Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Rezultati 11 do 20 od 30

Tema: Novo skijalište u Srbiji

  1. #11
    Ski legenda Stevs avatar
    Datum registracije
    28.02.2004
    Lokacija
    Erdoglija, Kragujevac
    Skije / Bord
    Salomon Crossmax 07
    Godina
    46
    Poruke
    407

    Podrazumevano

    Tri staze jedan žica onda je sidro bolje rešenje sigurno jer u takvim slučajevima zbog gužve obavezno idu po dvoje na jedno sidro.
    Kopaonik - sve informacije na jednom mestu - http://www.infokop.net

  2. #12
    Ski legenda
    Datum registracije
    20.11.2006
    Poruke
    429

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od admin Pogledati poruku
    Zorane
    Citao sam taj tekst, ali sam u konferenciji ocekivao da neko da svoje iskustvo tipa bio sam tamo, video, slikao a cene smestaja i ski pasa su ... itd.

    Lepo je to sve zamisljeno, covek ima viziju i polako je sprovodi u delo (mada i nije sporo) . Ovo mu je test sezona za onu drugu stranu gde ce biti ozbiljnija investicija... tamo ce sigurno bolju zicu...

    Pozdrav

  3. #13
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.101

    Podrazumevano

    Covek je na cisti svoj autoritet, za svoje pare i od svoga cefa napravio skijaliste na mestu gde ni bandere nije bilo. I umesto da bude za primer ovima sto se brukaju po Srbiji otvarajuci zicare kao neke toboz kapitalne projekte, mi zanovetamo - ne treba sidro, treba tanjir.

  4. #14
    Administrator admin avatar
    Datum registracije
    14.03.2005
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    63
    Poruke
    1.045

    Podrazumevano

    Počela gradnja hotela na skijalištu Iver Izvor: Kurir (Beta)
    19.07.2007. Iver, Mećavnik, Mokra Gora - Na skijalištu "Iver" na Mokroj Gori, nazvanom po istoimenom vrhu na Tari, počela je izgradnja hotela sa četiri zvezdice koji će po proračunima vredeti milion evra. Hotel će imati površinu od od 3.500 kvadratnih metara i kapacitet od sto kreveta. Hotel se gradi sa severozapadne strane vrha Tare na kome će skijašima naredne zime biti na raspolaganju novih 10 hektara uređenih "blažih i pitomijih" staza sa žičarom. Postojeća žičara sa jugozapadne strane planine duga je 1.400 metara i može da preveze 1.100 skijaša na sat.
    Ovo turističko odredište sa motelom od 30 ležaja na cilju ski-staze i novim hotelom raspolagaće sa 230 mesta za turiste naredne zime. Put do "Ivera" ukupne dužine 22 kilometra je asfaltiran, a od iduće sedmice biće nastavljeni radovi na posipanju i asflatiranju deonice od Ivera prema Mitrovcu na Tari. Očekuje se da će te deonice biti završene do kraja godine.
    Topovi za sneg su instalirani, a nabavljen je i tabač za sneg tako da skijaška sezona ove zime u Mokroj Gori neće izostati i ako ne bude dovoljno snega.

  5. #15
    Instruktor za uzivanje Symon avatar
    Datum registracije
    17.12.2005
    Godina
    61
    Poruke
    222

    Podrazumevano

    Ima li ikakvih inovih informacija s Ivera ima li snega moze li se skijati...

  6. #16
    Junior Member
    Datum registracije
    26.11.2007
    Godina
    44
    Poruke
    16

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Symon Pogledati poruku
    Ima li ikakvih inovih informacija s Ivera ima li snega moze li se skijati...

    Bio sam danas na Iveru, od skijanja nema nista, bar jos koji dan. Ljudi ima, radi se, topovi su rasporedjeni, ali nije to -to. Momci koji rade kazu da ce biti skijanja za koji dan, kad se otvori hotel, ostaje da im verujemo. Snega ima 15-ak cm.

  7. #17
    Super Member kop avatar
    Datum registracije
    23.11.2006
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    32
    Poruke
    363

    Podrazumevano

    Kusturica otvara hotel i skijalište
    Autor: V. L. | Foto:V. Lojanica | 29.12.2008. - 20:00

    MOKRA GORA – Turizam u Mokroj Gori u utorak otvara još jedno poglavlje u režiji Emira Kusturice – na padinama Ivera, najvišeg vrha Tare udaljenog osam kilometara od Mećavnika, počinje sa radom skijalište pokriveno veštačkim snegom, baš kao i hotel „Mladost” smešten uz smučarski kompleks.


    Od četiri skijaška terena koje je Emir Kusturica izgradio na Iveru, od srede će biti u funkciji staza „crne kategorije”, namenjena proverenim skijašima, duga hiljadu, a široka 50-80 metara. Ova staza neće oskudevati snegom jer je pokrivena sa pet topova za veštačko osnežavanje, za razliku od ostale tri čija će dostupnost smučarima zavisti od padavina. Cena dnevnog ski-pasa je 700 dinara, a ugaona žičara postavljena duž staze kapaciteta je 600 smučara na sat i kreće se brzinom od 3,5 metara u sekundi. Do Ivera se stiže asfaltiranim putem od Mećavnika prema Tari, a za turiste koji nemaju sopstveni prevoz na usluzi su autobusi „Drvengrada” koji ka skijalištu i nazad voze na svakih sat vremena.

  8. #18
    Ski magare Nemanjus avatar
    Datum registracije
    28.04.2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Worldcup RC / Blizzard Bonafide
    Godina
    44
    Poruke
    298

    Podrazumevano Novo skijalište u Srbiji

    "MOKRA GORA – Turizam u Mokroj Gori danas otvara još jedno poglavlje u režiji Emira Kusturice – na padinama Ivera, najvišeg vrha Tare udaljenog osam kilometara od Mećavnika, počinje sa radom skijalište pokriveno veštačkim snegom, baš kao i hotel „Mladost” smešten uz smučarski kompleks.
    Od četiri skijaška terena koje je Emir Kusturica izgradio na Iveru, od danas će biti u funkciji staza „crne kategorije”, namenjena proverenim skijašima, duga hiljadu, a široka 50-80 metara. Ova staza neće oskudevati snegom jer je pokrivena sa pet topova za veštačko osnežavanje, za razliku od ostale tri čija će dostupnost smučarima zavisti od padavina. Cena dnevnog ski-pasa je 700 dinara, a ugaona žičara postavljena duž staze kapaciteta je 600 smučara na sat i kreće se brzinom od 3,5 metara u sekundi. Do Ivera se stiže asfaltiranim putem od Mećavnika prema Tari, a za turiste koji nemaju sopstveni prevoz na usluzi su autobusi „Drvengrada” koji ka skijalištu i nazad voze na svakih sat vremena.
    Hotel „Mladost”, takođe vlasništvo Emira Kusturice, koji je smešten uz najatraktivniju stazu Ivera, danas će otvoriti vrata prvim gostima. Osim petnaest dvokrevetnih soba, hotel će sadržati restoran salu, piceriju i terasu sa ukupno trista mesta za sedenje. Svih trideset kreveta u „Mladosti”, baš kao i sto hotelskih mesta na samom Mećavniku, odavno je rezervisano za novogodišnje praznike, a izvesno je da slobodnih mesta ovde neće biti do kraja januara."


    Autor: V. L. | Foto:v. lojanica | 30.12.2008. - 07:47

  9. #19
    sta reci Bata Bane avatar
    Datum registracije
    12.01.2005
    Lokacija
    Belgrade
    Skije / Bord
    Head XRC 800i
    Godina
    54
    Poruke
    1.505

    Podrazumevano

    Pa kad ti neko sve to pokloni onda je to mnogo lepo. Juce ga gledam na TV i kaze "Sav ovaj sneg sam ja napravio", sta si bre ti napravio, po kom osnovu si dosao do svih tih hektara.
    Novak Djokovic je trazio zemljiste da kupi za tenisku Akademiju pa sta je dobio.
    Emire, Emire mnogo se proseravas

  10. #20
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.101

    Podrazumevano

    Mozemo mi da mislimo sta god hocemo o tome kako je Kusturica dosao do zemlje i infrastrukture na Mokroj gori, ali je cinjenica da niko drugi nije napravio tako nesto i to prakticno sam samcit (dobro, uz podrsku vlasti, ali je on znao kakva mu podrska treba i umeo je da je upotrebi). To je prakticno jedini vredan sadrzaj koji je napravljen u Srbiji unazad 15 ako ne i vise godina. Ako neko zna jos neki, nek mi javi.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •