Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Rezultati 11 do 18 od 18

Tema: JP Skijalista Srbije na Staroj Planini - ocena rada

  1. #11
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano Skijanje po dubokom kamenu

    Da rezimiramo: na St. planini skijanja nije bilo a realno je da ne moze ni da ga bude, bar ne u doglednoj buducnosti. Da li je razlog sto nema dovoljno snega ili sto ne umeju da urede staze, ili nece da ih urede jer su lenji i neorganizovani, to je u drugom planu. Prosto, nema resursa, prirodnih, tehnickih ili ljudskih. Ako treba da padne metar i po snega da bi staza bila pokrivena - a tu verovatno ni topovi za sneg ne bi pomogli - onda je zakljucak jasan. Prica o velikom skijalistu i organizaciji olimpijade govori o kometentnosti onih koje su takve ambicije iskazali. Trosenje novca iz NIP-a je politicka prica i nije joj ovde mesto. Iipak treba podsetiti da je Dinkicev arhiprotivnik Boza Djelic nije propustio priliku da poentira tako sto je najavio da ce ulaganja u skijalista morati da se obustavi jer je necelishodno i naveo primer Divcibara gde je prosle godine staza radila svega tri (3) dana. Perspektiva je jasna: ako mogu tu St. planinu da uvale takvu kakva je na nekom tenderu, dobro jest. Ako ne, mozemo samo da se smejemo onima koji su se polakomili tamo da kupuju placeve.

  2. #12
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Tačno tako, da ne bude sve crno, evo jedna sličica od nedelje 28 dec 2008:

    SP20081228.jpg

    i od subote 27 dec 2008:

    SP20081227.jpg

  3. #13
    ski još
    Datum registracije
    10.08.2006
    Lokacija
    Bgd
    Skije / Bord
    Atomic s9
    Godina
    63
    Poruke
    375

    Podrazumevano

    Slike su predivne, prosto da covek zazali sto nije bio sa vama u subotu i njedelju, ali? Nesto mi nije logicno da posle toliko sredjivanja staza, radova, podloga, armature, plastike, trske, trave i ko zna cega jos, da 25- 5o cm snega nije dovoljno? A koliko je dovoljno, metar, dva, tri....? Proci ce siguno jos koja godina dok snega ne napada. Neka samo neko sabira broj sati rada ovix cetvoroseda, sestoseda i dvoseda na SP, ZLatiboru i Divcibarama. Dokle bre vise? Izgleda treba da nam bude zao sto nemamo more.

  4. #14
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Da, nije fer prema planini da se samo zalimo zbog nasih skijaskih neuspeha . Mesto je stvarno lepo, i meni licno zaista nije zao sto sam ga posetio bez obzira na to sto ovaj vikend ne racunam u skijanje.

  5. #15
    Member
    Datum registracije
    04.12.2008
    Skije / Bord
    Fischer RC4
    Poruke
    77

    Podrazumevano

    Trenutno najlepsu prognozu za ovaj deo Srbije i za nas koji cekamo sneg video sam na sledecem linku: http://weather.yandex.ru/?city=13397

    Slazem se sa onim sto je napisao Wlad, naime da izgleda kako je stvarno onaj covek iz Skijalista stvarno pokusao da osposobi ove staze i da je zaista ta mreza sve vreme bila problem i da zbog nje 45 cm snega nije iskorisceno. Mozda je, medjutim, greska sto tu mrezu i sadjenje trave nisu uradili u prolece, do sada bi ona bila mnogo manje potrebna, a trava bi u znacajnoj meri porasla. Nadam se da mi Wlad dozvoljava da iskoristim njegovu sliku i obelezim neke vrhove koji se vide za vreme skijanja na Babinom zubu

    Vise slika sa ovih predela mozete pogledati u galerijama na: http://www.suvaplanina.com/stara_planina.htm
    Priložene slike Priložene slike
    • Tip datoteke: jpg SP.jpg (34,0 KB, 347 pregleda)

  6. #16
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Sasha Pogledati poruku
    Nadam se da mi Wlad dozvoljava da iskoristim njegovu sliku i obelezim neke vrhove koji se vide za vreme skijanja na Babinom zubu
    Naravno, samo napred

    Mali dodatak u vidu Google Earth fajlića gde je obeleženo par stvari:

    http://freeride.rs/static/babin_zub.kmz

  7. #17
    Super Member Truch2 avatar
    Datum registracije
    08.02.2008
    Lokacija
    Bg
    Skije / Bord
    Nitro Gloop
    Poruke
    328

    Podrazumevano

    ok, znachi da zaboravim na ovu planinu
    Snowboarding is skateboarding for pussies!

  8. #18
    Senior Member
    Datum registracije
    03.12.2008
    Lokacija
    Kragujevac
    Skije / Bord
    Volkl Racetiger SC Ti
    Godina
    43
    Poruke
    128

    Podrazumevano

    A ja se bas nameračio da je posetim i to 7 dana:( jbg, znači bolje što sam juče sam odskijao na Kop-u nego na SP

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •