Strana 33 od 45 PrvaPrva ... 23313233343543 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 321 do 330 od 442

Tema: Tignes

  1. #321
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.01.2012
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    805

    Podrazumevano

    Ja nisam bio ni u jednom od pomenutih ali na osnovu ljudi koje poznajem a bili su u svim navedenim centrima, 3 doline i Espace Killy su dva najbolja skijalista u FRA pa tek onda L2A. Kad kazem najbolja skijalista, mislim na velicinu (km staza) i na to koliko su brze i moderne zice... Ali iskreno, mislim da sve centre treba posetiti a meni su prva dva upravo 3 doline u koje idem ove god i Tinj u koji bih voleo da idem sledece a tek onda L2A...

  2. #322
    Ski Magare CrazyKong avatar
    Datum registracije
    17.01.2005
    Lokacija
    BG
    Godina
    51
    Poruke
    910

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od BRKA Pogledati poruku
    Prosle sezone smo isli prvi termin u januaru, mislim da je bio 6. jan. u Tignes, sa Skibusom, naravno.
    Vreme je bilo kako se samo pozeleti moze. brdo snega, a svih 6 dana suncano.
    snega ne moz` da fali, pa to ti je.
    Tignes je ekstra
    Ako se dobro sećam,termin pre toga skoro da nije moglo da se skija posto je padalo i duvalo ko blesavo

    Citirati Originalno postavljeno od dzoninho
    Ja nisam bio ni u jednom od pomenutih ali na osnovu ljudi koje poznajem a bili su u svim navedenim centrima, 3 doline i Espace Killy su dva najbolja skijalista u FRA pa tek onda L2A. Kad kazem najbolja skijalista, mislim na velicinu (km staza) i na to koliko su brze i moderne zice... Ali iskreno, mislim da sve centre treba posetiti a meni su prva dva upravo 3 doline u koje idem ove god i Tinj u koji bih voleo da idem sledece a tek onda L2A...
    A Paradi SKi ?
    Sto niko ne pominje La Plagne i Les Arc...kad su najmanje uz rame EK i 3V, ako ne i bolji
    Izmenio/la CrazyKong; 07.11.2012 u 17:46. Razlog: xxx

  3. #323
    Super Member
    Datum registracije
    02.02.2007
    Poruke
    203

    Podrazumevano

    u pravu si i za jedno i za drugo.i ja sam bio u terminu posle i isto sam i cuo i pratio na web kamerama (sto se da lako proveriti ,ukucas datum na history i nema prevare).a za Paradiski, pa niko ga nije spominjao.ma dosta je i ovo za pocetak.e sad da li je bolji ili losiji od V.T. i Tignes-a,to je za jednu opustenu opservaciju.samo hteo da podvucem da je L2A legendaran ski centar,i kao mesto(gradic) najvece u FR,a i sire.

  4. #324
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.01.2012
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    805

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od CrazyKong Pogledati poruku
    Ako se dobro sećam,termin pre toga skoro da nije moglo da se skija posto je padalo i duvalo ko blesavo



    A Paradi SKi ?
    Sto niko ne pominje La Plagne i Les Arc...kad su najmanje uz rame EK i 3V, ako ne i bolji
    Jel mi verujes da sam se setio i Paradiski-a kad sam zavrsio post... Iskreno, mene najmanje je privukao L2A, ne znam zasto ali najvise me privlaci 3V i EK. Ali svakako cu obici i L2A.

  5. #325
    Ski Magare CrazyKong avatar
    Datum registracije
    17.01.2005
    Lokacija
    BG
    Godina
    51
    Poruke
    910

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od dzoninho Pogledati poruku
    Jel mi verujes da sam se setio i Paradiski-a kad sam zavrsio post... Iskreno, mene najmanje je privukao L2A, ne znam zasto ali najvise me privlaci 3V i EK. Ali svakako cu obici i L2A.
    ParadiSki nije baš popularan kod nas pošto ga slabo ima u ponudi udruzenja/agencija pa ljudi i ne idu tamo mnogo.
    Ali svakako je uz rame 3V i EK, a po broju nocenja je prvi

    Mi planiramo da ga overimo 15.12, ima još mesta, pa ako je neko zainteresovan može da me cimne na PP.

  6. #326
    Junior Member
    Datum registracije
    16.11.2012
    Godina
    43
    Poruke
    3

    Podrazumevano Tignes - pocetnicka pitanja

    Postovanje,

    Nov sam na forumu a i u ski svetu. Razmatram odlazak ove zime u Francusku, Tignes konkretno. Vidim da ovde postoji puno znalaca pa bih zeleo da postavim par pitanja.

    1. Da li u Tignes postoji nekakva skola skijanja, i kao da li se moze rentirati skijaska oprema (vezovi i skije)? Ako postoji skola i moguce je rentiranje, kolike su cene?

    2. Kolika je cena rucka/vecere u restoranu, robe u prodavnici, kao i soka/caja na stazi? Dosao bih autobusom tako da nisam siguran da bi mi bila od koristi varijanta da prethodno negde stanem i nakupujem sve sto mi treba, osim ako ne postoji to u planu puta.

    Slobodno budite opsirni, i napisite sve sto mislite cak i ako nije direktno povezano sa pitanjima.

    Hvala na odgovorima,
    Uros

  7. #327
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    1) mnogo ti je jeftinije da rentiraš opremu kod nas (i poneseš) nego na stranim skijalištima

    2) 30tak eura ručak/večera s' tim da veoma često dobiješ (na stazi) bezvezariju od hrane , sve agencije/udruženja kod nas kada idu za FR prave pauzu negde pri kraju puta za kupovinu hrane za apartmane (npr. u Albervilu)

  8. #328
    Junior Member
    Datum registracije
    16.11.2012
    Godina
    43
    Poruke
    3

    Podrazumevano

    wlad, hvala na odgovoru.

    Obzirom da sam pocetnik u skijanju, mozes li mi reci da li u Tignes postoji skola skijanja za odrasle osobe i koliko se okvirno krecu cene?

  9. #329
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    U svakom ski centru imaš nekoliko škola skijanja, predlažem ti da pogledaš malo po netu koje su cene, ESF je (koliko ja znam) najraširenija škola skijanja u FR:

    http://www.esftignes.org/ski-school-...aret/index.jsp

    Ima naravno i drugih, npr.:

    http://www.evolution2.com/tignes/en/ski_tig/ski_tig.htm

    Za cene nemam predstave pošto nisam nikada uzimao privatne časove .

    S' obzirom da si početnik možda i nisi izabrao najbolji ski centar za učenje (mali je izbor plavih staza u Tignesu), možda je bolji izbor Les Menuires (u 3D) ili sl. Nisam bio u Isola-i ali koliko sam shvatio trebalo bi da je laganiji centar za početnike.

  10. #330
    Super Member Ivan Bgd avatar
    Datum registracije
    25.08.2010
    Lokacija
    Nbgd
    Skije / Bord
    Nordica Enforcer 110 '18 (140-110-129); Volkl Gotama '15 (139-107-123)
    Godina
    50
    Poruke
    747

    Podrazumevano

    @urosn
    Proveri kod skibusa mislim da oni u aranzmanu za Isolu i Auron imaju ski skolu(vode instruktore iz Srb) i to besplatnu za pocetnike.
    Poz

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •