Strana 30 od 45 PrvaPrva ... 20282930313240 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 291 do 300 od 442

Tema: Tignes

  1. #291
    Super Member SnowBeliever avatar
    Datum registracije
    07.12.2009
    Lokacija
    Somewhere in The Alps
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 9+
    Godina
    42
    Poruke
    502

    Podrazumevano

    eee....nasmeja me...neznam ja i dalje kazem da mi je Tirol nekako poseban smek....i ljudi i sama mesta, i pivo, hehe...mada ne kazem da sam sad u Tinju imao mozda najludje skijanje....i naravno druzenje...ma treba sve skijati...
    i da, hvala na lepim komentarima za filmcic :op

  2. #292
    Member
    Datum registracije
    17.12.2010
    Godina
    44
    Poruke
    86

    Podrazumevano

    Nisam nameravao da ove godine idem u inostranstvo na skijanje ali mi se ucinila primamljiva ponuda za Tinj 26.4 - 2.5. Pretresao sam celu temu i samo jedan clan je pisao da je isao u tom terminu ali nista detaljno. Nasao sam i neki album koji ne daje los utisak ali ipak rec je rec. Ako je neko isao tamo za Prvi maj mogao bi da napise ako mu nije tesko iz licnog iskustva nekoliko stvari:

    1. Koliki deo skijalista je otvoren s obzirom na doba godine i da li je moguce skijati bar na vestackom snegu na donjim delovima skijalista oko 1800 m (znam da Val d` Isere zatvara 1.5.) i uopste iskustva sa kolicinom i kvalitetom snega
    2. Neko rece da su staze koje silaze u sama mesta prilicno strme i nisu za pocetnike ali vidim na mapi skijalista da do svakog mesta vodi barem jedna plava staza pa mi to nije bas najjasnije
    3. Posto cu vec oko 1.4. skinuti zimske gume sa kola pretpostavljam da necu morati da ih vracam zbog eventualnog odlaska tamo tj. da nece biti snega na putevima u to doba i potrebe za zimskom opremom
    4. Postoji li ikakva BUS veza izmedju Tignes-a i Val d`Isere-a da bi se moglo otici eventualno uvece posle skijanja

    Odgovori na ova pitanja pomogli bi mi da donesem odliku (naravo, pitanje br. 1 je kljucno). Ne znam da li je bolje otici na Kopaonik kako sam planirao u martu kada vec sigurno ima snega kao nikada i kao nikada rade svi liftovi ili ici u Tignes za Prvi maj. Bojim se da ne prevalim toliki put i na kraju ne bude to ono pravo.

  3. #293
    Super Member
    Datum registracije
    26.10.2010
    Poruke
    271

    Podrazumevano

    @Gazza
    Pa ti , mrtav ladan, poredis Kop sa Tinjom i EK. Kakav si ti Kralj, doduse ne krunisani (to molim te da nisi vise u radio)
    Bio sam u tom terminu pre 2 godine.
    1.Tada su radile sve staze u Tinju (150km) a nesto oko 20% staza nije radilo u D' Zeru.
    Posle 12 sati pri dnu staze postaju meke ali onda ides u srednji deo skijalista ili na glecere, povezne staze su bile korektne i posle 12 h
    2. Lako se silazi do mesta gde si smesten ali pri dnu je kacamak u 16h
    3.Asvalet u selu je bio suv ko barut i po mom misljenju ne treba ti zimska guma
    4. Ski bus je tamo, od svih skijalista u kojima sam bio, najbolje organizovan ali nisam siguran da li ide i za D' Zer. Vrlo je moguce mada tu bi te put smorio i to dobro (sigurno preko 1h bi bilo puta)
    5. Licni zakljucak: veoma toplo (opekotine dobijas po licu dok si rekao keks), u selu stalno preko 3 stepena ( preko dana do 8), sneg se vec dosta istopio u selu pa ono nije bas ni vise tako lepo ( pogotovo u D'Zeru), sunce zalazi u 19h (a ja nisam navikao na to u skijalistima). Ponovicu to skijaliste sigurno jer mi je najbolje u kom sam bio (bolji mi je i od Zekija) ali u terminu najkasnije 1. nedelja aprila

  4. #294
    Member
    Datum registracije
    17.12.2010
    Godina
    44
    Poruke
    86

    Podrazumevano

    @Milanpop

    Hvala ti puno na informacijama. Da ne bude zabune, nisam uopste poredio Kopaonik i Tignes. Samo sam se plasio da u tom terminu ne budu uslovi za skijanje ispod nekog iole prihvatljivog kriterijuma sa npr. zatvorenih vise od pola staza i kacamakom na onma sto je otvoreno. Ako je to slucaj samo sa donjim delovima staza koji sluze za povratak u selo popodne onda je to prihvatljivo. Moja logika je da se ne isplati prelaziti pola evrope da bi se skijalo po bljuzgavici pa makar se radilo i o najboljem evropskom skijalistu vec se zadovoljiti onim sto pruza Kopaonik koji je pred nosom i ima snega kao nikada. U skladu sa onom "Kad nema kise dobar je i grad".

  5. #295
    Super Member
    Datum registracije
    02.02.2007
    Poruke
    203

    Podrazumevano

    a sto u tom terminu za KOP ne idesu Tignes!

  6. #296
    Super Member
    Datum registracije
    02.02.2007
    Poruke
    203

    Podrazumevano

    po meni je to bolja varijanta,a ima snega kao nikad(cak odprosle god.).mislim da ti skijanje po bljuzgavici i nije neka zanimacija .

  7. #297
    Member
    Datum registracije
    17.12.2010
    Godina
    44
    Poruke
    86

    Podrazumevano

    Razlozi su cena i daljina. Posto sam vec bio za novogodisnje praznike u Svajcarskoj, prilicno sam se istrosio a i ne mogu da se nakanem da vozim opet u kratkom roku toliki put. Do Prvog maja racunam da ima jos podosta pa bih nekako prikupio volje i snage. Privukla me je u ponudi i besplatna ski skola u tom terminu posto imam i jednog pocetnika. Zbog toga mi se ucinilo da se treba nekako skrpiti i platiti malo skuplje ali nesto neuporedivo bolje. Znam da se Kopaonik ne moze porediti sa ovim skijalistem ali su ove godine dali popuste kao nikad do sada a i ima snega kao nikad do sada. Nisam racunao ali cini mi se onako na prvi pogled da po ceni Tignes-a u martu mogu platiti Kopaonik u martu i da mi ostane para za tri dana skijanja na nekom blizem gleceru u Austriji za Prvi maj.

  8. #298
    Junior Member
    Datum registracije
    17.02.2012
    Poruke
    1

    Podrazumevano

    Da li je neko mozda putovao avionom na skijanje? Koliko mogu da vidim najbolja varijanta je do Zeneve, pa onda busevima koji vode do ski centara. Na kraju to izadje 300 evra pa i vise.:( thanks.

  9. #299
    Super Member SnowBeliever avatar
    Datum registracije
    07.12.2009
    Lokacija
    Somewhere in The Alps
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 9+
    Godina
    42
    Poruke
    502

    Podrazumevano

    Informacija iz prve ruke :op putovale su dve drugarice, iz nase ekipe,sad u januaru, isle su upravo tako Preko Geneve, tacnije Beograd-Beč-Ženeva i karta ih je stajala 200eur, a bus iz Ženeve do Tinja 100eur. Naravno obe karte su povratne...

  10. #300
    Super Member sasacg avatar
    Datum registracije
    25.01.2010
    Lokacija
    Belgrade
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    42
    Poruke
    736

    Podrazumevano

    Sa skijama u avionu ili su iznnajmile tamo?

    Ne znam kako se skije racunaju za prtljag?

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •