To vidim i ja ali je nocu u -minusu tako da ce moci da se skija, pogotovo na vecim visinama. Za satze ne brinem verovatno su super pripljemljene tako da im nece naskoditi ni temperatura u plusu

  8. #128
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od sonesone Pogledati poruku
    gledam prognozu vremena u auronu za sledecih 7 dana...dal je moguce da ce temperatura ici do plus 7-8 stepeni?? na 1600-2000mn...
    Jedan savjet za vas koji pratite meteoroloske uslove;
    dugorocne prognoze tj za 7 ili vise dana su nezahvalne, ali to sto ti vidis u prognozi za iducu sedmicu, te visoke temperature, bi trebalo da znaci da ce preko juzne strane alpa (juzne francuske alpe) da produva fen. to se desava u situaciji kada polje niskog vazduznog pritiska gura vazdusnu masu sa sjevera ili sjeverozapada. ako se nadate padavinama u alpe du zud, konkretno auron i izola onda na meteorlskim kartama obratite paznju na strujanje koje dolazi sa juga i jugoistoka (iz pravca mediterana) to strujanje obicno donosi snjeg u taj kraj. to u ovom trenutku nije slucaj. Izola2000 je inace poznata kao mjesto gdje za kratko vrijeme moze da napada ogromna kolicina snjega. ali u periodima gdje dominira sjeverna vazdusna struja u Izoli ne treba ocekivati nikakve padavine.

    u ovom trenutku vazdusna masa se krece iz pravca zapad/jugozapad tako da je prognoza za naredna dva tri dana mini powder alert u regionu oko serre chevallier i montgenvere.
    sretno!!! nadam se za vas da ce vjetar da okrene
    Izmenio/la Sapa; 07.01.2011 u 00:30.

  9. #129
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Sapa Pogledati poruku
    ako se nadate padavinama u alpe du zud, konkretno auron i izola onda na meteorlskim kartama obratite paznju na strujanje koje dolazi sa juga i jugoistoka (iz pravca mediterana) to strujanje obicno donosi snjeg u taj kraj. to u ovom trenutku nije slucaj.
    zaboravih da dodam strujana iz pravca istoka i jugozapada. po tome je izola2000 jedna od rijetkih lokacija u alpima gdje (snjezne) padavine mogu da se ocekuju iz toliko razlicith pravaca. Jedino dakle ono strujanje sa sjevera Izoli ne donosi nikad nista.

  10. #130
    Super Member sunCica avatar
    Datum registracije
    02.03.2009
    Lokacija
    BGD - Dorćol
    Skije / Bord
    Atomic Cloud 8
    Poruke
    590

    Podrazumevano

    Isola 2000

    Mislim da je odluka da prvo skijanje u inostranstvu bude Isola 2000, bila pun pogodak!!!Poredeći sa Kopaonikom, staze su za nijansu strmije ali su znatno duže, meni se učinilo skoro duplo duže. Skijanje je vrlo prijatno jer svi vrhovi su dobro povezani. Mapa je vrlo precizna, nema opasnosti da se zagubiš negde. Nije bilo gužve uopšte, osim za vikend kad iako je bilo dosta skijaša, jedino se za gondolu čekalo malo (ne uhvatiš je čim uđeš nego drugu ili treću).

    Put: Ka Isoli smo putovali baš dugo, zbog gužve na granici i stigli smo tamo za 26 sati. Naši vodiči Caja i Bronson su nam sve objasnili pre dolaska. Čega ima čega nema, šta da radimo, šta da ne radimo, ogovarali na sva manje, više i vrlo glupa pitanja. Dok, recimo našim cimerima koji su bili u drugom busu niko ništa nije rekao.

    Dan I + II + III: Dan sunčan, staze savršene (što je kapiram uobičajeno za FR), napadam plave staze i naravno odmah se penjem na vrh da vidim more, ali neće da može, zakloniše ga oblaci. Bila sam iznenađena kako sam se dobro snašla na stazama Isole, koje jesu za nijansu strmije - većina plavih je kao crvene na Kopu, dok su crvene kao crne na Kopu. Crne staze su super, široke, opeglane savršeno i samo po neko račvanje crne ostave onako u hupserima za znalce. To je baš za znalce, visoki hupseri, skroz neutaban sneg. Naletela sam na jednu crvenu takvu i pokušala da pređem, što sam nakraju i uspela sa skijama u rukama, zahvaljujući mom kukavičluku i lošoj kondiciji.

    Odabrali smo jednu crnu stazu i samo nju skijali jedno 4 puta. Nas troje sami na stazi. Staza crna, ali vrhunski opeglana i široka. Nisam ja neki znalac, kad je gusto skijam na repovima, moj stil skijanja je "nakaradno", ali sam uživalac veliki.

    Dan IV: Francuzi svakog dana perfektno srede staze sa 10 velikih ratraka (koliko ih mi izbrojasmo sa prozora). Tog dana je padao sneg, što je neočekivano za planinu u Jauaru. Probali smo da skijamo, ali nije išlo, sneg je tako vejao da nije moglo uopšte da se skija.

    Dan V: Pada kiša! I onda smo se posvetili ostalim aktivnostima i pogodnostima koje ovaj mali centar pruža. Tu je tržni centar sa desetak sportskih radnji u kojima prodaju dobru najnoviju opremu po paprenim cenama. Tu je igraonica, dve prodavnice "Sherpa" od milja zvane šerpa i šerpica, par pekara i kafić "Le crocodil", zvani Krokodil! Žurke u krokodilu su Ok. Puštaju našu muziku, jer u periodu kad skibus vodi za Islu većina skijaša su Srbi. Mada blejaža u sobi je mnogo bolja, vino je jeftino i može da bude vrlo veselo. Otkrila je drugarica da i u Isoli postoji jedan mali Spa centar, malo iznad hotela i vidi se sa puta, ali nismo bili.

    Dan VI: Lepo vreme i mi htedosmo u Auron, ali avaj zakasnili smo par minuta i ništa od toga. Dakle ako oćete za Auron iz Isole i obrnuto nemojte nikako da kasnite ni minut, ni 2, ni 3. Bilo je lepo i u Isoli, mada je sneg bio šaren, gde je sunčano raskašan i dosta mokar, a u hladovini led. Otkrili smo gore na vrhu koji je skroz levo neki bunker, kamen ploču i da je tu granica Italije i Francuske.

    Dan VII:Brzo jutarnje sređivanje sobe, check out. Kasnije su nam vozači u busu rekli da je skibus najkorektnije udruženje, da neke agencije naprave dogovor sa ovima iz hotela da naplaćuju chech out i posle dele keš. Posle mali odmor u Nici, imali smo 5 sati, šetali do Meka pa do starog grada i onda nazad. Bilo je jako prijatno, poslr planine i snega malo uživati u morskom vazduhu. Posle smo od Nice do BGD stigli za 18 sati, jako brzo prelazili granice i za brzo stigli.

    Uživala sam, putovala sam sama, ali društvo i cela organizacija ski busa je bila savršena. Kako su nas u skibusu uklopili po sobama bolje nisu mogli! Staze nisu tako strašne kao što sam se plašila. Sve je ispalo dobro da bolje nije moglo!!!



    Dan
    Bila je to dobra devojka, a onda je otišla na skijanje ...

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •