Strana 3 od 3 PrvaPrva 123
Rezultati 21 do 30 od 30

Tema: Novo skijalište u Srbiji

  1. #21
    sta reci Bata Bane avatar
    Datum registracije
    12.01.2005
    Lokacija
    Belgrade
    Skije / Bord
    Head XRC 800i
    Godina
    54
    Poruke
    1.505

    Podrazumevano

    Sve je to u redu, treba ova zemlja da ima mnogo vise skijalista, nego sada sto ih ima, al nemoj mi molim te pricati "Sve sam ja ovo uradio i napravio". Kazi bre kako si to napravio, ko ti je to omugucio, gde su zasluzniji gradjani ove nase zemlje, koji moraju da placaju zemljiste po basnoslovnim cenama.
    I ti i ja smo mogli ovo isto da napravimo.

  2. #22
    Member
    Datum registracije
    09.11.2007
    Poruke
    53

    Podrazumevano

    jel bio neko na mokroj gori!kakva je staza,jel ima guzve!pisite sta znate pa da odem i tamo jedan vikend!!!

  3. #23
    Ski magare Nemanjus avatar
    Datum registracije
    28.04.2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Worldcup RC / Blizzard Bonafide
    Godina
    44
    Poruke
    298

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Bata Bane Pogledati poruku
    Sve je to u redu, treba ova zemlja da ima mnogo vise skijalista, nego sada sto ih ima, al nemoj mi molim te pricati "Sve sam ja ovo uradio i napravio". Kazi bre kako si to napravio, ko ti je to omugucio, gde su zasluzniji gradjani ove nase zemlje, koji moraju da placaju zemljiste po basnoslovnim cenama.
    I ti i ja smo mogli ovo isto da napravimo.
    Ako je neko spreman da uloži gomilu sopstvenog novca da od nekog zabitog parčeta ove zemlje napravi nešto, država ne da treba da mu da zemljište besplatno, nego bi još sva srećna trebala da mu ekspresno omogući sve potrebne dozvole i slično, pa možda i finansijski da mu pomogne. Za Mokru Goru niko nije ni znao dok Emir nije napravio to što je napravio. Samo kad bi bilo više takvih koji bi hteli da ulože novac u svoju zemlju, a ne da ga drže na računima u Švajcarskoj i na Kipru. Najlepši primer je Inđija, čovek napravio industrijsku zonu, sve pripremio, dao zemljište besplatno investitorima i napravio čudo. Kad bi bilo više takvih gde bi nam kraj bio.

    Doduše ni ne čudi me što niko neće da ulaže, jer kad to neko uradi odmah ide drvlje i kamenje, spoticanje, pljuvanje bla bla bla. Najpametnije rade ovi naši tajkuni, i svi ih brate vole. Muzi budale i pravi se blesav, kad namuzeš dovoljno pali napolje i nikad se više ne vraćaj, a ne ko Emir protiv vetrenjača.


  4. #24
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Nemanjus Pogledati poruku
    Ako je neko spreman da uloži gomilu sopstvenog novca da od nekog zabitog parčeta ove zemlje napravi nešto, država ne da treba da mu da zemljište besplatno, nego bi još sva srećna trebala da mu ekspresno omogući sve potrebne dozvole i slično, pa možda i finansijski da mu pomogne. Za Mokru Goru niko nije ni znao dok Emir nije napravio to što je napravio. Samo kad bi bilo više takvih koji bi hteli da ulože novac u svoju zemlju, a ne da ga drže na računima u Švajcarskoj i na Kipru. Najlepši primer je Inđija, čovek napravio industrijsku zonu, sve pripremio, dao zemljište besplatno investitorima i napravio čudo. Kad bi bilo više takvih gde bi nam kraj bio.

    Doduše ni ne čudi me što niko neće da ulaže, jer kad to neko uradi odmah ide drvlje i kamenje, spoticanje, pljuvanje bla bla bla. Najpametnije rade ovi naši tajkuni, i svi ih brate vole. Muzi budale i pravi se blesav, kad namuzeš dovoljno pali napolje i nikad se više ne vraćaj, a ne ko Emir protiv vetrenjača.
    Pa da! Lijepo si ovo srocijo Nemanjus nema se sta dodati...tajkuni dole treabaju, gazde, hadjije ti se respektuju jer muzu i siluju, prave trzne centre i gala priredbe.o
    Bata bane ja sam mislijo da si ti mudar covjek? o kojim ti zasluznijim gradjanima pricas? na koje ti to price nasjedas o bata bane? kao djokovicu traze pare, a kusturici kao 'clanu klana' poklonili? Pa i da jesu bane, to je covjek sa pasijom, bosanski kauboj romanticar, da je njemu profit prvo na umu ne bi dole u tom vasem cemeru od mentaliteta ostajao. bio bi car negjde u francuskoj, americi...
    Miskovici, vama dole trebaju i razni drugi paceri puni para.
    Pa mene ovjde pitaju ljudi za Drvengrad tu Mokru Goru, odusevljeni, pitaju kad je naj bolje da idu, kad i kako da rezervisu...niko me nikad nije pitao za Delta shoppingmall, sestosjed na Torniku ili Kopaoniku i slicna "dostignuca moderne srpske drzave"....

    Cijom je to zaslugom oo Bane? Mogo si i ti napravit takav centar da su ti da li zemlju??? Izvini, al jesi malo morgen

    A vise ski centara vam ne treba definitivno. To govorim vec godinama, tolike pare ulagati u neke sulude investicije, sestosjede na nekim smjesnim nadmorskim visinama, po Tornicima i Starim Planinama, u vremena kad se u francuskoj gase ski centri zbog nedostatka snjega....
    Umjesto da se te pare investriaju projekte ekoloskog turizma...Jok nego megalomanija naj gore vrste, Stara polanina naj veci centar balkana,..
    A na sta ce ta drzava tek da lici kad vam odu ovi sa jos malo morala, pameti i kulture, ovi tipa Nemanjusa, Kuste i slicnih.

    U jebote kakva drzava, al ovce treba sisati puno srece, koja je to kitsjerica od mentaliteta postala, strasno


    Izvini te svi, malo sam se nanerviro zbog ljudske ogranicenosti, ljubomore i naivnosti. Izvni i ti Bane, ali na neke stvari ne mogu da ostanem ravnodusan.
    Izmenio/la Sapa; 06.02.2010 u 11:03.

  5. #25
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.070

    Podrazumevano

    Jedino što ste odgovorili sa zakašnjenjem od godinu dana

  6. #26
    brdjanin alexa avatar
    Datum registracije
    26.01.2008
    Lokacija
    19°53'N - 44°16'E
    Poruke
    173

    Podrazumevano Je li pametno?

    Da li je pametno ici na Mecavnik za vikend. Ima li neko neke utiske ili saznanja kakav je sneg, guzva .............

  7. #27
    brdjanin alexa avatar
    Datum registracije
    26.01.2008
    Lokacija
    19°53'N - 44°16'E
    Poruke
    173

    Podrazumevano

    Dečarac sa sirom i salamom. Način razmišljanja ti je na nivou godina koje si prijavio, nemoguće su, ali prihvatam.
    Da li Emir nema trgovine ni
    šta li ne prodaje, da li ne muze dečicu koja su došla da vide nacionalni park i moraju ulaz da plate da vide nešto što je Bog stvorio pre više miliona godina i dao svima nama. Da li se negde u svetu nacionalni park može pokloniti nekome???!!
    Nema li gore helikopterskih gala priredbi kako ti kažeš? Smeta li možda helikopter kravama ili pticama u nacionalnom parku ili možda starosedeocima ako misliš da ih treba uopšte pitati?
    Kažeš čovek sa pasijom (!??), bosanski kauboj romantičar (šta znači bosanski? To nije ni vera ni nacionalnost). Nema profit na umu, a ne prodaje jedino flaširan vazduh.. Šta ti znači .."vašem čemeru od mentaliteta"? Koji su to naši a koje su to tvoje mentalitetlije? Pa što ne ode car u Francusku, Ameriku.. Pa zato što tamo nema ništa da se deli, a pogotovu ne nacionalni parkovi, brda i doline. Što mu ne dadoše Igman, Romaniju... Da se razumemo, ne branim ja Miškovića i slične. I Emir je stekao slavu i novac u Evropi prikazujući Srbe u svojim filmovima kao debile,stoku koja živi u blatu, zlatni zubi, poroci, itd....... Kažeš "vama dole trebaju paceri! A ti si negde odgore je li?
    Možda bi i Bata Bane napravio ski centar da su mu dali zemlju (dobro si rekao - da su mu dali).
    Kada odu ovi (kako kažeš) sa još malo (kažeš - malo) pameti i kulture kao "Kusta" i slični, videćemo kako će nam biti.
    Lepo je imati svoje mišljenje, imaj ga i pusti druge da ga imaju. Nesmeš dozvoliti da te neko nanervira jer ima svoju glavu. Verovatno si mlad Šapo sa sirom i salamom. Ne brini se, vreme će učiniti svoje.
    Čestitam Bata Banu što se uzdržao odgovora.


  8. #28
    Ski magare Nemanjus avatar
    Datum registracije
    28.04.2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Worldcup RC / Blizzard Bonafide
    Godina
    44
    Poruke
    298

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od alexa Pogledati poruku
    Dečarac sa sirom i salamom. Način razmišljanja ti je na nivou godina koje si prijavio, nemoguće su, ali prihvatam.
    Da li Emir nema trgovine ni
    šta li ne prodaje, da li ne muze dečicu koja su došla da vide nacionalni park i moraju ulaz da plate da vide nešto što je Bog stvorio pre više miliona godina i dao svima nama. Da li se negde u svetu nacionalni park može pokloniti nekome???!!
    Nema li gore helikopterskih gala priredbi kako ti kažeš? Smeta li možda helikopter kravama ili pticama u nacionalnom parku ili možda starosedeocima ako misliš da ih treba uopšte pitati?
    Kažeš čovek sa pasijom (!??), bosanski kauboj romantičar (šta znači bosanski? To nije ni vera ni nacionalnost). Nema profit na umu, a ne prodaje jedino flaširan vazduh.. Šta ti znači .."vašem čemeru od mentaliteta"? Koji su to naši a koje su to tvoje mentalitetlije? Pa što ne ode car u Francusku, Ameriku.. Pa zato što tamo nema ništa da se deli, a pogotovu ne nacionalni parkovi, brda i doline. Što mu ne dadoše Igman, Romaniju... Da se razumemo, ne branim ja Miškovića i slične. I Emir je stekao slavu i novac u Evropi prikazujući Srbe u svojim filmovima kao debile,stoku koja živi u blatu, zlatni zubi, poroci, itd....... Kažeš "vama dole trebaju paceri! A ti si negde odgore je li?
    Možda bi i Bata Bane napravio ski centar da su mu dali zemlju (dobro si rekao - da su mu dali).
    Kada odu ovi (kako kažeš) sa još malo (kažeš - malo) pameti i kulture kao "Kusta" i slični, videćemo kako će nam biti.
    Lepo je imati svoje mišljenje, imaj ga i pusti druge da ga imaju. Nesmeš dozvoliti da te neko nanervira jer ima svoju glavu. Verovatno si mlad Šapo sa sirom i salamom. Ne brini se, vreme će učiniti svoje.
    Čestitam Bata Banu što se uzdržao odgovora.

    Ima Emir trgovine, ali nikog ne tera da u njima nešto i kupi.
    Dečica koju Emir "muze" nikad ne bi došla da vide taj nacionalni park da dotični nije napravio to što je napravio. Što se mene tiče, Bog bolje da ga je dao nekom drugom, nego što ga je dao nama, jer uglavnom šta god da nam je dao, mi smo to uspeli da upropastimo. Što se tiče starosedelaca, do pre par godina (pre Mećavnika) svoju zemlju bi dali za neku omanju garsonjeru u Beogradu, samo da odu odatle. Sad su se setili da bi ta zemlja mogla i bolje da se unovči (slično kao Zlatiborski vašar gde pošteni ugostitelji naplaćuju kafu 300 RSD).

    Vidim da ne znaš šta znači bosanski. To ti je pridev koji označava nekog ili nešto iz Bosne, vrlo jednostavno. Što se tiče profita, normalno da ako nešto radiš očekuješ profit, problem je što u našoj čemernoj Srbiji dobiješ po nosu ako napraviš bilo kakav iskok iz sivila. Verovatno se i Emir puno puta pita zašto nije otišao u Austriju i uložio milione € u neki projekat. Sigurno bi mu bilo 10x bolje da je napravio neku offshore kompaniju i isisavao lovu iz Srbije potpuno anonimno. Kad je u pitanju deoba, niko nikom ništa nije poklonio, već dao na korišćenje, upravljanje, kako god... Da nam je država iole normalna, svakom ko hoće da uloži novac trebala bi ne samo zemlju da ustupi, već da mu omogući i infrastrukturu i da mu da mnoge druge povlastice, da se zaposle ljudi, da počnemo da živimo normalno. Ali ne, nama smeta kad neko ima novca, kad je vredan, kad se pokaže i dokaže.

    Igman, Romaniju? Osećam li ja to neki animozitet prema poreklu Emira Kusturice? Pa da li stvarno misliš da ono malo ljudi koji su ostali na Igmanu i Romaniji ne bi dali sve da im dođe neko i napravi turističku atrakciju kako bi bar malo isplivali iz siromaštva, ili došli do prilike da se zaposle?

    Na kraju, Emir se proslavio filmom koji prikazuje Bosance (ljudi iz Bosne) i njihov mentalitet, a tek posle sa filmovima o Romima (to ti je nomadski narod kojeg ima po celom svetu, ne samo u Srbiji).

    Svaka čast Bata Banetu, ali ja lično ne bih mogao da napravim ski centar, sve da mi daju i 5 nacionalnih parkova, pošto od plate mogu da podmirim samo osnovne potrebe. A nemam malu platu, bar ne za uslove Srbije!


  9. #29
    brdjanin alexa avatar
    Datum registracije
    26.01.2008
    Lokacija
    19°53'N - 44°16'E
    Poruke
    173

    Podrazumevano

    Magare od rođenja -Prihvatam ovo cime se dicis (pokazujes da imas i napismeno) ali mi karakter ne dozvoljava neprirodnu komunikaciju

  10. #30
    Ski magare Nemanjus avatar
    Datum registracije
    28.04.2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Worldcup RC / Blizzard Bonafide
    Godina
    44
    Poruke
    298

    Podrazumevano

    Meni je, kao običnom magaretu, svakako bila čast razmeniti mišljenje sa takvim raskošnim umom kao što ste Vi, Alexa.


Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •