Strana 19 od 23 PrvaPrva ... 91718192021 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 181 do 190 od 221

Tema: Isola 2000 & Auron

  1. #181
    Super Member sasacg avatar
    Datum registracije
    25.01.2010
    Lokacija
    Belgrade
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    42
    Poruke
    736

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od plageton Pogledati poruku
    Видим да сте све лепо набројали и упоредили, кревете, пешкире, бензин, храну, вај-фај, само једну ствар нисте: скијање.
    Nisam skijao u FRA (jos uvek) ali jesam u AUT i mogu da kazem da je prefektno...E sad,ako nemome treba 300-400km staza i 150-200km mu je malo,onda ok...Ali kad se uporedi (po pricama vecine koji su bili i u AUT i u FRA) kako su sredjene staze u AUT,a kako u FRA,meni vise znaci 150km perfektnih staza,nego 300km "onako" sredjenih...uz sve ostalo sto je na strani Austrije

  2. #182
    Super Member vujche avatar
    Datum registracije
    02.02.2006
    Skije / Bord
    Rossignol 8S
    Poruke
    256

    Podrazumevano

    U pomenutom skijalistu nisam bio,tako da ne mogu bas nista o njemu reci,ali vidim da ste o svemu pisali,ali kao sto je plageton rekao,niste o najvaznijoj,a to je skijanje.S druge strane svako nesto drugo trazi,nekome su bitne dobro sredjene staze,nekome dobar(veliki) apartman,a nekome je samo skijanje bitno(u koju grupu spadam i ja).Da me ne shvate pogresno ovi koji nisu bili u Francuskoj,prvo neka odu i vide,pa tek onda daju svoju ocjenu,jel mi je malo muka od prica rekla-kazala.Tako vam ja sad mogu reci da se nista,ali bas nista ne moze mjeriti sa Francuskom,i to je moje misljenje koje mi tesko moze neko promijeniti,a recimo da sam nesto i video od skijalista.U temi se spominje Soelden i usporedjuje sa Isolom,znaci uzeto je jedno od najboljih austrijskih skijalista,i jedno sasvim prosjecno Francusko skijaliste .Po ko zna koji put se spominju mali aprtmani,ja ne znam jel treba napraviti neki sticky vezano za Francuska skijalista i smjestaj,da su aprtmani takvi kakvi jesu,i da su cijene takve kakve su,i da se tamo ide zbog SKIJANJA,a ne izlezavanja u aprtmanima.Ja vec 6-7 godina idem u Fr,nekad i dva puta godisnje,i bio sam od najmanjeg smjestaj do najveceg,i nikad se nisam zalio,niti mi je ista smetalo,jer sam samo zbog jedne stavri otisao(da je vise ne spominjem).Zadnje tri godine,mozda placamo koji euro vise,al zato imamo i urednije(vece) aprtamane,jer ide dosta djeca sa nama,pa da ipak bude malo komotnije,a i to vise sto placamo,nije nista vise nego sto se inace placa.Npr ove godine me(nas) skijanje(Vars-Risoul) kostalo 270€,u cijenu je bio ukljucen standardno pass-smjesta-prevoz,nestandardno posteljina-peskiri-LCD,i apartman za 4 osobe je bio cca 40-45kv/m,znaci nista manji od austrijskih i talijajanskih apartmana.U cijenu nije jedino bilo ukljuceno ciscenje,koje mi je oduzelo famoznih 30min dragocjenog vremena,tako da ne prosipate ovde price(bez da se neko uvredi) da za iste pare mozete skijati u Austriji i Italiji.Glede sredjivanja staza,staze se SVAKODNEVNO sredjuju,tj svako vece poslije skijanja,i taj koji vam kaze drugacije taj vam ne govori istinu.Ljudi moji pa ne mozete ocekivati ako snijeg cijelu noc pada da ce ujutro biti ispeglane staze.To necete nigdje da dozivite,jer je nemoguce nabiti toliko veliku kolicinu snijega.Nadam se da nisam nista zaboravio .

  3. #183
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Sve je to pitanje ukusa i parametara, malo je grubo okarakterisati nekoga ko ima drugačije parametre tj. da mu je npr. bolja Austrija nego Francuska (po ličnim parametrima) kao neko ko ne ide zbog skijanja. Ispada da samo oni koji skijaju u Francuskoj zaslužuju "etiketu" pravog skijaša .

    Slažem se da bi pre svega trebalo da se gleda skijanje, ali ako se upoređuju cene u nju svakako mora da uđu i drugi parametri, pa tako ako želite da u FR dobijete istu uslugu kao u npr. AT platićete verovatno isto, a ne mnogo jeftinije kako se "reklamira" jako često.

    Takođe je istina da za tih 270-330eur ne može da se skija u AT megacentrima ...

    Što se tiče sređivanja staza Francuska ne može da se poredi sa AT ili IT skijalištima - kome je to uopšte bitno. Vujče kaže da taj koji kaže drugačije ne govori istinu, ali ja mogu da iznesem fakat koji sam izneo u drugoj temi:

    Da dodam malo offtopica, u 3D (FR) postoji u Meribel dolini jedna tabla gde piše u procentima koliko se koji tip staza uređuje, pa piše da zelene staze 100% uređuju, plave 80%, crvene 50%, a crne 20%. Što će reći da zelene tabaju svaki dan, a crne svaki 5 dan, crvene "tek" svaki drugi dan itd. Možda im je logika drugačija ali to ne menja procente .
    Dakle, ne morate da me držite za reč, odskijajte u Meribel dolinu, u Mottaret i u podnožju pronađite tablu...

    Ne kažem da je tako u svakom FR skijalištu, ali tako je u 3D, tačnije u Meribel dolini.

  4. #184
    Ski Magare Milos011 avatar
    Datum registracije
    05.01.2007
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    45
    Poruke
    492

    Podrazumevano

    Tema je otišla mnogo u offtopic...

    A poredite babe i žabe... ali nema veze...

    Dobro se zna šta je low budget skijanje. Reč sama kaže. Ako nekom nije problem da plati 200-300 evra više, svaka čast....ali to je cena za dvoje u nekoj low budget varijanti. Pa za cenu top ski passa u sezoni (oni koji ne znaju šta je neka izguglaju) može da se plati ceo paket aranžman u nekom od FR mega centara. To i jeste ono što pravi razliku u ceni.

    Svako nek ide gde mu odgovara... jedino ne razumem da neki od vas žele da im neko organizuje skijanje za grupu a da cena bude 500-600€ po osobi. Razmislite prvo gde živite i da li bi bilo dovoljno zainteresovanih....pa onda lepo na booking.com i izvolite.... sami birajte šta vam leži.

  5. #185
    i-a, i-a...
    Datum registracije
    03.02.2006
    Lokacija
    Banjaluka
    Skije / Bord
    Atomic Nomad Blackeye
    Godina
    43
    Poruke
    796

    Podrazumevano

    Po mom iskustvu crne staze se u Francuskoj cesto prakticno nikako ne tabaju, tj. cesto su zbog obiljezene crno ne zato sto su (mnogo) strmije od crvenih, vec zato sto su ih ostave pune hupsera.

    Ostalo je vec receno... za budget inostrane varijante, Fr je nenadjebiva. Zimus je pocetkom januara u Tignesu moglo da se sest dana skija i spava za 220E (sa EK ski pasom). Ne znam da li postoji bilo kakav ski centar u AT (ne nuzno giga mega) gdje bi se mogla naci slicna ponuda, cak i ako se uracuna razlika u prevozu. Opet, u pitanju je budget varijanta. Meni je to uvijek bilo OK, razumijem da nekome nije i da ga nervira da spava u hodniku na krevetu na sprat.

    O kvalitetu ski centara, to se vec ne da opisati brojkama, a o ukusima se ne raspravlja

  6. #186
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Generalna (Offtopic) diskusija, ali onaj ko želi da dobije dobru uslugu (za 500-600eura) u FR i da bude organizovan prevoz/skipass to može lako da uradi - za to postoje agencije, dobije se sve organizovano a bira se smeštaj!
    Ne verujem da bi vas i neko udruženje (npr. SkiBus) odbilo da uzmete samo prevoz i ski pass a da sami bukirate smeštaj u tom centru za taj termin...

    @oggy: ne znam za AT, ali u IT imaš*one low cost varijante gde dobiješ ski pass za dž na početku/kraju ski sezone uz smeštaj (ne u svim) pa je cena celog aranžmana u rangu low cost FR skijanja.

  7. #187
    i-a, i-a...
    Datum registracije
    03.02.2006
    Lokacija
    Banjaluka
    Skije / Bord
    Atomic Nomad Blackeye
    Godina
    43
    Poruke
    796

    Podrazumevano

    A dobro, ovde na forumu bas nije obicaj da se ide u offtopic

    Za IT znam za takvu varijantu za Livigno, vidio sam za Cerviniju ove godine isto neku promotivnu ponudu, ali to je bilo mislim oko 270E, pretpostavljam da se nesto slicno moze izboksovati i za Madonnu i okolinu (sudeci po nasim udruzenjima koje vode tamo). Za ostale ne znam, na koje si centre mislio?

    Neka "medjuvarijanta" u FR je i da sam ganjas smjestaj po netu... Ja sam pretprosle godine tako nasao smjestaj u Alpe d Huez, opet u jeftinom terminu. Po meni zaista korektan i prostran apartman, 45 kvadrata za nas 5, mada i dalje sa jednim ili dva kreveta na sprat, oko 280E po osobi.

  8. #188
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    Schwica mayka!

  9. #189
    Super Member hallo avatar
    Datum registracije
    13.01.2012
    Lokacija
    Loznica, Srbija
    Skije / Bord
    Fisher Ranger 98
    Godina
    53
    Poruke
    913

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od plageton Pogledati poruku
    Видим да сте све лепо набројали и упоредили, кревете, пешкире, бензин, храну, вај-фај, само једну ствар нисте: скијање.
    O cem' sam pitan to sam i opisao...o stazama u Isola-i i Auron-u vec je pisano..generalno, vodim cerke uzrasta 19-14-8 godina od kojih je najmladja stala na skije pre 14 dana, tako da mi Isola odgovara...za mene ce se naci vec nesto.x...xexeeee
    LICNO nebih Jahorinu menjao niti za jedan ski provod...al' eto da mi dupe vidi puta a i deca zapamte ponesto da se sete nekada u zivotu i spomenu...jer USPOMENE se pamte a ja zelim da deca UPAMTE...
    Vo se vezuje za rogove a Covek za Rec!!!

  10. #190
    Super Member sasacg avatar
    Datum registracije
    25.01.2010
    Lokacija
    Belgrade
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    42
    Poruke
    736

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od oggy Pogledati poruku
    Neka "medjuvarijanta" u FR je i da sam ganjas smjestaj po netu... Ja sam pretprosle godine tako nasao smjestaj u Alpe d Huez, opet u jeftinom terminu. Po meni zaista korektan i prostran apartman, 45 kvadrata za nas 5, mada i dalje sa jednim ili dva kreveta na sprat, oko 280E po osobi.
    Mislim da je ovo skupo,ako je samo smestaj bez hrane u pitanju...Nebitno

    U svakom slucaju,uporedjivao sam cene i sta dobijete u AUT,a sta u FRA...KAd idem na skijanje,idem samo zbog skijanj,a ne blejanja,izlaza i slicnih dodatak...Napominjem da ja jesam po malo konformista,tj. volim da imam udoban krevet,cistu posteljinu i peskire na 2-3 dana,put automobilom,komotnu sobu u kojoj nije 4-8 ljudi,spreman dorucak svako jutro i td...Za to sam rekao da vredi dati 150-200 vise u mom slucaju...Kad se oduzme dorucak,razlika je jos manja...Sredjenost staza je druga stvar...Ne tvrdim da su losije u FRA,ali sam sa vise strana cuo da je tako...Uzevsi sve ovo u obzir,onda ovo low-budget skijanje u FRA i nije toliko low-budget kao sto na prvi mah izgl;eda,osim ako vam sem skijanje nista drugo nije ni najmanje bitno u odabiru...

    srecom,pa ima za svakog po nesto da izabere i odluci

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •